מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
שיקום מבנים

שיקום בטונים בחיפה | שיקום בטון בצפון

o5o-5824225

שיקום בטונים חיפה – מהם שלבי הטיפול בתהליך השיקום?

שיקום בטונים בחיפה או בכל מקום אחר בארץ נדרש בבניינים או בתים שהינם בשלב מתקדם של בלאי במעטפת החיצונית, חומות בטון, תקרות בטון, קירות, עמודי הבית או הבניין ועוד…מבנים אלו מצריכים טיפול של קבלן שיקום בטונים שהינו מיומן וזאת על מנת לבצע את תהליך שיקומם של המבנים בחיפה או בכל מקום אחר בארץ, ולהחזירם למצב תקין בהיבט של מראה וחוזק. שיקום בטון הינו תהליך בו יש להחזיר את חוזקו של הבטון הפגוע ולשקם אותו כך שיהיה חזק לעמוד בפני העומסים הנדרשים. שיקום בטון נעשה על ידי שימוש בחומרים יעודים לשיקום בטון על פי שלבי ביצוע ואין לקצר דרך, הטיפול יעשה בהתאם לאופי המוקד הפגוע הדורש שיקום.

שיקום בטונים בחיפה ובכלל, כידוע מבנים אלו נבנו עוד בתחילת שנות השישים וחלקן עוד קודם לכן, ובשל כך עם השנים מתחילים תופעות של התיישנות ועייפות החומר ויש צורך לתחזקם באופן שוטף מכיוון שהם חשופים לפגעי מזג האוויר ואף להתרחבות של הנזקים. אי ביצוע תחזוקה שוטפת וטיפול עוד בשלבים הראשונים של הופעת סדקים וקילופים על גבי התשתית של המבנים אללו, יגרמו לכך שהנזקים לבטון ילכו ויגדלו עד כדי  נזקים גדולים יותר במעטפת השלד של הבניין כגון עמודי בטון , קורות בטון , חגורות בטון, תקרות ועוד…הנזקים לא רק בציפוי שכבות הטיח והצבע אלה פגיעה וחשיפה של הברזל המצוי בתהליך קורוזיה. ברזל בניין הינו רכיב חשוב בכל הקשור לחוזק מבנים ולכן ישנה חשיבות רבה לשמירה על תכונותיו אלו ולהגן עליו מפני תהליך של חלודה אשר מופיעה עם הנזק לבטון.

שיקום בטונים בחיפה

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיקום בטונים בחיפה – קבלן מומחה בתיקון בטון

נושא שיקום מעטפת חוץ הינו נושא מורכב מאוד אך לא תמיד. לעיתים הנזקים המדוברים כגון חלקי טיח ובטון רופפים ונופלים או שנוטים ליפול יכולים להצריך טיפול ממוקד ולא טיפול כללי לכלל מערכות הציפוי של הבניין או הבית שלכם . כמובן שהתייחסות לכל בעיה ובעיה הינה פרטנית וספציפית למצבו הכללי של המבנה בחיפה המצריך לעבור תהליך שיקום בטון. כפי שאמרנו, בעיר חיפה מצויים בניינים רבים בשלבים מזורזים של התיישנות, ובשל כך מתקבל לבניין שכזה צו מבנה מסוכן ויש לדאוג להסיר את הצו על ידי שיקום בטון של מומחה שיקום בטון אשר הינו בעל יידע וניסיון לביצוע התהליך נכון.

שיקום בטונים בקריות
שיקום בטונים בקריות

שיקום בטון בחיפה – שיקום ברזל חלוד

בניינים אשר מצויים בשלבים של קילופים וניתוקים של חלקי טיח ובטון מהמעטפת החיצונית בעיקר בניינים בקרבת הים אך לא רק. תופעה של ברזלי בניין חלודים בשלב קורוזיה מתקדם, יצריכו טיפול ספציפי למוקדי ההתנפחות של חלקי בטון וטיח, אשר חושפים את ברזלי הזיון של עמודי הבניין או קורות המבנה ומחייבים טיפול על פי שלבים לשמירת חוזקו ויציבותו של המבנה במיוחד במצבים קיצוניים כגון, רעידות אדמה.

שיקום בטונים בצפון – חומרים לשיקום הבטון

ישנם חומרים רבים אשר משומשים לטיפול והגנה על ברזלי הבניין ואף כמובן לחלקי הבטון , לצידם של שיטות שאנו פיתחנו במרוצת השנים.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

חומרים רבים מצויים בשוק שיקומי הבטון ולכל אחד יש את היתרונות והחסרונות. אנו מבצעים שיקום בטון בשילוב שיטות וחומרים אשר פותחו על ידינו מהניסיון שלנו אשר הינו מעל 30 שנה בטיפול בבתים פרטיים ובבניינים ישנים, אשר מחייבים ידע בישום בשטח והשיטות אשר אנו עושים בהם שימוש מעידים על תוצאה איכותית וחד משמעית שהינה תוצאה ארוכת טווח בשיקום המוקד.

