מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
שיפוץ בניינים

שיפוץ בניין

o5o-5824225

שיפוץ בניין – איך זה מתבצע נכון?

שיפוץ בניין הינו תהליך אשר לרוב מתבצע בעקבות ליקויים המצויים בבניינים משותפים, אך לא תמיד. לעיתים הסיבות הינם לצורך תחזוקה של הבניין, או שיפוצים למניעת בלאי ונזקים עתידיים גדולים על גבי קירות חוץ של בניינים. בניינים אשר מצויים בתהליך של עייפות החומרים המצפים את הבניין, ניתן לצפות בליקויים המצריכים שיפוץ למניעת חדירות מים לבניין או, שיפוץ לתיקון של ליקויים בטיחותיים המצויים בבניין המשותף. השיפוץ אף יכול להתבצע במספר דרגות בהתאם למצבו של הבניין ובהתאם לצפיות ובהשקעה הכספית אשר הוקצתה. בנוסף שיפוץ בניין אשר נמצאו בו סכנות ממשיות אשר מצריכות ומחייבות את בעלי הדירות לעבור תהליך של שיפוץ מבנים אף הוא אחד הפרמטרים המצריכים התערבות של קבלן שיפוץ שיקום מבנים. תהליך השיפוץ בגין צו מבנה מסוכן שניתן למבנה, מודיע לדיירו שניתנת להם אפשרות לשפץ ולטפל בליקויים אשר מופיעים בדוח עד לפרק של 90 יום.

במידה ולא יבצעו עבודות השיפוצים יאלצו דיירי הבית המשותף להתמודד עם הליכים מנהליים מול הרשויות המקומיות אשר מחויבות לאיכוף את חוק מבנים מסוכנים.

שיפוץ בניין
שיפוץ בניין

שיפוץ בניין מה זה כולל?

שיפוץ בניין יכול לכלול מספר רב של פרמטרים כגון : קילוף ציפוי חיצוני , שיקום עמודים , חיזוק יסודות, החלפת תשתיות, שיפוץ כניסה לבניין ועוד…

אנו בענף שיקום מבנים פנים וחוץ, עם ניסיון של מעל ל – 30 שנה . מומחים בטיפול במפגעים בטיחותיים בשיטות חדשניות החוסכות לכם זמן וכסף.

מה כולל שיפוץ בניין?

שיפוץ בניין כולל לרוב שיפוץ של חלקו החיצוני של המבנה הקרוי גם בשם מעטפת. בנוסף לשיפוץ המעטפת, נעשים לרוב חידוש של חללי הפנים הכוללים את חדר המדרגות והמרחבים המשותפים.

מה עלות שיפוץ בניין משותף?

עלות שיפוץ בניין משותף נמדדת על פי מצבו של המבנה וכמות התיקונים הנדרשים לביצוע. עלות ממוצעת לשיפוץ בניין הכולל צביעת חזיתות מתחילה בכ 70,000 ש"ח. העלות משתנה גם על פי דרך הביצוע.

מהו חוק שיפוץ בניין משותף?

חוק שיפוץ בניין משותף קובע מפורשות שעל בעלי נכס או נכסים בבית משותף לשמור על תקינותו של הבניין המשותף קרי, על דיירי הבניין לדאוג באופן סדיר וללא עיקובים למבנה בא הם מתגוררים.
החוק למעשה אינו מאפשר מילוט או אי לקיחת אחריות והינו שרירותי ולא ניתן למחלוקת.

כמה זמן לוקח שיפוץ בניין ?

זמן שיפוץ של בניין יכול להימשך, ממספר ימים בודדים למספר שבועות. זמן השיפוץ תלוי במספר גורמים כגון: מספר הקומות בבניין, מספר המוקדים הדורשים שיפוץ, מהות השיפוץ – האם השיפוץ הינו קוסמטי או שיפוץ כוללני לחידוש וריענון מראה חזיתות הבניין, כפי שניתן להבין גורמים משתנים אלו משפיעים השפעה ישירה על זמני של שיפוץ בניין משותף. בנוסף גורם חשוב לא פחות הינו למעשה הקבלן המבצע. קבלן שיפוץ מבנים אחד מעריך את זמני הביצוע על פי דעתו בזמן מסוים ואילו קבלן נוסף יעריך אחרת. הדגש שעל ועדי הבתים המשותפים להתייחס הינו ביצוע נכון ללא קיצורי דרך בתהליך שיפוץ בניינים מפני שביצוע שכזה יגרום לאי ביצוע תיקונים רפטטיביים ועל הקבלן להיות מיומן בענף שיקום מבנים בשיפוץ בניינים.

אז מה מייחד אותנו בתהליך שיפוץ בניין

משפצי העיר הינה החברה היחידה אשר פועלת עצמאית ללא קבלני משנה . כל העבודה מתבצעת על ידי צוות העובדים המיומן שלנו. אנו מבצעים שיפוץ בניין בתל אביב, רמת גן. חיפה והקריות, ובכל רחבי הארץ.

שיפוץ מעטפת – מיומנות

 • צוות עובדים מיומן נותן לכם שקט נפשי וביטחון.
 • צוות העובדים שלנו נותן לכם ביטחון בכל הנושא של לוחות זמנים ביצוע ללא עיקובים.
 • צוות עובדים קבוע ולא מתחלף יידע לגשת לבעיות השונות במהירות ויעילות על סמך הניסיון הרב שצבר בשיפוץ מבנים משותפים.
 • צוות עובדים קבוע – עבודה מסודרת ונקייה.
 • צוות עובדים מוכשר יידע לפטור בעיות אשר מתגלות תוך כדי עבודה וייטפל בהם במהירות וביעילות ללא עיקובים
 • צוות עובדים קבוע נותן לכם הבטחה לשיפוץ בניין מקצועי עם אחריות אמיתית.
 • אין עיקובים של קבלן משנה שצריך להגיע מרחוק מדרום הארץ או הצפון ובכך אנו מייעלים את העבודה לעמידה בלוחות זמנים.
 • צוו עובדים קבוע מבין אחד את השני ויודע לעבוד כקבוצה אחת חזקה היודעת לייצר פתרונות יציבים על ידי שימוש בטכנולוגיה.
 • חיסכון בכסף עקב ביצוע מהיר – פחות ימי עבודה פחות כסך לדיירים בשיפוץ הבניין.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

קבלן שיפוץ בניינים מסוכנים

קבלן שיפוץ בניינים מסוכנים מומחה בעל ותק וניסיון רב בטיפול במפגעים  בטיחותיים ואסטטיים כאחד. חידוש מבנים על ידי קבלן שיקום בניינים זה אומר שהקבלן ידע לגשת לבעיה במהירות האפשרית וללא עיקובים מיותרים, בצורה הנכונה ביותר למען הבטחת שלום הציבור והדיירים במבנה המשותף.

