שיפוץ בניין | קבלן שיפוץ בניינים

שיפוץ בניין – משפצי העיר

שיפוץ בניין הינו תהליך אשר לרוב מתבצע בעקבות ליקויים המצויים במבנה המשותף . בניין אשר נמצאו בו סכנות ממשיות אשר מצריכות ומחייבות את בעלי הדירות לעבור תהליך של שיפוץ מבנים. תהליך חידוש בניין בגין צו מבנה מסוכן שניתן למבנה, מודיע לדיירו שניתנת להם אפשרות לטפל בליקויים אשר מופיעים בדוח עד לפרק של 90 יום.

במידה ולא יעשו כן יאלצו דיירי הבניין להתמודד עם הליכים מנהליים מול הרשויות המקומיות אשר מחויבות לאיכוף את חוק מבנים מסוכנים.

שיפוץ בניין
שיפוץ בניין

שיפוץ בניין – מעל 30 שנות מצוינות

אנו בענף שיקום מבנים פנים וחוץ, עם ניסיון של מעל ל – 30 שנה . מומחים בטיפול במפגעים בטיחותיים בשיטות חדשניות החוסכות לכם זמן וכסף.

אז מה מייחד אותנו בתהליך שיפוץ בניין

משפצי העיר הינה החברה היחידה אשר פועלת עצמאית ללא קבלני משנה . כל העבודה מתבצעת על ידי צוות העובדים המיומן שלנו.

שיפוץ בניינים ישנים

 • צוות עובדים מיומן נותן לכם שקט נפשי וביטחון.
 • צוות העובדים שלנו נותן לכם ביטחון בכל הנושא של לוחות זמנים ביצוע ללא עיקובים.
 • צוות עובדים קבוע ולא מתחלף יידע לגשת לבעיות השונות במהירות ויעילות על סמך הניסיון הרב שצבר בשיפוץ מבנים משותפים.
 • צוות עובדים קבוע – עבודה מסודרת ונקייה.
 • צוות עובדים מוכשר יידע לפטור בעיות אשר מתגלות תוך כדי עבודה וייטפל בהם במהירות וביעילות ללא עיקובים
 • צוות עובדים קבוע נותן לכם הבטחה לשיפוץ מקצועי עם אחריות אמיתית.
 • אין עיקובים של קבלן משנה שצריך להגיע מרחוק מדרום הארץ או הצפון ובכך אנו מייעלים את העבודה לעמידה בלוחות זמנים.
 • צוו עובדים קבוע מבין אחד את השני ויודע לעבוד כקבוצה אחת חזקה היודעת לייצר פתרונות יציבים על ידי שימוש בטכנולוגיה.
 • חיסכון בכסף עקב ביצוע מהיר – פחות ימי עבודה פחות כסך לדיירי הבניין.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

שיפוץ בניין

קבלן שיפוץ בניינים מסוכנים מומחה בעל ותק וניסיון רב בטיפול במפגעים  בטיחותיים ואסטטיים כאחד. חידוש מבנים על ידי קבלן שיקום בניינים זה אומר שהקבלן ידע לגשת לבעיה במהירות האפשרית וללא עיקובים מיותרים, בצורה הנכונה ביותר למען הבטחת שלום הציבור והדיירים במבנה המשותף.

חברת שיפוץ בניינים מסוכנים ותיקה יכולתו ובסמכותה להוות בסיס איתן וביכולתה הידע הנכון והגישה הנכונה, לטיפול ולתיקון בניינים משותפים.

קבלני שיפוץ מבנים ההבדל בין שיפוץ מבנים רק לצורך הסרת צו מבנה מסוכן נבחנת בתוצאה בייחס לעלויות של חידוש הבניין ואשר חלוקת עלות שיפוץ בניין או שיפוץ בניין חיצוני מחיר נחלקת לפי שטחי הדירות אך בסופו של דבר ההוצאה בו הדיירים אשר מתגוררים במבנה אמורים לשאת, נבדלת לפי שטח פנים הדירה של כל דירה ורק על פי הנתון הזה ניתן לקבוע את החלוקה החוקית לכל דייר ודייר.

הדרישה בחיפוש אחר קבלני שיקום מבנים הולכת וגדלה. בניית בניין חדש עולה כסף רב מבחינה כלכלית ובטח שיקול של דירות חלופיות והבירוקרטיה מול הרשויות גורמת לשיקול זה לא להילקח כלל בחשבון.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

שיפוץ בניין

בדיקת מבנה מסוכן

בדיקת מבנה מסוכן נעשית באמצעות מהנדס מבנים מסוכנים בעיר מגורכם, בעקבות תלונה שהגיעה למחלקת מבנים מסוכנים בעירייה. בשלב זה נשלח מהנדס בניינים מסוכנים מטעם מנהל הנדסה ואשר עובר על הליקויים אשר נראים בבניין המסוכן והוא מציין את המפגעים.

 שלב הבא מתקבל הצו (צו 3) שהינו צו מבנה מסוכן המורה לבעלים לטפל במפגע ולמצוא קבלן שיקום מבנים מסוכנים בכדי להסיר או לתקן את המפגעים.

