מחירים הוגנים וקבועים מראש

קיר בלוקים

o5o-5824225

בניית קיר בלוקים – האם אפשר לבנות קיר מבלוקים לבד?

בניית קיר בלוקים הינו תהליך לא פשוט למי שלא מגיע מענף הבנייה. קיר בלוקים הוא קיר המורכב מקוביות אגרגט בתוספת צמנט בגדלים שונים. בניית קיר בלוקים עם זאת, נבנה בהתאם לפרמטרים העיצוביים ולסטנדרטים שנקבעו על ידי מהנדס ואדריכל, גדלי הבלוקים עשויים להשתנות בהתאם לאופי המבנה. כמו כל מבנה בטון חיצוני אחר, מבנה העשוי קיר מבלוקים נוטה להתיישן ולהתבלות עם השנים ויצריך חיזוק. חיזוק קיר בלוקים צריך להיעשות על ידי מי שמגיע מתחום שיקום מבנים בכדי לבחון את הנזק לקירות קודם לביצוע החיזוקים.

איך בונים קיר בלוקים

בניית קיר בלוקים הינה תהליך מורכב המצריך מהבונה יכולות פיזיות ועבודה. בניית קיר בלוקים נעשית על ידי חומר הקרוי טיט בנייה. קיום ישנם שקים המוכנים וכל מה שעליכם לעשות זה להוסיף צמנט לתערובת ומים. יחד עם זאת אנו ממליצים להיזהר בכל הקשור לבטיחות בעבודה. בניית קירות מבלוקים מצריכה חיתוך של הבלוק, או שבירה על ידי בעלי מקצוע מיומנים, בכדי להתאים את הבלוקים אל השטח הנבנה. הבנייה של הקיר מתחילה עם הנחת טיט בנייה לאורך השורה וברוחב גודל הבלוק פחות או יותר. לאחר מכן יש להמשך לאורך קו הבנייה כאשר אתם מצמידים לכל בלוק שמגיע עם בלוק. נוסף טיט בנייה. כמובן יש להמשיך לגובה הרצוי. יש להוסיף חגורות מבטון בשילוב ברזלי זיון, באמצעות יציקה בתבניות מעץ אשר מוכנות בשטח על פי מידת הקיר וכו'. בנוסף יש לצקת עמודים בהתאם לגובה ואורך קיר הבלוקים. כמובן שהביצוע כפי שאמרנו אנו מתאים לכל אחד ויש להיזהר בכל הקשור לבטיחות בעבודה.

איך מחזקים קיר בלוקים ?

קיר בלוקים מבטון מורכב מקוביות בטון בודדות המסודרות בצורה נכונה. בדיוק כמו כל מבנה בטון אחר, קירות אלו מורכבים מחיזוקי יציקות ועמודים אשר מצוי בהם פלדה ועלולים לבוא במגע עם מים וגזים ולכן הם נתונים לקורוזיה על ידי תגובות אלקטרוכימיות עקב התקפה של נוזלים וגזים תגובתיים. עוד סיבות המצריכות חיזוק של קירות בלוקים הינם שקיעת הקיר, הופעות סדקים או סדק המעידים כי הדבר מחייב התערבות למניעת קריסת הקיר.

חיזוק קיר בלוקים – קיר בלוקים רועד

חיזוק קיר בלוקים נעשה באמצעות תמיכות מבטון והוספת ברזלי זיון על פי הצורך. החיזוק נעשה גם כתוצאה משקיעה של יסודות הקיר ובהתאם לסוג האדמה. גם בנייה לא נכונה של הקיר יכולה להוביל לצורך בחיזוק קיר בלוקים.

קיר בלוקים רועד מעיד כי ישנו ניתוק של הקיר בחיבור בין התקרה לבלוקים או כתוצאה מביצוע לקוי של תהליך הבנייה. יש צורך לקבוע את הסיבה ולאחר מכן לבצע פעולות חיזוק לקיר.

היתרון העיקרי בבניית קיר באמצעות בלוקים בטון הוא שהבלוקים הללו מגיעים בגדלים שונים ודרגות חוזק שונות בהתאם לקיר ויותר קל ליישמו מאשר יציקות בטון המצריכות ציוד ויידע מיוחד.