שיקום בטונים בחיפה

שיקום בטונים בחיפה – זיהוי

לרוב זה כלל לא קשה וניתן לצפות סדקים בגוף העמוד או הקירות התומכים של הבניין שבו אתם מתגוררים. עוד סימנים בדבר היחלשות הבטון הם חלקי בטון, הניתקים מהמעטפת החיצונית של הבניין. ניתן לראות את הברזל החלוד שהוא למעשה תופעה נוספת הקשורה אחד בתוך השני לתופעת של הסדיקה של קירות חיצוניים.

קבלני שיקום בטונים – שיקום עמודים

עמוד בנייה הוא אלמנט שנבנה  כדי להיות מסוגל לעמוד בעומס החלקים העליונים של המבנה ולחבר את החלק העליון של המבנה לחלק התחתון.  עמודות בדרך כלל עומדות בכוחות דחיסה, ולכן מופעלים עליהם הרבה כוחות ציריים, לכן יש חשיבות בטיחותית רבה המחייבת התערבות של קבלני שיקום בטונים מומחים, בכדי לבצע את העבודה על פי ההוראות המיוחדות לטיפול ברכיבי בטון.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בשל הגעת עומסים ציריים, כיפוף עומסים ועומסי גזירה, יש לחזק את העמודים כדי למנוע כשל וקריסה. אם חיזוק העמודים לא נעשה כראוי, העמודים ישברו ועוצמת המבנה תהיה נמוכה בהרבה במיוחד חלילה במצב של רעידות אדמה.

חיזוק עמודים

 יש לחפש את הדרך הטובה ביותר לחיזוק עמודים בבניין כדי להגביר את הבטיחות הכוללת של המבנה ושל הדיירים ולהחזיר את ביטחונם למגורים בבית או בניין חזק ובטוח.

שיקום בטונים בחיפה – איך זה מתבצע

  • שלב ראשון יש לסתת את כל חלקי הטיח והבטון מהעמודים או מקירות הבטון.
  • אם העמוד פגוע קשה יש צורך לבצע הליך תמיכה לעמוד לפני התחלת ביצוע העבודה.
  • הצעד הבא של שיקום בטונים בקריות חייב להיות מאובחן על ידי קבלן שיקום בטונים או ואף לעיתים עם מהנדס בניין מטעמנו. יש צורך לבחון את הנזק. הנזקים הם לשתי המרכיבים. מרכיב הבטון ומרכיב הברזל. יש לבחון את יחס השבר של העמוד בייחס להשפעתו הישירה על חוזקו. בנוסף יש צורך להעריך את שטח ברזלי הזיון האכול ולתת את הדעת לאופן הפעולה . ישנם מיקרים שיש צורך בהחלפת ברזלי הזיון בחדשים בהתאם לממצאים, בכל תהליך שיקום בטון יש צורך לבחון את מצב העמוד בייחס למשקל שהוא נושא.
    אפשרות נוספת היא שמצבם של הברזלים החלודים לא חמור עד כדי החלפתם, וניתן לטפל בהם על ידי שימוש בחומרים נוגדי קורוזיה ומגנים בכדי לבצע תהליך שיקום בטונים בקריות.
שיקום בטונים בחיפה
שיקום בטונים בחיפה

יציקות

  • שלב אחרי שיקום בטון בקריות יש לטפל בברזל ויש למלות את החוסרים בעמוד על ידי תערובת צמנטיות. ישנם מספר חברות אשר מתמחות בתחום וכל קבלן שיקום מבנים על פי הניסיון שלו יבחר בסוג החומר המועדף עליו והכי טוב לשיקום בטונים בקריות.
    שלב הבא, יש צורך לבצע השלמה  ותיקון ויזואלי והגנתי מפני חדירות מים שנית לעמודים. יש לבחן את הסיבות לחדירות המים, למנוע את חדירתם ואף להגן על העמוד בשילוב עם הפן האסטטי.
    השלב הסופי זה שלב הצבע שאף הוא דוחה ומגן, מלבד החלק של האסתטיקה והוא למעשה סיום הטיפול בשיקום בטונים.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיקום בטונים בחיפה – חלקי טיח רופפים

כפי שאמרנו בניינים רבים בחיפהחלקי טיח נופלים אף הם נמנים עם אחד מהמפגעים אשר מצויים בבניינים ישנים, ולרוב מדובר באותם בניינים שיש צורך לבצע תהליך שיקום של אותם אזורים המהווים סכנה ואשר בגללם מתקבל צו מבנה מסוכן (סעיף 2 – צו מבנה מסוכן בעיר חיפה) או צו 3 בעיר תל אביב. צו מבנה מסוכן אשר מגדיר את הבניין כלא בטוח ועל בעלי הבניין לפעול למען הסרת הצו תו פרק הזמן הקצוב. חלקי הטיח והבטון הרופפים חייבים בטיפול מידי, ולעבור שיקום בטונים בחיפה, וללא דיחוי באם היתקבל צו מבנה מסוכן חיפה, ועליכם לדאוג להסיר א המפגעים באופן מידי, בכדי למנוע חשש לפגיעה בכם או בסובבים.

שיקום בטונים בחיפה

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

לסיכום

אם הבית או הבניין שלכם מצריך טיפול בשיקום בטונים בחיפה או שיקום בטונים קריות או שיקום בטונים בצפון, אל תהססו ופנו אלינו עוד היום לטיפול ולהתייעצות בכל הקשור לתהליך שיקום מבנים ישנים בצפון, ובכל אזור בארץ.