תנו למומחים שלנו לטפל בבעיה – משפצי העיר למעלה מ – 30 שנות וותק בענף הבנייה והשיפוצים

חידוש בניין

סיבות נוספות הם בעקבות חוסר נוחות סביבתית ובטיחותית אשר קיים בעקבות בניינים ישנים המהווים, סכנה ממשית ומצויים בהם מפגעים כגון :

 • חלקי טיח אשר ניתקו באזורי מעטפת המבנה החיצוני של בית משותף
 • חלקי בטון אשר סדוקים בעמודים ובקורות הבניין המשותף
 • ברזלים עם סימני קורוזיה – ברזלי זיון חלודים המצריכים טיפול מיוחד למניעה והגנה ועצירת התהליך
 • חומות וגדרות בתים משותפים מהווים סכנה בעקבות התמוטטותם
 • קריסת קירות במהנים משותפים
 • עמודי בניין משותף סדוקים וחלשים – טיפול ומניעה
 • עמודי בניין לא תקניים בפני רעידות אדמה – מחייב טיפול ויישום עיבוי עמודים לפי מכון התקנים הישראלי
 • ציפי מעטפת חיצונית ניתק מהתשתית כגון אריחים ,שיש, פספס ..– סכנה בטיחותית גבוהה
 • בורות שנפערו בחצרות
 • עצים קורסים
 • מרפסות חלשות המצריכות חיזוק מרפסות מקצועי ובטיחותי
 • פרגולות הנוטות לקרוס
 • ציפוי המעטפת החיצונית כגון שיש , פספס, אריחי קרמיקה ועוד…
 • קירות מבנים נוטים לקרוס

שיפוץ בניינים

כל הליקויים הללו ועוד מבוצעים ומטופלים על ידינו. משפצי העיר הינה בעל וותק של מעל ל 30 שנה בענף שיפוץ חזיתות ושיפוץ בניין חיצוני מחיר יכול להינתן על ידי פגישה עימנו.

תנו למומחים שלנו לטפל בבעיה – משפצי העיר למעלה מ – 30 שנות וותק בענף הבנייה והשיפוצים

 • חידוש מבנים לאחר הצפות – טיפול בצווים מסוכנים – שיקום בניין לאחר נזקים – שיפוץ מעטפות חוץ – תיקון בניינים מסוכנים – שיפוץ בתים משותפים – הסרת צו מבנה מסוכן

אנו מומחים בענף בשיפוץ מעטפת בניין . ביצוע מהיר, מדויק, מקצועי ובטוח. כמובן כל העבודות מיושמות על פי ידע ארוך שנים בתחום ובליווי מהנדסי בניין מהשורה הראשונה בענף הבנייה והבטיחות.

כל פרויקט מלווה על ידי מנהל עבודה מוסמך משרד העבודה, אשר מפקח על הנעשה לשלומם של הדיירים ושל כלל הציבור. פיקוח צמוד לכל אורך הפרויקט על ידי צוות שלנו ולא על ידי קבלני משנה.

שיפוץ בניינים על ידי קבלן חידוש מבנים מומחה

שיפוץ בניין
שיפוץ בניין

למרות הבעיות הרבות הקיימות במגורים בבניינים ישנים הזקוקים וחייבים לעבור תהליך הקרוי שיפוץ מעטפת בניין או חידוש מעטפת בניין משותף, מחדל זה גורם לאנשים לגור בפחד מאחר והם מצויים בסכנה ממשית יום יומית בשטח חצרות הבניין שלהם אשר בבעלותם הקניינית בניינים אילו חייבים לעבור תהליך על פי חוק שיפוץ מעטפת בניין המורה על חלוקת עלות שיפוץ בניין מגורים שווה או בהתאם לשטחים בדירות.

שיפוץ בניינים בבתים ישנים אלה, ניתקל לעיתים בקשיים מצד דיירים המונעים את האפשרות ודוחקים את הטיפול לרוב ממניעים של סכסוכים בין שכנים או בעיות תקציביות  אשר גורם לבניינים אלו להיכנס להליכים משפטיים שהיו יכולים להימנע אילולי היו פועלים על פי חוק שיפוץ בניין משותף.

מומחים בתיקון בניינים מסוכנים

כאשר מגיע מנהל הנדסה אשר מציין את המפגעים, ישלח לביתכם דוח אשר מורה כי על הבניין שלכם  התקבל צו מבנה מסוכן המורה לבעלים לטפל במפגע ולמצוא קבלן שיקום מבנים מסוכנים בכדי להסיר או לתקן את המפגעים.

חידוש מעטפת בניין בבניינים משותפים לעיתים כלל לא כרוך בהוצאה כספית גבוהה ולעיתים מדובר בעלות תיקון והסרת צו מבנה מסוכן בכ   10,000שח בלבד אך חוסר היידע של הדיירים בדבר המחירים עבור הוצאה וטיפול בליקויים אף הוא אחד הסיבות אשר מונעים טיפול מהיר ויעל.

קבלן שיפוץ מבנים מסוכנים

לרוב ועדי בתים משותפים הם אלו אשר דאגים ומנהלים את כל תהליך בחיפוש אחר חברה המתמחה בשיפוץ מעטפת בניין והקושי הוא מכיוון שברשתות החברתיות מצויים כל כך הרבה קבלנים עם הצעות שונות ומשונות וזאת בכדי לפתות את ועדי הבתים לרכוש את אמונם.

