מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
איטום

רטיבות בתקרה

o5o-5824225

רטיבות בתקרה – כתמי מים ולחות מה עושים?


כאשר לגג הבניין אין בידוד מתאים הדירה תסבול בהדרגה מכתמי רטיבות בתקרה מהגג. לדוגמא רטיבות בתקרת האמבטיה ולחות בתקרה מתאפיינים על ידי כתמי מים המופיעים על גבי התקרות. כתמים אלו יכולים להיות כהים, בהירים, ולעיתים הם מלווים בבליטות. סיבה נוספת להופעת רטיבות בתקרה נובעת בעקבות נזילה בתקרה מהשכן או פיצוץ שתוקן ללא טיפול בתשתית. סיבה נוספת לרטיבות יכולה להיות קשורה לבחירה לא נכונה של חומר האיטום. אם לא נבחר איטום מתאים לגג או שהיישום שלו לא נעשה בצורה נכונה, בזמן גשם, מי גשמים יחדרו לתוך הגג ויגרמו לכתמים ובעיות נוספות.

רטיבות בתקרה
תקרה בתהליך שיקום תקרה בעקבות רטיבות מהגג במשך תקופה ארוכה

מהם הסיבות לרטיבות בתקרה?

הסיבות לרטיבות בתקרות הן רבות אך להלן הסיבות העיקריות לרטיבות בתקרות :

  • רטיבות בעקבות איטום פגום או לקוי בגג.
  • צנרת מים דולפת.
  • קןרוזיה קשה במערכת הולכת ביוב ראשית של הבניין.
  • בעיה במערכת הדלוחין של חדר האמבטיה או מטבח של השכן.
  • איטום לקוי בחדר האמבטיה של השכן חדירות מים בעת שימוש.
  • רטיבות בתקרות בעקבות נזילת מים שטופלה ללא החלפת תשתיות.
  • סדקים בגג אשר גורמים לרטיבות בתקרה.
  • גג רעפים פגום…
  • כתמי רטיבות בתקרה מה עושים

רטיבות בתקרה מה עושים?

כאשר הופיעו סמנים של כתמי רטיבות בתקרה ניתן לטפל בהם רק לאחר ייבוש האזור. טיפול בסמני רטיבות מאוד תלוי בכמה הכתמים אללו עמוקים. אם הכתמים צהובים ללא פגיעה בשכבת הצבע, יש צורך לחכות עד לייבוש ולאחר מכן יש אפשרות להחל בתהליך שיקום התקרה.

תיקון רטיבות בתקרה

תיקון רטיבות בתקרה לאחר חדירת מי גשמים או בעיית מים צריכה להיות מטופלת בהתאם למיקום ואופי האיזור אשר מחדיר את הרטיבות. לכן התיקון הינו למעשה מציאת הגורם לרטיבות ולאחר מיכן ניתן לפעול בפעולות מניעה ושיקום התקרה בהתאם לאופי הבעיה.

רטיבות בתקרה מסוכן

רטיבות בתקרה יכולה להיות מסוכנת במידה ולא ננקטו פעולות לאיתור הרטיבות. הזנחה ואי טיפול יכולים ליצור סכנה כאשר ישנם פגיעה במרכיבים העיקריים שממימנו בנויות תקרות שהם הבטון והברזל. פגיעה בשני רכיבים עיקריים הינה למעשה פגיעה בחוזקה של התקרה.

איתור נזילה בתקרה

איתור נזילות לעיתים כלל לא מסובך ואתם יכולים לאתר לבד את הסיבה אם היא פשוטה, אך לעיתים יש צורך במומחה בתחום אשר יש לו את הידע והניסיון בטיפול בבעיות של רטיבות ונזילה בתקרות.

נזילות מים מהתקרה

הצעד הראשון לפתרון בעיה זו הוא לפנות למומחים לאיתור הנזילה בתקרה. לאחר חקירה ואיתור הגורם לרטיבות בתקרה, הם נוקטים בפעולות לסילוקה. אבל אם אתה רוצה לעשות את זה בעצמך, עליך לבצע את השלבים שלהלן, בזהירות רבה.

מה הסיבות לרטיבות בתקרה?

סיבת לרטיבות בתקרה תלויה בגורמים ותנאים שונים שכל אחד מהם גורם איכשהו לבעיות בדירות ובתים. בין הסיבות העיקריות להיווצרות לחות ורטיבות הינה בלאי והתיישנות של צנרות וחומרי איטום.

