מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
שיפוצים

תיקון סדקים בתקרה

o5o-5824225

תיקון סדקים בתקרה – תיקון סדקים חוזרים

הצורך לבצע תיקון סדקים בתקרה לרוב נובע בעקבות כשלים בבניה או בלאי. סדקים בקיר או בתקרה יכולים להופיע בבתים או בדירות ישנות אך לא רק. סדקים בתקרה יכולים להופיע ממספר סיבות שונות. סדקים יכולים להתרחש אף בדירות חדשות בבניינים משותפים ובבתים פרטיים שזה עתה נכנסתם להתגורר בהם. לא כל הסדקים בתקרה או בקירות נכללים בקטגוריה של סכנה בטיחותית, אך חלקם כן. סדקים מסוכנים מחויבים טיפול מעמיק יותר באמצעות חיזוקים קונסטרוקטיביים.

תיקון סדקים בתקרה

סדקים נימיים על גבי התקרה מופיעים לרוב בתקרת צלעות. תקרת צלעות הינה תקרת בטון מזויין בשילוב בלוקים, הנוצקת יחד כרכיב רציף ואחיד המהווה את התקרה בבית או בדירה שלכם. סדק נימי במקרה זה, הינו למעשה סדק הנוצר משילוב של שני רכיבים. האחד הינו הבלוק והשני הבטון וברזלי הזיון.

סדק בתקרה

מחיר תיקון סדקים בתקרה

מחיר תיקון סדקים בתקרה 1500- 2000 אך כמובן די קשה לתת הצעת מחיר לתיקון ללא ביקור במקום. אופי והסדק גודלו וכמות הסדקים אף הם פרמטר אשר קובע את מחיר התיקון. כמובן יש לנקוט בפעולות הכנה קודם לטיפול שאף הם מחייבים התייחסות פרטנית בהתאם לאזור הטיפול בסדקים בתקרה.

סדקים בתקרה מסוכן

סדקים בתקרה ברובם לא מסוכנים, אך כמובן יש צורך לבחון כל תהליך סדיקה בצורה פרטנית בכדי לשלול בעיות בנייה קונסטרוקטיביות . אם אכן נמצא כי הסדק בתקרה מסוכן, יש לנקוט בפעולות חיזוק בהתאם. סדקים לא מסוכנים מטופלים בהתאם לאופי הסדק בתקרה. גם כאן שיטת התיקון מאוד תלויה באם מדובר בסדק שחוזר על עצמו או סדק רגיל.

סדקים מסוכנים

סדקים מסוכנים יכולים להופיע במספר רב של מקומות בחלל הבית או הבניין שבו אתם מתגוררים. סדקים מסוכנים הינם למעשה ביטוי של בעיה כל שהיא ביסודות הבניין או הבית שלכם. כמובן שסדק מסוכן מחייב בדיקה ושיקום בהתאם לאופי הסדק ומיקומו על פני הקיר או התקרה.

תיקון סדקים חוזרים

תיקון סדקים חוזרים בקירות או בתקרה מחייבים בדיקה מעמיקה יותר מכיוון שהסדק חוזר גם לאחר ביצוע תיקון. כמובן התיקון עצמו אף הוא לעיתים לא נכון ויש צורך לבחון כל דרך תיקון לפי אופי הסדק החוזר. אי התייחסות ותיקון שגוי עלול ליצור מצב בו הסדק יחזור שוב גם אחרי מספר נסיונות לתיקון הסדק החוזר.

בטון וברזלי זיון

ברזלי הזיון והבטון אינם נכללים בקטגוריה של חיבור בין חומרים שונים מכיוון שהברזל יחד עם הבטון יוצרים מקשה אחת רציפה שאין ואסור שיהיה שם סדקים ובמציאות בביצוע נכון לא יכולים להופיע סדקים בין הבטון לברזלי הזיון.