בעלי נכסים ודיירים בבניינים משותפים לרוב הינם בקיאים בכל נושא שיפוץ מעטפת בניין ובטח כל הנושא המתלווה לכך של קבלת צו מבנה מסוכן מכביד על כל התהליך.

פיקוח שיפוץ בניין משותף

אנו במשפצי העיר מיומנים ובעלי ידע רב וניסיון בלטפל במפגעים ומומחים בחידוש מעטפת בניין משותף לפי העקרונות הבסיסיים של חברת משפצי העיר –

 • ליווי והכוונה לבעלי בתים משותפים
 • עזרה וליווי כספי עוד בשלבים הראשונים של הפרויקט
 • הדרכה ויעוץ אפקטיבי לטיפול המשתלם ביותר – חיסכון בעלויות שיפוץ מעטפת בניין משותף
 • טיפול שותף ומלא מול הרשות המקומית בעיר מגורכם
 • צוות מיומן ומוכשר יידע לטפל במפגעים בצורה היעלה ביותר לשיפוץ חזית בניין
 • טיפול מהיר ומתחשב בדיירי הבניין להמשך שגרה והתנהלות שוטפת
 • יישום שלבים וביצוע לפי הוראות מכון התקנים הישראלי
 • שיפוץ בניין משותף – ביצוע אסטטי ומקצועי ביותר לשיפור המראה החיצוני
 • שימוש בחומרים מהאיכותיים שקיימים בענף חידוש מבנים משותפים
 • עלויות ביצוע הוגנים לשיפוץ בניין משותף
 • מנהל עבודה מוסמך בכל אתר ופרויקט
 • ליווי מהנדסי בניין מהמיומנים בענף פיקוח על הבנייה
 • פיקוח על ביצוע לכל אורך התהליך ועד למסירתו לוועד הבית
 • פיטרון ויעוץ מכוון לכלל נושאים מורכבים בבניינים משותפים
 • ביצוע מקצועי בשיפוץ בניין מגורים ומיומנות רבה בכל תהליך תיקון בניינים משותפים ועד לשלב הסופי

שיפוץ בניין – שיפוץ בניין מסוכן

בניינים אשר מצויים בהליך משפטי מול הרשויות העירונית, מוצאים את עצמם בהליך מיותר לחלוטין מכיוון שבסופו של דבר הם יהיו מוכרחים לבצע את התיקונים הנדרשים, רק בעלויות נוספות של קנסות וכל המשתמע מההליך המשפטי.

בניין אשר שזקוק לשיפוץ מבנים מסוכנים או לעבודה רחבה יותר כמו, שיקום בניינים ויהיה חייב לבצע הערכת ביצוע מפורטת בכדי להכשיר את הבניין להסרת צו מבנה מסוכן מרשימת עיריית תל אביב או בעיר מגוריכם ויהיה צורך לבצע תיקונים בכדי לפתור את הבעיות המבניות של הבניין.

תנו למומחים שלנו לטפל בבעיה – משפצי העיר למעלה מ – 30 שנות וותק בענף הבנייה והשיפוצים

חידוש בניינים

לעיתים מדובר בתיקונים פשוטים ושיפוצים קלים היכולים לפתור בעיות רבות, אך לעיתים יש צורך בתיקונים גדולים בבתים אלו. מרבית הבניינים הרעועים הללו לאורך זמן סובלים מירידה באיכות, מהפחתת הכוח הנדרש לעמידה בגורמים טבעיים, ולעתים מאבדים את ביטחונם. בנייה מחדש של בתים ישנים חייבת להיעשות על ידי צוות מיומן וחברת שיפוץ בניינים בעל ידע רב בכל מכלול הפתרונות בבניינים משותפים אשר קיבלו צו מבנה מסוכן ויש להסירו לחלוטין ולצורך כך חייבים לקחת קבלן אשר יודע ליישם את החומרים הנכונים בהתאם למצבו של התיקון או הליקוי המצוי בבניין.

פתרונות תקציב – טיפול במבנים מסוכנים

למרות הבעיות הרבות בבניינים מסוימים עדיין ישנה אפשרות למציאת פיטרון אשר לא מחייב בשיפוץ כללי של כל המעטפת החיצונית של המבנה  וכמובן הכל על בסיס היכולת התקציבית של כל בניין משותף .

בהתאם ליכולת התקציבית ניתן לבנות תוכנית שיפוץ חזית בניין ספציפית לבעיות אשר אינם ניתנים לדיחוי במבנה מסוכן ובכך להסירו מרשימת מבנים מסוכנים.

תהליך ביצוע שיפוץ מעטפת חיצונית, במבנה מסוכן ניתן ליישום ללא צורך בעלויות רבות ויש להתייחס לכל בעיה בצורה פרטנית השונה באזור ומיקום הבניין.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

בניינים המצויים בקרבת הים נוטים לייצר מפגעים קשים ורבים יותר מאשר בניינים משותפים אך שניהם מחויבים וצריכים לעבור תהליך חידוש מבנים בבניינים משותפים.

עם העלייה החריגה במחירי הדיור , אנשים רבים שחשבו לקנות בתים חדשים כעת החליטו לשפץ את בנייניהם בגלל עליית מחירים זו. במאמר זה אנו מתכוונים להגדיר את מצבו ולתאר את צעדי השחזור, ולבסוף לקבל רקע על כל תהליך שיפוץ בניין.