חברת שיפוץ בניינים מסוכנים ותיקה יכולתו ובסמכותה להוות בסיס איתן וביכולתה הידע הנכון והגישה הנכונה, לטיפול ולתיקון בניינים משותפים.

קבלני שיפוץ מבנים ההבדל בין שיפוץ מבנים רק לצורך הסרת צו מבנה מסוכן נבחנת בתוצאה בייחס לעלויות של חידוש הבניין ואשר חלוקת עלות שיפוץ בניין או שיפוץ בניין חיצוני מחיר נחלקת לפי שטחי הדירות אך בסופו של דבר ההוצאה בו הדיירים אשר מתגוררים במבנה אמורים לשאת, נבדלת לפי שטח פנים הדירה של כל דירה ורק על פי הנתון הזה ניתן לקבוע את החלוקה החוקית לכל דייר ודייר.

הדרישה בחיפוש אחר קבלני שיקום מבנים הולכת וגדלה. בניית בניין חדש עולה כסף רב מבחינה כלכלית ובטח שיקול של דירות חלופיות והבירוקרטיה מול הרשויות גורמת לשיקול זה לא להילקח כלל בחשבון.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיפוץ בניין משותף

בדיקת מבנה מסוכן

בדיקת מבנה מסוכן נעשית באמצעות מהנדס מבנים מסוכנים בעיר מגורכם, בעקבות תלונה שהגיעה למחלקת מבנים מסוכנים בעירייה. בשלב זה נשלח מהנדס בניינים מסוכנים מטעם מנהל הנדסה ואשר עובר על הליקויים אשר נראים בבניין המסוכן והוא מציין את המפגעים המצריכים שיפוץ בניין.

 שלב הבא מתקבל הצו (צו 3) שהינו צו מבנה מסוכן המורה לבעלים לטפל במפגע ולמצוא קבלן שיקום מבנים מסוכנים בכדי להסיר או לתקן את המפגעים.

תנו למומחים שלנו לטפל בבעיה – משפצי העיר למעלה מ – 30 שנות וותק בענף הבנייה והשיפוצים

חוק שיפוץ בניין משותף

חוק שיפוץ בניין משותף נועד בבסיסו לתת מענה לאותם ועדי בתים או דיירים החפצים באיכות חיים, קרי ברצונם לבצע תיקון או שיפוץ בבית המשותף, אך נצבת בפניהם חומת התנגדות המונעת את הרצון לטפל ולתחזק את אזורים המשותפים.

בסיס ההתנגדות למעשה דחיה של הצעה לרוב של מיעוט מבין דיירי הבניין המשותף, שכל אחד בתורו או מסיבותיו מתנגד לביצוע השיפורים הנדרים בבית המשותף.

במאמר שנכתב על ידי משפצי העיר ננסה לעקוב אחר הסיבות השונות להתנגדות :

 • מהו חוק שיפוץ בניין משותף?
 • מה הקשר בין תחזוקת בניין לשמאות בניין?
 • דרכי הפעולה של נציגות הועד אל מול הסרבנים.
 • מהם התיקונים האופייניים שצריך לבצע בבית המשותף ועליהם ישנה התנגדות?
 • מהם החלקים המשותפים?
 • מהם חובותיו או זכויותיו של שוכר דירה בבניין משותף?
 • מהו שורש המחלוקת?

על מה ניתן לחייב את המתנגד ועל מה לא ניתן לחייב להשתתף בהוצאות?

הצעה שלנו מהניסיון הרב במציאת פתרון הולם לשני הצדדים.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

חוק שיפוץ בניינים משותפים – הקדמה

אז קודם לפני שנעסוק בחלקים המהותיים של המאמר בדבר חוק שיפוץ בניין משותף ,

בכדי לגשת אל הבעיה ולמצא פתרון הולם אשר ישמור על יחסי שכנות תקינים צריך להבין את הנקודה המהותית בדחייה של דייר או דיירים לרוב כפי שאמרנו מדובר ביחס של בין 10% 15% מכלל הדיירים בבניין והניסיון מלמד, שכמעט אין בניין שלא קיים בוא מחלוקת סביב נושא ההוצאות המשותפות המחויבות או מצריכות תחזוקה אשר תשמור על כלל מערכות המבנה המשותף.

איך מתחלק שיפוץ בניין

בעת שיפוץ בניין משותף נקבע מפורשות שעל בעלי נכס או נכסים בבית משותף לשמור על תקינותו של הבניין המשותף קרי, על דיירי הבניין לדאוג באופן סדיר וללא עיקובים למבנה בא הם מתגוררים.

החוק למעשה אינו מאפשר מילוט או אי לקיחת אחריות והינו שרירותי ולא ניתן למחלוקת.

בעלי בניין משותף צריכים לשאת שווה בשווה או על פי שטח הדירה שבבעלותם בגין הוצאות שוטפות המצריכות להגן על הבית המשותף מתקלות ונזקים, אשר יפגעו במצבו של הבית השיתופי ובכך למשה מחויב כל דייר לשאת באחריות ולשאת בתשלום ללא דחייה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

חוק שיפוץ בניין משותף למעשה נועד בראשיתו להגן על הדיירים המוכנים ומבינים את החשיבות הרבה בתחזוקת הבית המשותף בא הם למעשה חיים.

איכות חיים מצריכה תחזוקה שהרי לא יתכן שלובי הכניסה עם מרצפות שבורות ודיירו צריכים לדלג בכל פעם שחולפים על פניו.

