מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
שיפוצים

תיקון סדקים בתקרה

o5o-5824225

סדקים בתקרה – סדק נימי

תיקון סדקים בתקרה אשר יכולים להופיע ממספר סיבות שונות. סדק בקיר או בתקרה לעיתים יכול להופיע בבתים או בדירות ישנות אך לא רק. סדקים יכולים להתרחש אף בדירות חדשות בבניינים משותפים ובבתים פרטיים שזה עתה נכנסתם להתגורר בהם. לא כל הסדקים בתקרה נכללים בקטגוריה של סכנה בטיחותית, אך חלקם הינם סמן הזהרה המחייב טיפול.

עלות תיקון סדק בתקרה יכול לנוע מ – 1500 ל – 2500 ש"ח . די קשה לתמחר את עלות התיקון של הסדק ללא בחינה ספציפית של המקור לסדק או המסורבלות של הביצוע וכמובן יש צורך להגיע לביקור בכדי לאמוד את עלות התיקון של הסדק בתקרה בבית או בדירה שלכם.

ניתן ליצור קשר בדף צור הקשר או בנייד בכל שאלה לאבחון סדקים בתקרות בבתים או בדירות.

סדקים נימיים בתקרה

סדקים נימיים על גבי התקרה מופיעים לרוב בתקרת צלעות. תקרת צלעות הינה תקרת בטון מזויין בשילוב בלוקים, הנוצקת יחד כרכיב רציף ואחיד המהווה את התקרה בבית או בדירה שלכם. סדק נימי במקרה זה, הינו למעשה סדק הנוצר משילוב של שני רכיבים. האחד הינו הבלוק והשני הבטון וברזלי הזיון.

סדק בתקרה

בטון וברזלי זיון

ברזלי הזיון והבטון אינם נכללים בקטגוריה של חיבור בין חומרים שונים מכיוון שהברזל יחד עם הבטון יוצרים מקשה אחת רציפה שאין ואסור שיהיה שם סדקים ובמציאות בביצוע נכון לא יכולים להופיע סדקים בין הבטון לברזלי הזיון.

סדק נימי כפי שכבר אמרנו נוצר מהשילוב בין הבלוקים לבטון. לא בהכרח הסדקים צריכים להופיע, אך לעיתים הדבר תלוי במספר גורמים כגון :

  • כמות הלחות ברכיבים בעת היציקה.
  • סוג הבלוק – סופג פחות או ספיגה רבה כמו בלוק איטונג.
  • כמות הצמנט שהייתה ברכיב הבטון.
  • ביצוע אשפרה כן או לא.
  • הפרשי טמפרטורה בעת היציקה.
  • הפרשי טמפרטורה באזור המגורים ועוד…

שילוב חומרים וסדיקה

כפי שניתן ללמוד סדקים אלו נובעים משילוב החומרים אך לא רק. יחד עם זאת סדקים נימיים שאינם מתפתחים לסדקים רחבים יותר לרוב אינם מהווים סכנה בטיחותית, אך כל נושא לגופו. לעיתים סדק זוהי התחלה של תהליך מסכן ובטח לא ניתן לתת חוות דעת מבלי לראות את המוקדים בשטח.

תיקון סדקים בתקרה – סדק נימי

סדקים בתקרה דקים מאוד – סדקים נימיים, מתוקנים לרוב תוך התייחסות לתיקונים אסתטיים בשילוב רשתות אינטרגלס או לא, והכל תלוי באופי ובכמות של הסדקים אשר מופיעים בתקרת הבית או הדירה שלכם.

כאשר אנו מתקנים סדקים אנו מבצעים חרוץ לסדקים. לאחר מכן אנו מבצעים תיקונים בשילוב חומרים מקשרים להידבקות חזקה יותר. תיקונים איכותיים הינם תיקונים אשר מעלימים בצורה מושלמת את הסדקים ולא ניתן להבחין בהם לאחר הצביעה של התקרה.

תיקון סדקים יכול להתבצע על ידי שימוש במספר חומרים. חלקם על בסיס צמנט וחלקם ללא או בשילוב של שניהם. ניתן אף לבצע תיקונים בחומרים גמישים. בחירת החומר או הדרך הנכונה כמובן תלויה במספר גורמים :

  • עובי הסדק או הסדקים בתקרה.
  • כמות הסדקים אשר מצויים בתקרה.
  • מיקום הסדקים – חדר רטוב או לא
  • האם יש פגיעה בברזלים?

ועוד מספר פרמטרים אשר הם למעשה קובעים את דרך הטיפול שלנו.

סדקים בבית חדש

סדקים בבית חדש יכולים להופיע מיד עם הכניסה שלכם, או לאחר מספר חודשים. בבתים חדשים לרוב, כפי שהסברנו, סדקים של חיבור בין חומרים. כמובן יש לשים לב לאופי הסדק. אם הסדק צר מאוד – נימי, או סדק רחב יותר. יש צורך לאבחן כל סדק לפי גודל צורה ומיקום הסדקים בבית או בדירה.

סדקים בבתים חדשים לרוב נגרמים רק בהיבט האסתטי ולא מצריכים ביקור של מהנדס. אך לעיתים ישנם סדקים אשר מחייבים בדיקה מעמיקה יותר. בכדי לאפיין את הסדק ואת מקורו, פנו אלינו בדף צור הקשר, או בנייד בכל שאלה או חשש לגבי תופעת סדיקה בבית או בדירה שלכם.

סדקים בתקרה – סדקים בקירות

תיקון סדקים בתקרה בבית חדש לרוב קלים יותר מאשר תיקון סדק בבתים ישנים. סדקים בבתים ישנים לרוב קשורים לתהליך בלאי והתיישנות. סדק בבית ישן על גבי הקיר או התקרה לרוב מעיד על בעיה קונסטרוקטיבית. בנוסף לרוב מעיד על בעיה הקשורה ליסודות הבית. ליקויים או פגמים ביסודות הבית מחייבים בדיקה. יש צורך לאבחן את מקור הסדקים ולבדוק את מצב היסודות של הבית. השפעת היסודות על הבית שלכם הינה בעלת חשיבות מרכזית בכל הקשור ליציבות ומניעת סדיקה וביטחון.

כשלים בבניה

סדקים עובדים נוצרים לרוב בעקבות כשלים בבנייה או כשל ביסודות של הבית או הבניין שלכם. טיפול בסדקים אלו מחייב זהירות רבה ויש צורך לאבחן את המקור. מכיוון שאם הסדק גודל יש צורך לטפל ללא עיקוב בגורם הסדיקה ורק לאחר מכן לטפל בסדק עצמו.