מהו שחזור בניין

שחזור היא מילה שנמצאת בשימוש נרחב בשימור מבנים היסטוריים וכוללת סוגים ושלבים שונים. שיפוץ מבנים הוא פעולה המבוצעת על ידי קבלני שיפוץ ושימור מבנים.

 שינוי פנים, שינוי חזית או שיפור ביצועי מערכות ההתקנה של הבניין. יש לציין כי השחזור הינו יסודי וקפדני ואנו בחברת משפצי העיר עוסקים מזה למעלה מ 30 שנה בחידוש בניין על כל היבטיו כולל שיחזור פנים וחוץ של מבנים היסטוריים ורגילים.

עוד נסביר על אופן השיפוצים של בניינים והחשיבות הרבה באנשי מקצוע איכותיים ואף נגע בשאלה על איזה חלק מהשיפוצים חובת קבלת היתר מהעירייה?

איזה סוג של שיפוץ בניין צריך לקבל היתר מהעירייה

באופן כללי, אם השימוש בחללים משתנה במהלך שחזור הבניין, יש צורך לפנות לעירייה בבקשה להיתר, וכתוצאה מכך יש צורך בתוכנית אדריכלית על ידי אדריכל הבניין שלנו ובנוסף תוכנית הנדסית שתכלול את השינויים ואת צורת ביצוע הפרויקט, ויש לשלם אגרה לקבלת היתר שחזור.

אין כלל צורך בהיתרים אם לא משנים את המעטפת החיצונית בהיבט של סוג הציפוי אשר עוטף את המבנה. לדוגמא הבניין מחופה בשיש ואתם רוצים להסירו יש צורך לקבל היתר הקרוי שינוי חזית בניין.

מהן השיטות לשיפוץ בניין

באופן כללי, שחזור הבניין נעשה בארבע דרכים: הגנה, צביעה , הריסה ובנייה. בנייה מחדש של קירות רעועים של הבניין הינה שיטת מגן להגברת חוזק היציבות של המבנה. בשיטה זו, לאחר תקופת מחקר על הבניין, תכונותיו וחומרי הבניין, מתקבלת ההחלטה לשחזר אותו. שיפוץ הגנה על הבניין הוא שמירה על יציבות המבנה וזו עדיפות. בין אם המבנה ישן או חדש.

שחזור הבניין נעשה בשיטות שונות, לשחזור המבנה בפירוט. באופן זה, משחזרים מנסים לשמור על סגנון אדריכלי שלם והוא משמש בעיקר לשחזור ושחזור חלקים של אלמנטים מבניים או קירות שניזוקו עם הזמן החשובים מבחינת שמירה על חזות המבנה. בשיטת שחזור זו, בנוסף לשמירה על חוזק הבניין, נשמרת גם שמירה על סגנון המבנה.

בשיפוץ בניין על ידי הריסה, נהרסים ומופרדים ממנו חלקי המבנה, ובמיוחד במקרים של מבנים ההיסטוריים שקירותיהם חלשים או נוטים לקרוס או שקרסו ופגעו במקוריות המבנה, ואז השיפוץ ממשיך על פי הסגנון המקורי כדי להחזיר את מקוריות המבנה.

שיטת השחזור המשלימה היא שחלקים של בניין, ובמיוחד מבנים היסטוריים, נפגעו ונהרסו, וכדי לשמר את האפקט, המשקמים ממשיכים להשלים את המבנה בהתייחס לחלקי המבנה שנותרו.

מהם שלבי שיפוץ בניין מחדש

באופן כללי, שחזור הבניין מתחלק לשני חלקים: שחזור פנימי ושחזור חיצוני. שני החלקים הללו עשויים להיעשות יחד או שהם יכולים להיעשות בנפרד ובזמנים שונים. בהמשך למאמר זה, כל חלק בשחזור נבחן.

שיפוץ פנים של הבניין

שיפוץ פנים של הבניין לחידוש פנים כולל חדרי מדרגות, לובי ו …. שיטת שיפוץ זו יכולה להיות בתקציב נמוך או גבוה יותר כמובן הכל תלוי בדרישת דיירי הבניין המשותף .

צביעת תקרה קירות וארונות חשמל או, כמו החלפת צנרת, החלפת מתקני חשמל, הסרה או הוספת תעלות מים וגז, החלפת חיפויים בקירות ועוד…

שיפוץ בניין

שיפוץ חזיתות הוא אחד החלקים החשובים ביותר שצריך לתקן הרבה יותר מהר. באופן כללי, בשחזור הבניין, תיקון ושחזור הבניין מחלקים אחרים דורשים יותר זמן מכיוון שהוא חשוף לפגעי מזווג האוויר.

הסבת לובי לא מואר ובעל הרגשה של סגור ניתן לשנות לחלל פתוח יותר. אחד השיפוצים הפופולריים ביותר בבניין, שנה את המיקום של דלת האינטרקום, תיקון הרצפה או החלפתו במידת הצורך, שינוי מיקום המתגים והשקעים בהתאם ועוד..