איכות חיים זה מילה גדולה אך במציאות כאשר דיירים צריכים להתנהג כקבוצה אחת למרות שבעיקרון הנכס אשר בבעלותם הוא בבעלותם האישית ואינו נחלק עם הדיירים המתגוררים בבית המשותף ומאידך על החלקים המשותפים צריכים לנהוג כקבוצה אחת, מצב המדמה בעלות משותפת על הדירה שלהם אך ברור שלא כך הדברים וכל בעל נכס בבניין צריך ומחויב לאו דווקא כי הוא חייב אלה מהמקום של ההכרה עם החשיבות הרבה בלתחזק את הבניין המצריך שיפוץ אשר אף לסרבנים ישפר את איכות החיים.

חידוש בניין

סיבות נוספות הם בעקבות חוסר נוחות סביבתית ובטיחותית אשר קיים בעקבות בניינים ישנים המצריך שיפוץ בניין ומהווים, סכנה ממשית ומצויים בהם מפגעים כגון :

 • חלקי טיח אשר ניתקו באזורי מעטפת המבנה החיצוני של בית משותף
 • חלקי בטון אשר סדוקים בעמודים ובקורות הבניין המשותף
 • ברזלים עם סימני קורוזיה – ברזלי זיון חלודים המצריכים טיפול מיוחד למניעה והגנה ועצירת התהליך
 • חומות וגדרות בתים משותפים מהווים סכנה בעקבות התמוטטותם
 • קריסת קירות במבנים משותפים
 • עמודי בניין משותף סדוקים וחלשים – טיפול ומניעה
 • עמודי בניין לא תקניים בפני רעידות אדמה – מחייב טיפול ויישום עיבוי עמודים לפי מכון התקנים הישראלי
 • ציפוי מעטפת חיצונית ניתק מהתשתית כגון אריחים ,שיש, פספס ..– סכנה בטיחותית גבוהה
 • בורות שנפערו בחצרות
 • שיפוץ בניין משותף העומד לקרוס
 • מרפסות חלשות המצריכות חיזוק מרפסות מקצועי ובטיחותי
 • פרגולות הנוטות לקרוס
 • ציפוי המעטפת החיצונית כגון שיש , פספס, אריחי קרמיקה ועוד…
 • קירות מבנים נוטים לקרוס
 • חיזוק תקרה ושיקום תקרה קיימת

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיפוץ בניינים

כל הליקויים הללו ועוד מבוצעים ומטופלים על ידינו. משפצי העיר הינה בעל וותק של מעל ל 30 שנה בענף שיפוץ חזיתות ושיפוץ בניין חיצוני מחיר יכול להינתן על ידי פגישה עמנו.

 • שיפוץ בניינים לאחר הצפות – טיפול בצווים מסוכנים – שיקום בניין לאחר נזקים – שיפוץ מעטפות חוץ – תיקון בניינים מסוכנים – שיפוץ בתים משותפים – הסרת צו מבנה מסוכן

בין אם מדובר בבניית קיר בלוקים לביצוע טיפול ושיקום לברזל וטיח , אנו מבצעים הכל תחת קורת גג אחת.

נציגות הבניין – סרבנים ל שיפוץ בניין

חוק שיפוץ בנין משותף נועד לעזור לוועד הבית ולדיירים המתגוררים במבנה השיתופי.

נציגי בניין משותף אשר נתקלים בסירוב של דייר או דיירים בדבר השתתפות בהוצאות לתחזוקת הרכוש המשותף ולשיפוץ מעטפת בניין לדוגמא . או לשיפוץ לובי משותף, רשאים נציגי הבניין לפנות למפקח על הבתים המשותפים שבעיר מגוריהם בטענה לסרבנים אשר דוחים חלוקת עלות שיפוץ בניין.

שיפוץ בניין משותף

אך קודם לנקיטת צעד זה על הנציגות לקיים אספת דיירים שבא יעלה כל אחד מהמתנגדים את הסיבות שלו להתנגדות ורק לאחר שהסיבות אינן מוצדקות ולא ניתן להגיע להבנה, רק אז ניתן לפנות למפקח על הבנייה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בנוסף אם מדובר בהוצאות תחזוקת המבנה המשותף המחויבות בכדי להחזיקו במצב תקין ודייר מסרב ניתן לתקן ללא הסכמתו של המתנגד ולאחר מיכן לדרוש את הכסף בעבור חלקו היחסי בין כל דיירי הבניין המשותף.

מהם התיקונים האופייניים הגורמים לסירוב ל שיפוץ בניין משותף

בעיות רבות ומגוונות בעת כניסה ל שיפוץ בניין הגורמות לסכסוכי שכנים זה בדברים הפשוטים כמו לשלם חשבון חשמל ועד להחלפת מעלית, צביעת חדרי מדרגות, חידוש מעליות, מערכות מים וביוב, החלפת תיבות דואר, השתתפות בגין תחזוקת הגינה וניקיון, שיפוץ כללי של הלובי וקירות חוץ והרשימה עוד ארוכה וכל זה נדחת ההוצאה של עלות שיפוץ בניין משותך…

אין ספור סיבות שונות ומגוונות אשר מביאות לסכסוכם בין שכנים לעיתים עד רמת הפסים האישיים בכל הנוגע לתהליך של שיפוץ בניין.

יש להבין שמגורים בבניין משותף כשמם כן הן, יש צורך וחייב לשמור על יחסי שכנות תקינים כי מי רוצה להיתקל בשכן שיורד אתו במעלית הקטנה פנים מול פנים מבלי לומר שלום האחד לשני.

תמיד עדיף להסדיר את ענייני שכנים במסגרת הדברות פנימית ולא מומלץ להגיע לערכאות חיצוניות שיעיבו על שני הצדדים.

התקנת מרזבים – שיפוץ בניין

בעת שיפוץ בניין לרוב נדרש לבצע התקנת מרזבים או בשמם הנרדף צמ"גים בכדי לנקז את מי הגשמים מהגג ולהרחיקם מהמבנה על מנת למנוע פגיעה בתשתית המבנה. גם את שירות זה אנו מבצעים תחת קורת גג אחת.