רטיבות בתקרה בחורף

בעיית רטיבות בתקרה בחורף הינה כתוצאה מאיטום לקוי ויש צורך לאתר את המוקד הפגום ולאטום אותו. רטיבות בחורף בתרה שלא מטופלת לאורך זמן יוצרת נזקים אשר הולכים ומתרבים מחורף חורף.

רטיבות בתקרת המקלחת

הסיבות לרטיבות בתקרת המקלחת שלכם יכולות להיגרם בעקבות נזילת צנרת אצל דירת השכן שמעליכם. הנזילות יכולות להיגרם מצנרת מי שתיה או מצנרת דלוחין וביוב. יש צורך לבצע בדיקה אצל השכן בכדי לשלול בעיות אלו. כמובן יש צורך לבדוק את כמות המים שנספגו במצע החול של הריצוף אצל השכן בכדי למנוע נזקים גדולים יותר בעת התייבשות המים וספיגה בבטון אשר יכולה לגרום לנזקים בברזל בתקרה.

תיקון רטיבות בתקרה

תיקון של רטיבות בתקרה צריך להתבצע על ידי בעל מקצוע מיומן בתחום. יש לבצע את התיקון בהתאם לאופי הנזק לתקרה. בתקרות שהוזנחו זמן רב ללא טיפול יופיעה נזק גדול למערכות הבטון והברזל של התקרה. התקרה נבנה על פי עקרונות של עומסים וכל חלק או פגיעה בברזלים ובבטון של התקרה מצריך את התערבו של קבלן שיקום מבנים לצורך שיקום ברזל חלוד וחיזוק התקרה באמצעות תערובות צמנטיות מיוחדות.

רטיבות בתקרה

כל אחד בתורו יכול לגרום לרטיבות בטווח הקצר או בטווח הארוך. על מנת להבין טוב יותר את הסרת הרטיבות והלחות במבנה, נסביר בפירוט כל אחת מהסיבות הנ"ל על מנת שתוכלו להבין את הבעיה.

רטיבות ולחות הנגרמים מנזילת צנרת מים וביוב

כידוע, כל צינורות המים והביוב עוברים בדרך כלל דרך הקיר, הרצפה והתקרה בשל יופיו של המבנה. עם הזמן, צינורות עלולים לסבול מבעיות כמו בלאי, שבירה והתפוצצות, שעלולות להפיץ לחות בהדרגה למקומות אחרים ללא תסמינים. רטיבות ולחות הנובעת מנזילות והתפרצויות נספגים במהירות בתקרה, וגורם זה גורם לתקרה להתקלף או ליצור סדקים קטנים ולעיתים גדולים.

לגבי התפרצויות ונזילות, חשוב מאוד לבדוק את המיקום המדויק לפני השבירה. להסרת רטיבות ולחות, בדרך כלל בעזרת מומחה בתחום שיקום מבנים.

בידוד חסר או פגום – תקרות באזורים רטובים

בעיה נוספת שגורמת לרטיבות בתקרה היא בידוד לא תקין של מקומות שתמיד מתמודדים עם רטיבות. ישנה חשיבות רבה למטבח, שירותים, חדר אמבטיה וכדומה של האיטום של המקומות אללו, ואם זה נעשה בצורה לא זהירה ובחומרים באיכות נמוכה, זה יכול עם הזמן להפיץ רטיבות לקומות התחתונות וליחידות הסמוכות. במקרים אלו, האבחנה של המומחים היא שהאיטום של אזור הרטיבות מחורר או לקוי ויש להחליפו כדי למנוע דליפה נוספת.

ניתן לשקול אינספור מקרים לחלק זה שרוב הבעיות המתעוררות בתקרה קשורות לחלק זה. לכן יש צורך לבצע איתור רטיבות לפתרון הבעיה.

חדירת מי גשמים לתקרה

אם אתם רואים השפעות של רטיבות ולחות על גג הבניין שלכם, סביר להניח שהאיטום של הגג חורר ויצר תפרים המאפשרים למים להיכנס למבנה בכל פעם שיורד גשם. חדירת מי גשמים מתרחשת בעיקר בעונת הגשמים, אך עדיף למצוא את הנזילה בזמן הנכון ולכסות את כל התפרים באמצעות חומרי בידוד איכותיים.