 

שיפוץ בניין
שיפוץ בניין

חידוש בניין – לובי כניסה

שיפוץ לובי כחלק מתהליך שיפוץ בנין נחשב מאוד מבחינת החשיבות והערך שהוא נותן לאופי הבניין כולו. בדרך כלל הן בשיפוץ  של הבניין כולו או לא שיפוץ לובי הינו בעל דרישה גבוהה מאוד.

החלפת חיפויי קיר ורצפה, התקנת חלונות עם זיגוג כפול ללובי או שימוש בחלל החצר הנשקף מהלובי יכול להיות אפשרות טובה ליפות את הבניין ,יש צורך לבצע שינויים בקירות המבנה אם החלל הינו חלל סגור, בשל כך יש צורך לקבל אישור מהעריה.

שחזור חיצוני של הבניין כולל גם שחזור חזית הבניין, שחזור רצפת החצר והחצר, ושחזור השטח הירוק וכו ', עליהם נדון בנפרד להלן.

שיחזור בניין

באופן כללי, שחזור חזית הבניין הוא אחד החלקים הקשים ביותר בשחזור חיצוני, במיוחד במבנים גבוהים. חזית הבניינים הישנים  היא יותר מלבנים, אבן ומלט. ככל שהמבנה ישן יותר, כך חזיתו הולכת ללבנים וכמה שהיא הולכת יותר לאבן ולמלט.

לאחר שחלף תקופת זמן ארוכה מאז בניית הבניין, פתאום מופיעה בעיה גדולה מאוד המאיימת להרוס את הבניין אם לא יטפלו בו בצורה מהירה.
בחזיתות של כמה מבנים, די מלהביט בהם כדי לספר לנו עד כמה המצב הגיע לכדי חמור ומוזנח והצורך לטפל בו ולהחזיר אותו על מנת להישאר יציב בכלליו, ולא להיכנע למצב הקשה בו הוא נמצא. עלינו לדעת יותר על טיבם של סדקים אלה וגורמיהם.
שיפוץ בניין אף נועד לחזק את הבניין ולהשיב את עמידותו שוב, ולהחזיר את הבניין למצב הטבעי שלו כאשר הוא נבנה, בין אם עברה שנים אחדות או אפילו 70 שנה, כל הבניינים לאחר תקופות זמן גדולות עליהם בניינים אלו זקוקים לשיפוץ.

סדקים הם גם סימן וראיה לצורך בשיפוץ הבניין, וככל שעומק
הסדק מוכפל יותר, הבניין זקוק לתיקון דחוף במהירות וללא דחייה על מנת למנוע, חלילה,להתמוטט פתאום, ובמקרה שאורך הסדק ועומקו יישארו בגבול מסוים, מידת חומרתו.

תהליך שיפוץ בניינים חייב לעשות תוך התחשבות בכך שעדיין יש לתקן אותו כראוי. לעיתים קרובות ישנם סדקים בעמודים בגגות, והסדקים בגגות בדרך כלל קלים יותר בהשוואה לסדקים בעמודים בבסיסים כאשר הם מופיעים כאשר פלדה מחלידה, וכתוצאה מכך קורוזיה בבטון
אותו דבר וכדי לתקן בעיה זו, שוב מתווספת שכבת ברזל ובטון חדשה והתקרה חוזרת למצבה הטבעי והיעיל וממלאת את תפקידה בהצלחה. באשר לבסיסים ועמודים, יש להכין "תבניות" מיוחדות עבורם, ולשקול את השיפוץ והפתרון של בעיית הבסיסים והיסוד המיוחד. הבניין הוא הקשה ביותר ביניהם.

שיפוץ בניין

שיפוץ הבניין אינו תלוי בצורך בשיפוץ מעמיק אם מצבו אינו חמור.

כל שינוי דורש קבלת תעודה או רישיון שיפוץ מהרשות אליה שייך הבניין, לאחר הגשת מספר ניירות נדרשים ונחוצים, וזהו דוחו של המהנדס היועץ להחליט על הצורך בשיפוץ הבניין, אגרות מפות הנדסיות הקשורות לתיקונים, היתר בניה לבנייה, מסמך בעלותך על הבניין ותשלום אגרה.

סוגי שיפוץ:

 1. שיחזור לטיפול בסדקים ובקורוזיית ברזל וחיזוק המבנה.
 2. שיפוץ לצורך הוספת מספר קומות לבניין, למשל במקום 3 הוא הופך ל -4 או 5.
 3. חידוש לצורך ומודרניזציה, וסוג זה מבוקש היטב, מכיוון שאנשים רבים רוצים לחדש את הבניינים שבבעלותם, וכמעט 20 שנה עברו מאז הקמתם, והם רוצים לעמוד בזמנים.
 4. אין ספק ששיפוץ בניין עדיף מהקמתו מחדש, והוא ספציפי למבנים עתיקים, שכן הערך ההיסטורי הוא החשוב ביותר.

שלבי שיפוץ בניין

משתמשים במומחים לבדיקת עומק וסיכון סדקים קיימים וקביעת מידת
הצורך שלהם לבצע את תהליך השיפוץ או לא, למשל, סדקים וסדקים במפרקים בבטון, או בקירות, ולקביעת העלות הנדרשת, ופעל לפי השיטה הטובה ביותר.