מהם החלקים המשותפים – חוק שיפוץ בניין משותף

 • חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף היא למעשה החלקים המשותפים במתחמי הדירות הכוללים קרקעות, מתקנים משותפים כגון מערכת חימום וקירור משותפת, בארות, ענף חשמל משותף, מעלית, ביוב, ענף מים משותף, מחסן משותף, צינורות חשמל וחוטי חשמל, מסגרת בניין, גג, מסדרון. מדרגות, דלתות וחלונות בשטחים ציבוריים, חצר, שטח בנייה שהוא חלק מהנכס, חצר אחורית, חדר שומר, חזית בניין. כל מה שלא מוקצה לדירה מסוימת על פי פרוטוקול הפרדת הדירות הוא נפוץ ומשמש את כל הבעלים החוקיים והדיירים.
 • חלקים אלה אינם ניתנים להעברה וכל בעל נכס חולק חלק משותף ביחס לבעלותו ולאזור דירתו .למעשה, כל מה שנחוץ להמשכיות המגורים בבניין ומטיל עלויות על הדייר או על בעליו ואינו חלק מהחלקים הפרטיים, נקרא עלויות משותפות. חלקם כוללים עלויות הקשורות לשרת, מאבטח, מפעיל מעליות, עלויות אחזקת מתקן, גננים, קישוטי שטח משותף.

חובותיו וזכויותיו של שוכר דירה

בהתחשב בכך שדיירי דירות רבים אינם בעלי דירה והם דיירים, נשאלת השאלה מי צריך לשלם את העלויות השוטפות של הבניין. יש לציין כי קודם כל העלויות הקשורות לבניין המקורי והעלויות הבסיסיות הן תמיד אצל הבעלים. לדוגמא עלות צביעת בניין, קירוי, שיפוץ בניין וכדומה. אך הוצאות שוטפות כגון חשבונות שונים, גינה ומטפל הן אצל הדייר.

שיקום מרפסות

אם המשכיר אחראי לתשלום העלויות המשותפות על פי חוזה השכירות או החוזה הפרטי והמשכיר אינו משלם אותו, הדייר יכול לשלם את העלויות הנדרשות מנכס ההשכרה, כלומר במקום לשלם את שכר הדירה למשכיר, הוא משלם לנציגות הבניין ומסדיר את חוב היחידה. כמו כן, אם תשלום ההוצאות המשותפות השוטפות הוא באחריות המשתמש והוא מסרב לשלם אותן, ועד הבית או חברת הניהול יכולים להתייחס לבעלים המקורי בנוסף להתייחסות למשתמש. שיפוץ בניין כאשר במקרה זה, אם המשכיר ישלם את העלויות של שיפוץ בניין, הוא יכול למשוך ממקום ההפקדה את הסכומים ששילם כדי להסדיר את החשבון עם הדייר.

שיפוץ בניין – סירוב לתשלום

הפתרון של אילוץ הסירוב לשלם את ההוצאות מוזכר גם בחוק. אם הבעלים או המשתמש לא משלמים את העלויות המשותפות, נציגות הבניין יכול לשלוח הצהרה ללקוח. אם לא ננקטת פעולה לשלם את ההוצאות תוך עשרה ימים, נציגות הוועד או חברת הניהול יכולים לסרב לספק שירותים משותפים על פי שיקול דעתם ועל פי המתקנים, כגון: דוד – מיזוג אוויר – מים חמים – חשמל – גז וכו '. אם הבעלים או המשתמש עדיין לא מסדרים את החשבון של עלות שיפוץ בניין משותף, משרד רישום הדירות יוציא צו ביצוע לבקשת נציגות הוועד או חברת הניהול לקבל את הסכום האמור על פי ההצהרה שהודעה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

פעולת חברת הניהול תתבצע בהתאם לתקנות לביצוע מסמכים רשמיים, ונציגות הבית  או חברת הניהול מחויבים לנקוט בפעולה מיידית להקמת השירותים המשותפים מחדש ברגע קבלת הכספים המבוקשים או הוצאת צו בית משפט זמני.

אם אי מתן שירותים משותפים אינו אפשרי או יעיל, יכול נציגות הגבייה או נציגותי הגבייה להגיש תלונה לרשויות השיפוטיות, בתי המשפט מחויבים להוציא תלונות מסוג זה מחוץ לתורן ולמנוע מיחידת החייב קבלת שירותים ציבוריים הניתנים בסך הכל ל שיפוץ בניין. קנס כפול מכמות החוב לטובת הגבייה. שימוש חוזר בשירותים יהיה כפוף לתשלום עלויות נדחות של היחידה הרלוונטית על פי אישור נציגות הוועד או נציגות הוועדים או על פי צו בית משפט וגם עלות השימוש החוזר.

שיפוץ בניין

מגורים בדירה היא לעיתים לחיות עם כמה בעיות; לדוגמא, מכיוון שעליך להתמודד עם כמה משפחות אחרות, תמיד שלא להפריע לאחרים, לשלם את חלקך בחיוב ולהזכיר לשכן את החיוב באיחור, לחלוק את עלויות הבנייה ולפתור את המחלוקות הנובעות מבעיות אלה, ובטח כאשר מדובר במצב בו הבניין צריך לעבור תהליך שיפוץ בניין, המחייב את כלל בעלי הנכסים לשאת בהוצאות הכרוכות לשיפוץ הבניין.

איטום ברזל חלוד

חלוקת עלות שיפוץ בניין

שמירה קפדנית על פעולות אלה מה אסור ומה מותר לעשות, הינו מעבר למעגל האתיקה המכונה "תרבות דירות"; תרבות שמתפתחת אט אט באזורים עירוניים מסוימים; אבל אם כולם יודעים את הגבולות של עצמם ושל אחרים בחיי הדירה, יהיו פחות הבדלים. התבוננות תרבות דירת להתבונן כמה הצהרות מוסריות ומשפטיות פשוט, רבו רובם של הסכסוכים מונעים על בסיס כספי מסיבות שונות המונעות שיפוץ בניין, דבר אשר מעיב על יחסי שכונות נאותים לצד החובות של הדיירים שלא מתנגדים, אך עדיין חייבים לכבד את הכללים בחיים בבניין משותף.. 