סדק נימי כפי שכבר אמרנו נוצר מהשילוב בין הבלוקים לבטון. לא בהכרח הסדקים צריכים להופיע, אך לעיתים הדבר תלוי במספר גורמים כגון :

  • כמות הלחות ברכיבים בעת היציקה.
  • סוג הבלוק – סופג פחות או ספיגה רבה כמו בלוק איטונג.
  • כמות הצמנט שהייתה ברכיב הבטון.
  • ביצוע אשפרה כן או לא.
  • הפרשי טמפרטורה בעת היציקה.
  • הפרשי טמפרטורה באזור המגורים ועוד…

שילוב חומרים וסדיקה

כפי שניתן ללמוד סדקים אלו נובעים משילוב החומרים אך לא רק. יחד עם זאת סדקים נימיים שאינם מתפתחים לסדקים רחבים יותר לרוב אינם מהווים סכנה בטיחותית, אך כל נושא לגופו. לעיתים סדק זוהי התחלה של תהליך מסכן ובטח לא ניתן לתת חוות דעת מבלי לראות את המוקדים בשטח.

תיקון סדקים נימיים

סדקים בתקרה דקים מאוד נכללים כסדקים נימיים, לכן תיקון סדקים נימיים מתוקנים לרוב תוך התייחסות לתיקונים אסתטיים בשילוב רשתות אינטרגלס או לא, והכל תלוי באופי ובכמות של הסדקים אשר מופיעים בתקרת הבית או הדירה שלכם.

כאשר אנו מתקנים סדקים אנו מבצעים חירוץ לסדקים. לאחר מכן אנו מבצעים תיקונים בשילוב חומרים מקשרים להידבקות חזקה יותר. תיקונים איכותיים הינם תיקונים אשר מעלימים בצורה מושלמת את הסדקים ולא ניתן להבחין בהם לאחר הצביעה של התקרה.

תיקון סדקים יכול להתבצע על ידי שימוש במספר חומרים. חלקם על בסיס צמנט וחלקם ללא או בשילוב של שניהם. ניתן אף לבצע תיקונים בחומרים גמישים. בחירת החומר או הדרך הנכונה כמובן תלויה במספר גורמים :

  • עובי הסדק או הסדקים בתקרה.
  • כמות הסדקים אשר מצויים בתקרה.
  • מיקום הסדקים – חדר רטוב או לא
  • האם יש פגיעה בברזלים?

ועוד מספר פרמטרים אשר הם למעשה קובעים את דרך הטיפול שלנו.

סדקים בבית חדש

סדקים בבית חדש יכולים להופיע מיד עם הכניסה שלכם, או לאחר מספר חודשים. בבתים חדשים לרוב, כפי שהסברנו, סדקים של חיבור בין חומרים. כמובן יש לשים לב לאופי הסדק. אם הסדק צר מאוד – נימי, או סדק רחב יותר. יש צורך לאבחן כל סדק לפי גודל צורה ומיקום הסדקים בבית או בדירה.

סדקים בבתים חדשים לרוב נגרמים רק בהיבט האסתטי ולא מצריכים ביקור של מהנדס. אך לעיתים ישנם סדקים אשר מחייבים בדיקה מעמיקה יותר. בכדי לאפיין את הסדק ואת מקורו, פנו אלינו בדף צור הקשר, או בנייד בכל שאלה או חשש לגבי תופעת סדיקה בבית או בדירה שלכסדקים בתקרה – סדקים בקירות

תיקון סדקים בקיר

תיקון סדקים בקיר בבית חדש לרוב קלים יותר מאשר תיקון סדק בבתים ישנים. סדקים בבתים ישנים לרוב קשורים לתהליך בלאי והתיישנות. סדק בבית ישן על גבי הקיר או התקרה לרוב מעיד על בעיה קונסטרוקטיבית. בנוסף לרוב מעיד על בעיה הקשורה ליסודות הבית. ליקויים או פגמים ביסודות הבית מחייבים בדיקה. יש צורך לאבחן את מקור הסדקים ולבדוק את מצב היסודות של הבית. השפעת היסודות על הבית שלכם הינה בעלת חשיבות מרכזית בכל הקשור ליציבות ומניעת סדיקה וביטחון.

כשלים בבניה

סדקים עובדים נוצרים לרוב בעקבות כשלים בבנייה או כשל ביסודות של הבית או הבניין שלכם. טיפול בסדקים אלו מחייב זהירות רבה ויש צורך לאבחן את המקור. מכיוון שאם הסדק גודל יש צורך לטפל ללא עיקוב בגורם הסדיקה ורק לאחר מכן לטפל בסדק עצמו.