 1. המומחה יוצר צורה גיאומטרית לכל אחד מהסדקים, אותו הוא שולח לקבלן האחראי ליישום תכנון זה.
 2. הצורך לדבוק במה שהיועץ הציב לגבי שיפוץ סדקים אלה, שכן הם מופיעים שוב לאחר פרק זמן, ונצטרך לתקן מחדש.

 

שחזור של חזית לבנים

שחזור חזית לבנים הוא אחד השחזורים החזיתיים החיצוניים הקשים והגוזלים ביותר. החלפת חזיתות בבניינים בחזיתות לבנים מומלצת ברוב התנאים בשל גילן. כמובן שאם כמות הנזק אינה גבוהה והבעלים עדיין שם דגש על יישום חזית לבנים חדשה, ניתן להחליף לבנים שחוקות ושבורות, ואז בשיטות שיפוץ לרענון משטח הלבנים, החלפה וכו ', ולבסוף עם ציפויי על בסיס שרף טיבעי ניתן להגדיל  את חיי החזית.

אם בעל הנכס שוקל להחליף את חזית הלבנים בחזית אבן, העבודה תהיה מעט ארוכה יותר ויקרה יותר. במקרה זה אין להסיר את כל החזית, להסיר את הטיט מתחת ללבנים ככל האפשר, ואז לבצע את החזית החדשה.

השימוש בחזית מרוכבת וגיאופיזית לשחזור חזית לבנים של מבנים הוא אפשרות טובה; מכיוון שיש לו מהירות ביצוע גבוהה ובעלות נמוכה יותר בגלל אי ​​הסרת חזית הלבנים. להתקנת חזית כזו תחילה מתקנים ומייצבים את חזית הלבנים ואז מבוצעת עליה חזית חדשה.

חידוש חזיתות

חזית אבן הייתה הינה פופולרית מזה כמה עשורים ומבוצעת עבור מבנים שונים עם שימושים שונים. שחזור חזית האבן נעשה בשל נפילה אבנים של החזית או בגלל שהחזית השחוקה. בנייה מחדש של חזית אבן , כמו חזית לבנים, עדיפה על ידי תיקון וייצוב החזית הישנה ואז ביצוע החזית החדשה באמצעות חומרים כמו קומפוזיט וקישוט גיאוגרפי. כמובן שלעתים חזית האבן קורסת, שם קבלן שיפוץ בניין ממקמים את האבנים שנפלו ואז מהדקים את החזית ומקבעים באמצעות ברגי עיגון .

שחזור חזית טיח

חזית טיח היא אחת החזיתות הנפוצות ביותר במבנים ובמגדלים גבוהים, שבדרך כלל מבוצעת בשילוב עם לבנים, אבן, מרוכבים ומתכת. ושפריץ ושינוי צבע הם חלק מהבעיות בחזית הציפוי של מבנים שניתן לתקן ולשחזר באמצעות צביעה ועל ידי כך למנוע היחלשות הציפוי בעתיד.

בנייה מחדש של רצפת החצר והשטח הירוק

ריצוף חצר וחצר עקב החשיפה המתמדת לתנאי מזג האוויר, יצירת כתמים בחניון היא בין הסיבות להחלפה או לתיקון ריצוף החצר והחצר. שחזור של חלק זה של החלק החיצוני של הבניין מהיר יותר ויקר פחות משחזור החזית. החלפה בכניסה ובחניון, התקנת שלט רחוק לחניון, החלפת אדמת גן ושטח ירוק, נטיעת צמחים ועצים חדשים והקמת ביתנים, כולל שיפוצים בחלק החיצוני של הבניין.

שיפוץ בניין – שינוי יעוד

לעיתים המרה של יחידות מגורים ליחידות משרדים היא בלתי נמנעת עקב הופעתן של חברות ומשרדים רבים בשכונה בה נמצא הבניין. לעיתים, עם בניית רחובות וכבישים חדשים בעיר, ניתן לעמוד מול מבנה עם שינוי ייעודי למגורים למסחר או למשרד, הנחשב לנורמלי עם התפתחות החיים העירוניים. יש לציין כי שינוי השימוש במהלך השחזור אפשרי רק באישור הארגון והמחלקות הרלוונטיות ותחת פיקוח מהנדסים.

מהו שינוי יעוד ומהם הכללים שלו

בהתאם לחוק התכנון העירוני,שיפוץ בניין האגודה לתרבות הדיור העירייה מחויבת להוציא היתרי בנייה לכלל המבנים הקיימים בעיר, ועל העירייה לשקול את סוג השימוש בה טרם מתן ההיתר ולהוציא היתר בניה לשינויים בבניין, בין אם שינוי השימוש בחלק מבית או שינוי השימוש הכללי בבניין, על העירייה להוציא היתר לשינויים ולכל פעולות בנייה בלתי מורשות המשנות את השימוש בבניין ובניגוד ל אם רישיון זה מונפק, הוא נחשב להפרה; לכן, פעולת בנייה המתבצעת עם היתר בניה וגורמת לשינוי במבנה נקראת שינוי שימוש בקרקע.

בעבר ניתנו אישורים לשיפוץ ושינוי שימוש לאחר הריסת הבניין המלאה, אך לאחר 1981 ניתנו במקביל אישורים להריסה ולבנייה מחדש. בנייה ושינוי היתר לשימוש תקפים לאחר הריסת הבניין וכל פעולת בניה לפני מועד הריסת הבניין המלאה נחשבת לבנייה בלתי מורשית.