שיפוץ בניין

חלוקת עלות שיפוץ בניין

ניתן לראות מהחוק לעיל שאפשר לחייב דייר לשלם לשיפוץ הדרוש להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף.

עם זאת, על פי פסקי דין שונים, כאשר מדובר בהוצאות שהם בגדר השבחה או שיפור של הנכס בלבד, יש לקבל הסכמת כל בעלי הזכויות.

כאמור, אם שיפוץ החזית נעשה למטרות ריענון המראה של הבניין בלבד, לא ניתן לחייב את הדיירים לשלם בעבור שיפוץ בניין,

מנגד, אם מדובר בשיפוץ חוץ הדרוש בגלל חלקי טיח ובטון הנופלים מהבניין או חיזוק עמודי בניין לדוגמא, אז ניתן לחייב את הדיירים לשלם על השיפוץ.

חוק שיפוץ מבנים משותפים 

עלויות נפוצות הן העלויות שנגרמו לשימוש רגיל, תחזוקה ותחזוקה של הבניין ומתקניו וציודו, כמו גם עלויות הניהול ושכר הטרחה של נציגות הבניין או נציגותיו. עלויות אלה כוללות פריטים כגון צביעת קירות, ועלויות אחרות הקשורות לחלקים המשותפים. חלקו של כל בעל מההוצאות נקבע על ידי היחס בין השטח הייעודי של כל דירה לסך החלקים הייעודיים של האחרים והוא מתקבל מכל דירה. העלויות הנפוצות מתחלקות באופן שווה. ברור שאם על פי החוק והמנהג, חלק מהמגזר הציבורי המשותף משמש אך ורק אדם אחד או יותר, על המשתמש לשלם את העלויות. יחד עם זאת, קיימת אפשרות חוקית להקים חוזה בין הבעלים כיצד לחשב את חלקו של כל בעל בעלויות. 

שיפוץ בניינים משותפים

אי תשלום עלויות נפוצות היא אחת הבעיות העיקריות שעומדות בפני בעלי הבניין וחברת הניהול. החייב מתבקש בדרך כלל לשלם את חובו על ידי הודעה או התקנת רשימת חובות בבניין. עם זאת, החוק שיפוץ בניין משותף מקנה לנציגות את הזכות לקבל בקשה זו באמצעות שליחת הצהרה או פנייה לבית המשפט. אם בעל הדירה או המשתמש מסרב לשלם את החוב, יכול נציגות הוועד למנוע מהחייב גישה לשירותים משותפים כגון קירור, חימום, חשמל ומים משותפים. כמו כן, אם לא ניתן לנתק את גישתו של החייב, יכול נציגות הוועד לפנות לבית המשפט ולשמוע שלא בתורו, לבקש שלא לספק שירותים משותפים לחייב. יחד עם זאת, לא רק שנציגות הוועד יכול להגיש בקשה למשרד רישום נכסי המדינה ולמעשה בבקשה למתן צו ביצוע ועיקול רכוש החייב – גם הבעלים וגם המשתמש – אלא הוא יכול גם לקבל פיצוי בגין איחור בתשלום החוב.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

נוסח מלא לחוק הבעלות על דירות

מהו פרק הזמן לתשלום – חוק שיפוץ בניין משותף

כל אימת שהבעלים או המשתמש לא משלמים את חלק חובו תוך עשרה ימים מיום ההודעה, נציגות הוועד או חברת הניהול יכולים, לפי שיקול דעתם ועל פי האפשרויות לספק שירותים נפוצים כגון חימום, מיזוג אוויר, מים חמים, חשמל, גז ו וכו 'וסרב לו, ואם הבעלים או המשתמש עדיין לא יפרקו את החשבון, מפקח על הבנייה  ייתן צו ביצוע לשיפוץ בניין לבקשת נציגות הוועד או חברת הניהול להסדיר את הסכום האמור על פי ההצהרה שהודעה. פעולת חברת הניהול תתבצע בהתאם לתקנות לביצוע מסמכים רשמיים, ונציגות הבית  או חברת הניהול מחויבים לנקוט בפעולה מיידית להקמת השירותים המשותפים מחדש ברגע קבלת הכספים המבוקשים או הוצאת צו בית משפט זמני. 

הלוואה לשיפוץ בניין משותף

בנייים רבים נמצאים מצריכים טיפולים יסדיים יותר המצריכים הוצאה כספית גדולה המצריכה לעיתים לקחת הלוואה לשיפוץ הבניין. יחד עם זאת בניינים אשר קיבלו צו מבנה מסוכן מנצלים את ההיזדמנות ומחליטים לבצע שיפוץ כולל ויסודי יותר לכלל המערכות שבבניין. שיפוץ שכזה יכול לכלול: שיפוץ חזיתות, שיפוץ לובי כניסה, שיפוץ חדר מדרגות, שיפוץ וחידוש שבילי מעבר, הוספת גינות ירוקות ועוד..

שיפוץ מרפסת בבניין משותף

מלבד נושא התיקון עצמו של מראה החזית יש את נושא עליית המחירים של כל נכס ונכס בבניין המשותף שעולה בעקבות השיפוץ של הבניין, והמראה החדש מתאים יותר לסוג הבנייה המודרנית של היום ובנוסף הבניין לא נבדל מבניינים אחרים. כל זה מצריך לעיתים הלוואה לשיפוץ בניין משותף. אם החלטתם לשפץ את הבניין שלכם ואתם זקוקים להלוואה אחת הדרכים היא לפנות לבנקים, לצורך קבלת הלוואה לשיפוץ. דרך שנייה הינה חלוקת תשלומים נוחים לבעלי הדירות בכדי שיוכלו לשאת בהוצאות לשיפוץ.