בניית קיר בלוקים – תקן בניית קירות מבלוקים

תקן בניית קיר בלוקים הינו תקן IGTD 53 ובו מדובר על דרישות החומרים מהם עשויים הבלוקים גם בהתאם להוראות איכות הסביבה. דוגמא מהתקן:

בלוקים לבידוד תרמי לקירות מעטפת – בלוק בעובי של מעל 01 ס"מ המשמש לבנייה
של קירות חיצוניים של בניינים.
0.3 .בלוקים למחיצות פנימיות – בלוקים המשמשים לבניית קירות פנימיים בבתים ולא
נמצאים במעטפת החיצונית של בית.
3.3 .בלוק בטון – בלוק שנוצק מבטון בתערובת המכילה בעיקר צמנט ואגרגטים קלים או
כבדים או תערובת שלהם ומים. הבלוק עבר תהליך הקשיה טבעי או תהליך מזורז.
1.3 .בלוקי בטון תאי מאושפר באוטוקלאב – בלוק עשוי מתערובת של חומרים לרבות סיד,
צמנט ומלאן צורני, מוספים ותוספות אחרות, שעבר התפחה בעזרת אבקת אלומיניום
ותהליך של אשפרה בלחץ בקיטור רווי אוטוקלביזציה.

עלות בניית קיר בלוקים

עלות בניית קיר בלוקים נעה בין 500 ל1000 ש"ח בשוק. המחיר תלוי בכמות הנדרשת ובגימור הרצוי . בנוסף תוכנית המהנדס גם היא משנה את המחיר ביחס לדרישת היציקות והחגורות הנדרשות. זהו עיקר בניית קיר בלוקים חיצוני מחיר גם במבנים פרטיים וגם בבניינים ציבוריים.

זהו המחיר לבניית קיר בלוקים ומקווים שזה יענה לכם על השאלה כמה עולה לבנות קיר בלוקים.

בכדי להיות יותר מדויקים תצטרכו לדעת את עובי הבלוק לדוגמא בלוק 10 יעלה בשונה מבלוק 20 וכך גם העבודה הכלולה משתנה בהתאם.

קיר בטון או בלוקים – מה עדיף?

כדי לענות על השאלה מה עדיף קיר בטון או בלוקים צריך להתייחס להעדפה האישית שלכם וכמובן לנושא התקציב. קיר בטון עולה יותר מבניית קיר בלוקים אך מנגד לכך הוא יותר בטיחותי וחזק.

חיתוך קיר בלוקים

ניסור וחיתוך קיר נדרש לפעמים בכדי להרחיב חללים וליצור פתחים חדשים אשר שונים מהתוכנית המקורית בבנייה.

שבירת קיר בלוקים יכולה להיות עדיפה במקרים מסוימים אבל באופן כללי עלולה לעלות 1500 ש"ח לפתח. זה הטווח המדובר כשמתייחסים לשאלה מה מחיר קיר בלוקים .

אפשר לבנות קיר על ריצוף?

לא ניתן לבנות קיר מבלוקים בעובי 10 ס"מ עקב משקלו הגבוה יחסית ולכן אפשר לבנות אותו רק על רצפת בטון ולא ניתן לבנות קיר בלוקים על ריצוף קיים. לכן חייב להוציא את המרצפות ולהגיע לתשתית עליה ניתן לבנות את הקיר.

עקב המשקל של הקיר הוא עלול אף לגרום לשקיעת יסודות בסוגים שונים של אדמה כל עוד הוא לא נבנה בצורה נכונה.

בנוסף כשמדובר על חגורת בטון המונח הינו תוספת בנוגע למחיר הקיר כך שיש לקחת גם אותו כפרמטר במשוואה .

קירות חיצוניים ופנימיים

אך מלבד התבוננות בהרמוניה בין החללים הפנימיים והחיצוניים של הבניין, יש חשיבות רבה לשמירה על עיקרון זה ולשמירתו בעיצוב חלקים שונים של החזית. תלוי בסגנון שתבחרו לבניין שלכם, עליכם להקפיד על סגנון עיצוב ספציפי על פי כלליו ועקרונותיו, ובמידה ותלכו עליהם נכון, בסופו של דבר מובטח היופי והקסם שבחזית הבניין שלכם.

סיכום

לסיום, עלינו להזכיר כי הרמוניה של צבע וחומר בחזית היא אחד החלקים העיקריים שכדאי לשים לב אליהם, לא משנה כמה יקר ויפה העיצוב שלך אם החומרים לא נבחרים נכון וההרמוניה הנכונה בין מרקם, צבע ו אין סוג של חומרים, אז לא ניתן לראות את העיצוב והחידוש של חזיתך ולא רואים כלל השיפור שעשתה.

מקווים שזה עזר לכם להתכונן לקראת השיפוץ הבא שלכם ולכל שאלה פנו אלינו בדף צור קשר