מובן מאליו שהוועדה לסעיף 100 לחוק העירייה אחראית לחקירת הפרות של שינוי השימוש בקרקע. הריסת בניין ושינוי שימוש לא מורשה מובילים לתנאים ללא נוכחות של מהנדס פיקוח, דבר המסוכן מאוד ומגביר את הסבירות לתאונות.

עלות שיפוץ הבניין

עלות שיפוץ בניין תלויה בכמות השיפוץ. אם השיפוץ נעשה בצורה כזו ששינוי השימוש יתבצע, זה יעלה יותר עקב קבלת האישורים הנדרשים והתחלת שיחזור הבניין לאחר שלבי ההתקשות. אם השיפוץ כולל שלבים כמו החלפת האריחים, החלפת ותיקון הרצפה, שיפוץ הקירות והוספת אלמנטים, העלות תהיה נמוכה בהרבה.

חברות שיפוץ בניינים

משפצי העיר

בנייה מחדש של מבנים היא אחת מפעולות הבנייה הנפוצות ביותר בעולם, למרבה הצער זה לא הצליח. זאת בשל המנטליות של אנשים שהמבנים המשוחזרים אינם חזקים. כמובן, עם עליית מחירי הדירות והנטייה של אנשים לקנות בתים ישנים ובאופן טבעי יותר זולים ואז לשפץ, גם חלק זה בענף הבנייה עמד בפני צמיחה והתפתחות.   

שיפוץ חזיתות – בניין ישן

אתה עלול גם להרגיש רע רק מלהסתכל על הנוף הישן של הבניין שלך .אין להכחיש שלמראה של בניין כלשהו יש השפעה רבה על תפיסת המתבוננים באותו בניין. למרבה הצער, נכון לעכשיו, בגלל המחירים הגבוהים מאוד בשוק הדיור, לא כולם יכולים להרשות לעצמם לקנות או לשכור בניין חדש. בניינים מאבדים גם את יופיים ורעננותם לאורך שנות בנייתם. 

חידוש בניין – שיפוץ חזיתות

זה המקום בו רובנו פונים לשיפוץ חזיתות כדי לגוון את המראה בו אנו עובדים או גרים, לא משנה כמה עולה לשכור או לקנות בניין חדש.  חידוש בניין – חזית הבניין הייתה מקובלת בעבר והיא עדיין אחת הדרכים לגוון את מראה הבניין. כמובן, שחזור חזית נועד לא רק ליופי וישנן גם סיבות אחרות.  חידוש בניין בניין עשוי להיבנות מחדש כדי לחזק אותה ולתקן חלקים פגומים. אם את רוצה לדעת יותר על תהליך שחזור החזית תמצא עוד מידע במאמר שלפניך ולפי תחומי הביצוע השונים שלנו בשיקום ושיפוץ בניינים.

חשיבות החזית ובניה מחדש – שיפוץ בניין

תצוגת הבניין מתייחסת למראה של מעטפות החוץ שזה משהו שנראה לעין. מה שניתן לראות מבחוץ של בניין הוא הנוף החיצוני. לבנייני מגורים ומבנים ומסחר יש השפעה רבה על תפיסת המתבונן עם חזיתם. חשיבות נוספת למראה של כל המבנים הללו היא שיש להם גם השפעה משמעותית על מראה העיר. אחרי הכל חידוש בניין בסופו של דבר בא לידי ביטוי בחידוש המראה של הערים שלנו וכך נוצר התאמה בחזיתות הבניינים ברחבי העיר תל אביב.

באופן כללי, ניתן לומר כי חזית כל בניין משקפת את מעמדם הכלכלי והחברתי של תושבי אותו בניין. חזית הבניין משקפת את סדר עיצוב הבניין, המתקנים וטעמו של בניין אותו בניין. 

כשל בחזיתות הבניין – משפצי העיר

החזית מופיעה בתפקיד פני הבניין, ולכן מייצגת בניין ותכונותיו. בניגוד לעיצוב הפנים, שהוא ברובו פרטי, חזית הבניין נחשפת לציבור ופונה למרקם העיר, הסמטאות והרחובות. לכן, חשוב מאוד לשפץ את החזית ,ולהסיר את המבנה המסוכן מהרשימה  שתייפה את פני הבניין.

אבל מהו שחזור? באופן כללי, כל שינוי בבניין השומר את אחידותו ויוצר גיוון ומגביר את חוזקו.

שיפוץ או הריסה בניין משותף

כמובן שלא יתכן שכולם יהרסו את הבניין כולו ויבנו אותו מחדש לחלוטין, ואם ישל ליקויים יש צורך לטפל בהם בדחיפות.  בינתיים, במקרים רבים, עקב סיבות שונות, חידוש בניין אשר יש צורך ליצור הכרה באמצעות טיפול בחזית. במקרים כאלה, אנשים פונים לשימוש בטכנולוגיות בנייה חדשות, שלמרות שיש לה יתרונות רבים, הופכות את חזית הבניין לאטרקטיבית יותר עבור הקהל והלקוחות.