חלוקת הוצאות שיפוץ בניין משותף

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף הינה לרוב מוטלת על בעלי הנכסים, אלא אם כן הבעלים קובעים אחרת לתשלום עלויות משותפות, חלקו של כל בעל או משתמש בעלויות המשותפות של החלק המתייחס לשטח שמתחת לחלק הייעודי, כגון מים, סולר, אספלט, קירוי וקירוי, כפוף לסעיף 4. והוצאות אחרות שאינן קשורות לכמות שטח התשתית, כגון עלויות הקשורות למטפל, המאבטח, מפעיל המעליות, עלויות התחזוקה של המתקן, גינון, קישוט השטחים המשותפים וכו ', מתחלקות באופן שווה בין הבעלים או המשתמשים. חלקו של כל בעל או משתמש נקבע על ידי נציגות הוועד או נציגות הוועדים.

הערה: אם המשכיר אחראי לתשלום העלויות המשותפות על פי חוזה השכירות או החוזה הפרטי והמשכיר מסרב לשלם אותו, השוכר יכול לשלם את העלויות האמורות ממקום ההשכרה, ואם המשלם המשלם אחראי לתשלום עלויות השוטף הנוכחיות, המשתמש אחראי. או שנציגותים יכולים להתייחס לבעלים המקורי בנוסף להתייחסות למשתמש


חוק שיפוץ בנין משותף – יחסי שכנות

חוק שיפוץ בניין משותף

כל מי שמתגורר בבנייני מגורים ודירות חייב לקבל ולשמור על תנאים מסוימים כתרבות הדיור . אנשים שיש להם מעט שכנים ומתגוררים בבניינים דלי תנועה נוטים פחות להיתקל בבעיות ואירועים. מכיוון שביחידה מסוג זה, התושבים מתמודדים עם פחות אנשים ויכולים להגיע במהירות רבה יותר לנקודת מבט משותפת בנושא ניקיון ונושאים אחרים הקשורים לדירה.

לעומת זאת, מגורים במתחמי מגורים גדולים או במגדלים מעוררים תמיד בעיות וצרות שונות עבור התושבים. ניקיון שטחים משותפים ונחלת הכלל, תשלום חשבונות והוצאות חודשיות, סדר ושקט של הבניין, תחזוקה, תאימות עם אנשים שונים, קיום תרבויות ואמונות שונות הם רק חלק קטן מהדאגות של תושבי המגדלים ומתחמי המגורים. זה נהדר . ללא קשר לבעיות הקשורות במינוי מישהו לניהול הבניין, נושאים פיננסיים הם תמיד בעייתיים במתחמים אלה. במאמר זה אנו רוצים לבחון את עלויות הבניינים ולהפריד בין עלויותיהם. אם אתה נתקל גם בבעיות אלה, אנו ממליצים לך לקרוא מאמר זה מכיוון שהוא יכול להיות שימושי מאוד עבור.

שיפוץ בניינים על ידי קבלן חידוש מבנים מומחה

שיפוץ בניין
שיפוץ בניין

למרות הבעיות הרבות הקיימות במגורים בבניינים ישנים הזקוקים וחייבים לעבור תהליך הקרוי שיפוץ מעטפת בניין או חידוש מעטפת בניין משותף, מחדל זה גורם לאנשים לגור בפחד מאחר והם מצויים בסכנה ממשית יום יומית בשטח חצרות הבניין שלהם אשר בבעלותם הקניינית בניינים אילו חייבים לעבור תהליך על פי חוק שיפוץ מעטפת בניין המורה על חלוקת עלות שיפוץ בניין מגורים שווה או בהתאם לשטחים בדירות.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיפוץ בניינים בבתים ישנים אלה, ניתקל לעיתים בקשיים מצד דיירים המונעים את האפשרות ודוחקים את הטיפול לרוב ממניעים של סכסוכים בין שכנים או בעיות תקציביות  אשר גורם לבניינים אלו להיכנס להליכים משפטיים שהיו יכולים להימנע אילולי היו פועלים על פי חוק שיפוץ בניין משותף.

מומחים בתיקון בניינים מסוכנים

כאשר מגיע מנהל הנדסה אשר מציין את המפגעים, ישלח לביתכם דוח אשר מורה כי על הבניין שלכם  התקבל צו מבנה מסוכן המורה לבעלים לטפל במפגע ולמצוא קבלן שיקום מבנים מסוכנים בכדי להסיר או לתקן את המפגעים.

חידוש מעטפת בניין בבניינים משותפים לעיתים כלל לא כרוך בהוצאה כספית גבוהה ולעיתים מדובר בעלות תיקון והסרת צו מבנה מסוכן בכ   10,000שח בלבד אך חוסר היידע של הדיירים בדבר המחירים עבור הוצאה וטיפול בליקויים אף הוא אחד הסיבות אשר מונעים טיפול מהיר ויעל.

קבלן שיפוץ מבנים מסוכנים

לרוב ועדי בתים משותפים הם אלו אשר דאגים ומנהלים את כל תהליך בחיפוש אחר חברה המתמחה בשיפוץ מעטפת בניין והקושי הוא מכיוון שברשתות החברתיות מצויים כל כך הרבה קבלנים עם הצעות שונות ומשונות וזאת בכדי לפתות את ועדי הבתים לרכוש את אמונם.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בעלי נכסים ודיירים בבניינים משותפים לרוב הינם בקיאים בכל נושא שיפוץ מעטפת בניין ובטח כל הנושא המתלווה לכך של קבלת צו מבנה מסוכן מכביד על כל התהליך.