שיפוע לא סדיר של הגג ואיטום לקוי

אולי קרה לכם שאתם רואים מקומות על התקרה שהם לחים ולחים, אבל אתם לא מוצאים לכך סיבה. במקרים אלו, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לגשת לגג הבניין, כי לרוב פני השטח של ההאיטום הם בעלי תפרים שסופגים שלג וגשמים במהלך הגשמים, ועם הזמן הוא מופיע ב צורה של כתמים על הקירות והגג. .

על מנת להסיר את הלחות הנגרמת מהצטברות מי גשמים על הגג, אם תצליחו למצוא את המיקום המדויק של הסדקים והחורים שנוצרו באיטום, בכמה שיטות פשוטות, תוכלו לכסות את המקום בו המים חודרים לגג ולקירות.

רטיבות בתקרת האמבטיה

לרוב, רטיבות שמובילה לפגיעה חמורה במבנה היא טעות המתרחשת במהלך הבנייה והשיפוץ. אי עמידה בעקרונות הבסיסיים כמו שימוש בהאיטום לא סטנדרטי, אי איטום בין החלל הקרמי של חדר האמבטיה, השירותים וכדומה הם מהדברים החשובים ביותר שאם לא מטפלים בהם, יכולים להעביר את הלחות הנובעת לקומות התחתונות. .

דבר נוסף שקיים ברצועה הוא שהחומר בין הקרמיקה נשטף לאורך זמן, וכדי לפתור בעיה זו, ניתן להשתמש בכלים הקיימים לצורך כך ובמעט תמיסת מלט כדי לזהות את הרטיבות.

רטיבות בתקרה סדקים

לסדקים בתקרה הבניין יכולות להיות סיבות רבות. אם בבית שלכם יש סדקים קטנים וגדולים, כדאי לטפל בהם במהירות כדי למנוע חדירות מים ובטיחות.

רטיבות בתקרה מהגג

רטיבות בתקרה מהגג יכולה להיגרם בעקבות בלאי של האיטום של הגג. רטיבות מהגג צריכה להיות מטופלת בהתאם לאופי חומר האיטום המצוי בגג הבניין או הבית.

בדיקת רטיבות בתקרה

ראשית, מצאו את מקור נזילת המים, מציאת סיבת הרטיבות עשויה להיות משימה מייגעת, אך מבלי למצוא את הגורם לרטיבות, לא משנה כמה תתקן את הגג, זה לא יועיל כי לאחר זמן מה, כתמי מים ולחות יופיעו שוב יחזרו.

תיקון מקור הרטיבות בתקרה

ברגע שאתה מוצא את מקור הרטיבות, אתה צריך לתקן אותו. אם צנרת דולפת היא שגרמה לרטיבות ולחות בתקרה ביתכם, כדאי לתקן זאת בעזרת מומחים. בחלק זה צריך להיעזר באנשים שיש להם ניסיון בעניין זה.

טיפול ברטיבות בתקרה

לאחר איתור ותיקון הגורם לרטיבות של תקרת הבית, הגיע הזמן לעשות את תיקוני טיח, בטון, וצבע( כמובן לאחר שהאזור הרטוב התייבש לחלוטין). לשם כך, ניתן להחליף את החלק הלח בחומר חדש ולאחר מכן לצבוע אותו מחדש. עשו זאת בזהירות והקפידו ללבוש בגדי בטיחות וכפפות לפני שתעשו זאת.

טיפול ברטיבות בתקרה נועד לרוב למומחים בתחום, מכיוון שיש ברשותם המיומנות והחומרים הנכונים לטפל בתקרה מבלי שיורגש כלל התיקון.

רטיבות בתקרה מהשכן מי אחראי?

כשיש רטיבות מהתקרה מהשכן באזור המשותף אזי התיקון נחלק בין כלל דיירי הבניין. בנזילה מהשכן בתקרת האמבטיה או מתקרת מרפסת השמש לדוגמא: השכן נושא במלא עלות התיקון של הנזילה.

לסיכום – רטיבות בתקרה

בעיות של רטיבות בתקרות לעיתים כלל לא מסובכות ולעיתים מורכבות מאוד, שאז צריך לפנות למומחה בתחום.

אנו עוסקים כבר למעלה מ30 שנה בשיקום מבנים וטיפול בבעיות שונות של רטיבות ועוד.. – ביצוע בדיקות מקיפות וטיפול עד לשיקום מלא של הנזקים שנוצרו בעקבות הרטיבות.