גישה זו אינה שגויה, מכיוון שכשנכנסים למשרד משרדי או מסחרי, כל האנשים מתרשמים מהמצב הכללי של הבניין בהתאם למראהו. תפיסה זו משפיעה מאוד על דעתם על חברה או משרד. לכן, נוף יפה יותר יוצר סיכוי טוב יותר להתקבל.

בבניית מרבית הבניינים הישנים בארצנו נעשה שימוש בחומרים ובשיטות מסורתיות. מרבית הבניינים הללו זקוקים כיום לשיפוץ. חומרים נפוצים במערכות מסורתיות אלה הם לבנים, אבן, מלט וכן הלאה. חומרים אלה סובלים מנזק חמור לאורך זמן וגורמים למצב קריטי לחזית.

במקרים כאלה יש צורך בשחזור, שיכול לכלול חלק מהחזית או את כל חלקה. 

חידוש בניין בתל אביב – משפצי העיר

אין ספק, התקנת חומרים ללא שימוש בשיטות מתאימות ועם הטמעת תשתית לא נכונה, גורמת לסיכונים רבים. על מנת לבצע את החזית, יש לשים לב לחישובים מבניים, מערכות התקנה שונות ושיטות בטוחות כדי שלא יופיעו בעיות כאלה. עם זאת, ישנם בניינים רבים שחזיתותיהם נהרסו עקב ביצוע לא תקין של שלב התשתית. במקרים כאלה יש לפרק את כל מבני החזית העקרוניים ולבנות מחדש את החזית ולפנות לקבלן שיפוץ בניין מומחה בהסרת צווים מסוכנים מעיריית תל אביב או בעיר מגורכם.

סיבות לשיפוץ חזיתות – חידוש בניין

בעלי מבני מגורים, מבנים ומסחר משפצים ומתקנים את חזית הבניין מסיבות שונות. אם אתה הבעלים של בניין או חלק ממנו, באופן טבעי היופי והאלגנטיות שיפוץ מעטפת בניין של מראהו חשובים לך. ככל שמראה הבניין שלך יפה ואידיאלי יותר, כך תפיסת ומנטליות המצב הכללי של הבניין תהיה טובה יותר.

מלבד נושא שחזור חזיתות לתיקון, נושא שחזור חזיתות בבנייני מגורים יכול להיות אך ורק בזכות היופי שבחברותם של האנשים החיים בה, אך מבני מסחר אינם כאלה. בעסקים ישנה תחרות עזה בין חברות, והסרת צו חידוש בניין בשיפוץ בניין משותף חנויות וגופים אחרים, ובוודאי שאחד הגורמים המשפיעים על הצלחתה של תחרות זו הוא מראה מקום העבודה. ליהנות מנוף יפהפה של מקום העבודה ומשיכת תשומת לב משפיע מאוד על מנטליות הלקוחות על ידי חידוש הבניין מתקבל נוף יותר יפה של הבניינים.

שחזור חזיתות נעשה מסיבות שונות –  חידוש בניין

 • תיקון של חלקים פגומים: אם חלק מהחזית הנוכחית של הבניין שלך נפגע וחלקים אחרים שלמים, והתקבל מהעירייה בעיר מגורכם צו חידוש בניין ניתן להשתמש בתיקון חלקית של החזית. זה משתלם מבחינת זמן ועלות.
 • שינוי כללי של חזית הבניין: אם הנזק והבלאי של חזית הבניין שלך הם גבוהים ורוב חלקיו נפגעים, עדיף לשפץ את כל החזית. במצב כזה כל החזית נהרסת וכל החלקים מופרדים מהחזית. הפעלת תצוגה חדשה על תצוגה ישנה אינה נכונה כלל. עליכם להרוס את הנוף הישן, מכיוון שאם לא תעשו זאת, ההשקפה החדשה על הבניין בא אתה מתגורר. הסיבה היא שלמרקם החזית  אין את הכוח להחזיק חומרים חדשים.

הסרת צו – חידוש בניין בבת ים

 • חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף
 • קבלת צו מבנים מסוכנים מהרשות העירונית-בבניין שבא התקבל צו מהעירייה ובמקביל הבעלים החדשים רוצה לעשות שינויבשימוש בבניין, כדאי לשנות את מראהו בהתאם לשימוש החדש. במקרה זה, בבת ים הדרך הטובה ביותר ליישם את המראה החדש היא להשתמש באלמנטים של ציפוי חזיתות מאלומיניום או פלדה  שיטה זו, אמנם פחות יקרה, אך פועלת מהר יותר שיפוץ בניין האגודה לתרבות הדיור.

 

 • שיפוץ חזית – חלקי טיח רופפים 
 • הבניין שלך עשוי להראות תקין וללא פגמים אך ייתכן שתרצה לשנות אותו כדי להוסיף מגוון רחב של אפשרויות עיצוב. אם אתה רוצה לעשות זאת בעלות נמוכה יותר, עדיף לשלב את המראה עם עיצוב חדש. שימוש בחומר חדש לצד החומר הישן או שימוש בצבע בגוון אחר מאותו חומר יכול להיות מושלם ובעלות סבירה ביותר.

חלקי טיח רופפים ניתן לתקן בעזרת תיקונים פשוטים ולא יקרים בכדי לגרום להסרת צו.

 

משפצי העיר Facebook

משפצי העיר – YouTube