שיפוץ בניין מגורים

אנו במשפצי העיר מיומנים ובעלי ידע רב וניסיון ב- שיפוץ בניין מגורים ומומחים בחידוש מעטפת בניין משותף לפי העקרונות הבסיסיים של חברת משפצי העיר –

 • ליווי והכוונה לבעלי בתים משותפים
 • עזרה וליווי כספי לכל אורך הפרוייקט
 • הדרכה ויעוץ אפקטיבי לשיפוץ המשתלם ביותר – חיסכון בעלויות שיפוץ מעטפת בניין משותף
 • טיפול שותף ומלא מול הרשות המקומית בעיר מגורכם
 • צוות מיומן ומוכשר אשר ידע לטפל במפגעים בצורה היעלה ביותר לשיפוץ חזית בניין
 • שיפוץ מהיר ומתחשב בדיירי הבניין להמשך שגרה והתנהלות שוטפת
 • יישום שלבים וביצוע לפי הוראות מכון התקנים הישראלי
 • שיפוץ בניין משותף – ביצוע אסתטי ומקצועי ביותר לשיפור המראה החיצוני
 • שימוש בחומרים מהאיכותיים שקיימים בענף חידוש מבנים משותפים
 • עלויות ביצוע הוגנות לשיפוץ בניין משותף
 • מנהל עבודה מוסמך בכל אתר ופרויקט
 • ליווי על ידי מהנדסי בניין מהמיומנים בענף פיקוח על הבנייה
 • פיקוח על ביצוע השיפוץ לכל אורך התהליך ועד למסירתו לוועד הבית
 • פתרון ויעוץ מכוון לכלל נושאים מורכבים בבניינים משותפים
 • ביצוע מקצועי בשיפוץ בניין מגורים ומיומנות רבה בכל תהליך תיקון בניינים משותפים ועד לשלב הסופי

שיפוץ בניין – שיפוץ בניין מסוכן

שיפוץ בניינים מסוכנים, אשר מצויים בהליך משפטי מול הרשויות העירונית, מוצאים את עצמם בהליך מיותר לחלוטין מכיוון שבסופו של דבר הם יהיו מוכרחים לבצע את התיקונים הנדרשים, רק בעלויות נוספות של קנסות וכל המשתמע מההליך המשפטי.

בניין אשר שזקוק לשיפוץ מבנים מסוכנים או לעבודה רחבה יותר כמו, שיקום בניינים יהיה חייב לבצע הערכת ביצוע מפורטת בכדי להכשיר את הבניין להסרת צו מבנה מסוכן מרשימת עיריית תל אביב או בעיר מגוריכם.

תנו למומחים שלנו לטפל בבעיה – משפצי העיר למעלה מ – 30 שנות וותק בענף הבנייה והשיפוצים

חידוש בניינים

לעיתים מדובר בתיקונים פשוטים בתהליך חידוש בניינים, היכולים לפתור בעיות רבות, אך לעיתים יש צורך בתיקונים גדולים בבתים משותפים אלו. מרבית הבניינים הרעועים הללו לאורך זמן סובלים מירידה באיכות, מהפחתת הכוח הנדרש לעמידה בגורמים טבעיים, ולעתים מאבדים את ביטחונם. בנייה מחדש של בתים ישנים חייבת להיעשות על ידי צוות מיומן וחברת שיפוץ בניינים בעל ידע רב בכל מכלול הפתרונות בבניינים משותפים אשר קיבלו צו מבנה מסוכן ויש להסירו לחלוטין ולצורך כך חייבים לקחת קבלן אשר יודע ליישם את החומרים הנכונים בהתאם למצבו של התיקון או הליקוי המצוי בבניין.

פתרונות תקציב – טיפול במבנים מסוכנים

למרות הבעיות הרבות בבניינים מסוימים עדיין ישנה אפשרות למציאת פיתרון אשר לא מחייב בשיפוץ כללי של כל המעטפת החיצונית של המבנה  וכמובן הכל על בסיס היכולת התקציבית של כל בניין משותף. יחד עם זאת דיירים רבים פונים ללקיחת הלוואה לשיפוץ הבניין, שאף היא אפשרות, או חלקת תשלומים על ידינו בהתאם.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בהתאם ליכולת התקציבית ניתן לבנות תוכנית שיפוץ חזית בניין ספציפית לבעיות אשר אינם ניתנים לדיחוי במבנה מסוכן ובכך להסירו מרשימת מבנים מסוכנים.

תהליך ביצוע שיפוץ מעטפת חיצונית, במבנה מסוכן ניתן ליישום ללא צורך בעלויות רבות ויש להתייחס לכל בעיה בצורה פרטנית השונה באזור ומיקום הבניין.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בניינים המצויים בקרבת הים נוטים לייצר מפגעים קשים ורבים יותר מאשר בניינים משותפים אך שניהם מחויבים וצריכים לעבור תהליך חידוש מבנים בבניינים משותפים.

עם העלייה החריגה במחירי הדיור , אנשים רבים שחשבו לקנות בתים חדשים כעת החליטו לשפץ את בנייניהם בגלל עליית מחירים זו. במאמר זה אנו מתכוונים להגדיר את מצבו ולתאר את צעדי השחזור, ולבסוף לקבל רקע על כל תהליך שיפוץ בניין.

קראו עוד: Restoratzia

מהו שחזור בניין

שחזור היא מילה שנמצאת בשימוש נרחב בשימור מבנים היסטוריים וכוללת סוגים ושלבים שונים. שיפוץ מבנים הוא פעולה המבוצעת על ידי קבלני שיפוץ ושימור מבנים.

 שינוי פנים, שינוי חזית או שיפור ביצועי מערכות ההתקנה של הבניין. יש לציין כי השחזור הינו יסודי וקפדני ואנו בחברת משפצי העיר עוסקים מזה למעלה מ 30 שנה בחידוש בניין על כל היבטיו כולל שיחזור פנים וחוץ של מבנים היסטוריים ורגילים.

שיפוץ חיצוני לבניין

עוד נסביר על אופן השיפוצים של בניינים והחשיבות הרבה באנשי מקצוע איכותיים ואף נגע בשאלה על איזה חלק מהשיפוצים חובת קבלת היתר מהעירייה?

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

איזה סוג של שיפוץ בניין צריך לקבל היתר מהעירייה

באופן כללי, אם השימוש בחללים משתנה במהלך שחזור הבניין, יש צורך לפנות לעירייה בבקשה להיתר, וכתוצאה מכך יש צורך בתוכנית אדריכלית על ידי אדריכל הבניין שלנו ובנוסף תוכנית הנדסית שתכלול את השינויים ואת צורת ביצוע הפרויקט, ויש לשלם אגרה לקבלת היתר שחזור.

אין כלל צורך בהיתרים אם לא משנים את המעטפת החיצונית בהיבט של סוג הציפוי אשר עוטף את המבנה. לדוגמא הבניין מחופה בשיש ואתם רוצים להסירו יש צורך לקבל היתר הקרוי שינוי חזית בניין.

מהן השיטות לשיפוץ בניין

באופן כללי, שחזור הבניין נעשה בארבע דרכים: הגנה, צביעה , הריסה ובנייה. בנייה מחדש של קירות רעועים של הבניין הינה שיטת מגן להגברת חוזק היציבות של המבנה. בשיטה זו, לאחר תקופת מחקר על הבניין, תכונותיו וחומרי הבניין, מתקבלת ההחלטה לשחזר אותו. שיפוץ הגנה על הבניין הוא שמירה על יציבות המבנה וזו עדיפות. בין אם המבנה ישן או חדש.

שיפוץ בניינים

שחזור הבניין נעשה בשיטות שונות, לשחזור המבנה בפירוט. באופן זה, משחזרים מנסים לשמור על סגנון אדריכלי שלם והוא משמש בעיקר לשחזור ושחזור חלקים של אלמנטים מבניים או קירות שניזוקו עם הזמן החשובים מבחינת שמירה על חזות המבנה. בשיטת שחזור זו, בנוסף לשמירה על חוזק הבניין, נשמרת גם שמירה על סגנון המבנה.

דרך לשיפוץ בניין מאסיבי

בשיפוץ בניין על ידי הריסה, נהרסים ומופרדים ממנו חלקי המבנה, ובמיוחד במקרים של מבנים ההיסטוריים שקירותיהם חלשים או נוטים לקרוס או שקרסו ופגעו במקוריות המבנה, ואז השיפוץ ממשיך על פי הסגנון המקורי כדי להחזיר את מקוריות המבנה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיטת השחזור המשלימה היא שחלקים של בניין, ובמיוחד מבנים היסטוריים, נפגעו ונהרסו, וכדי לשמר את האפקט, המשקמים ממשיכים להשלים את המבנה בהתייחס לחלקי המבנה שנותרו.

מהם שלבי שיפוץ בניין מחדש

באופן כללי, שחזור הבניין מתחלק לשני חלקים: שחזור פנימי ושחזור חיצוני. שני החלקים הללו עשויים להיעשות יחד או שהם יכולים להיעשות בנפרד ובזמנים שונים. בהמשך למאמר זה, כל חלק בשחזור נבחן.

שיפוץ פנים של הבניין

שיפוץ פנים של הבניין לחידוש פנים כולל חדרי מדרגות, לובי ו …. שיטת שיפוץ זו יכולה להיות בתקציב נמוך או גבוה יותר כמובן הכל תלוי בדרישת דיירי הבניין המשותף .

צביעת תקרה קירות וארונות חשמל או, כמו החלפת צנרת, החלפת מתקני חשמל, הסרה או הוספת תעלות מים וגז, החלפת חיפויים בקירות ועוד…

שיפוץ מעטפת בניין

שיפוץ מעטת בניין, החזיתות הוא אחד החלקים החשובים ביותר שצריך לתקן הרבה יותר מהר. באופן כללי שיפוץ מעטפת דורשים יותר זמן בביצוע מכיוון שהינם חשופים לפגעי מזווג האוויר.

חיזוק עמודים

שיפוץ המעטפת יכול לכלול צביעת חזיתות, החלפת אריחים, תיקון שפריץ, ביצוע שליכט אקרילי שהוא למעשה סוג של ציפוי מעודכן וחדשני יותר, תיקון סדקים, שיפוץ כולל של המעטפת שהינו שיפוץ יותר מאסיבי ורציני, ובהתאם כמובן מתקבל נוף אחר ויפה יותר, של מראה בניין חדש.

שיפוץ לובי

הסבת לובי לא מואר ובעל הרגשה של סגור ניתן לשנות לחלל פתוח יותר. אחד השיפוצים הפופולריים ביותר בבניין, שנה את המיקום של דלת האינטרקום, תיקון הרצפה או החלפתו במידת הצורך, שינוי מיקום המתגים והשקעים בהתאם ועוד..

 

שיפוץ בניין
שיפוץ בניין

שיפוץ לובי בניין

שיפוץ לובי בניין כחלק מתהליך שיפוץ בניין נחשב מאוד מבחינת החשיבות והערך שהוא נותן לאופי הבניין כולו. בדרך כלל בשיפוץ של הבניין כולו שיפוץ לובי הינו בעל דרישה גבוהה מאוד.

החלפת חיפויי קיר ורצפה, התקנת חלונות עם זיגוג כפול ללובי או שימוש בחלל החצר הנשקף מהלובי יכול להיות אפשרות טובה ליפות את הבניין ,יש צורך לבצע שינויים בקירות המבנה אם החלל הינו חלל סגור, בשל כך יש צורך לקבל אישור מהעריה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שחזור חיצוני של הבניין כולל גם שחזור חזית הבניין, שחזור רצפת החצר והחצר, ושחזור השטח הירוק וכו '.

שיפוץ בניין

 • חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף
 • קבלת צו מבנים מסוכנים מהרשות העירונית-בבניין שבא התקבל צו מהעירייה ובמקביל הבעלים החדשים רוצה לעשות שימוש בשימוש בבניין, כדאי לשנות את מראהו בהתאם לשימוש החדש. במקרה זה, בבת ים הדרך הטובה ביותר ליישם את המראה החדש היא להשתמש באלמנטים של ציפוי חזיתות מאלומיניום או פלדה  שיטה זו, אמנם פחות יקרה, אך פועלת מהר יותר שיפוץ בניין האגודה לתרבות הדיור.

 

 • שיפוץ חזית – חלקי טיח רופפים 
 • הבניין שלך עשוי להראות תקין וללא פגמים אך ייתכן שתרצה לשנות אותו כדי להוסיף מגוון רחב של אפשרויות עיצוב. אם אתה רוצה לעשות זאת בעלות נמוכה יותר, עדיף לשלב את המראה עם עיצוב חדש. שימוש בחומר חדש לצד החומר הישן או שימוש בצבע בגוון אחר מאותו חומר יכול להיות מושלם ובעלות סבירה ביותר.

 

משפצי העיר Facebook

משפצי העיר – YouTube