מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
פורום

רטיבות שעולה מהרצפה

o5o-5824225

רטיבות שעולה מהרצפה – מהן הסיבות לרטיבות בבית?

רטיבות שעולה מהרצפה יכולה להיגרם מסיבות רבות בהן נעסוק במאמר זה. הרטיבות מלווה לעיתים בריח רע של טחב וסימני עובש על הקירות בחלקו התחתון קרוב לרצפה. סימנים של רטיבות באזורים שונים בחלל הבית או הדירה הנראים מעל קו הרצפה, או סימני רטיבות מעל הפנלים מצריכים בדיקה לאיתור הגורם לרטיבות. יש לקחת בחשבון שחוסר טיפול לביצוע איתור רטיבות בבית, יכול לגרור אחריו נזקים עתידיים אשר ניתן לצפות גם כיום בתופעה שהולכת וגדלה של נפיחויות על גבי קירות הבית ולנזקים בתקרה שמתחת במבנה קומות. לכן כאשר ישנה בעיית רטיבות בבית או בדירה שלכם, יש צורך לבצע בדיקה איכותית ומקצועית לאיתור הרטיבות שעולה מהרצפה.

רטיבות שעולה מהרצפה – בית בריא

רטיבות בבית והקשר לסביבת מגורים בריאה

אם ברצוננו ליצור סביבת מגורים בריאה, עלינו לדאוג לבית ללא לחות גבוהה. ללא קשר למקורה, רטיבות שעולה מהרצפה נספגת בקירות וגורמת לפגיעה במבנה. רטיבות בכל אזור בסביבת המגורים שלנו כלל לא נעימה, בטח כאשר מופיעים סימני העובש והכתמים הצהובים על הקירות שאינם רצויים כלל ליצירת סביבת מגורים תקינה. קירות רטובים מזיקים לבריאות, שכן הם משפיעים לרעה על האקלים של החדר, שהאופטימיזציה שלו חיונית ליצירת סביבת חיים בריאה. בנוסף, קירות רטובים מגבירים את המוליכות התרמית שלהם ואת הסיכוי לצמיחת עובש, מה שעלול לגרום לתסמינים אלרגיים אצל חלק מהאוכלוסייה.

מהם הסיבות לרטיבות שעולה מהרצפה ?

 • ליקויי בנייה.
 • חוסר באיטום קירות חוץ, יסודות ורצפות.
 • כשל במערכת האינסטלציה, כגון נזילה סמויה במערכות המים או הביוב.
 • ניקוז מי גשמים
 • פיצוץ צנרת שטופלה – רטיבות תת רצפתית.
 • רטיבות בדירות ובתים פרטיים – חול בעת הבנייה היה רטוב וספוג במים.
 • ניקוז מזגנים תת רצפתי לקוי.
 • צנרת הולכת מי גשמים בתוך הקירות פגומה.
 • מי תהום ועוד…

מהם הסימנים לרטיבות שעולה מהרצפה ?

 • ריח רע של טחב.
 • סימני עובש על הקירות בקו הרצפה.
 • הופעת סימני מלח בין הריצוף לפנלים.
 • כתמים צהובים באזור הרטיבות שהם סימן לתהליך אורגני לא רצוי.
 • התנפחויות חלקי צבע בקירות קרוב לרצפה.
 • קילופי טיח אשר מתבטאים בשינוי גוון, גוון אפור לבן אבקתי.
 • בקירות בטון – נזקים למערכות הבטון אשר מלווים בסדיקה של הבטון והופעת ברזל חלוד כאשר הרטיבות לא מטופלת במשך זמן רב…

רטיבות בבית קרקע

בעיית הרטיבות של מים עולים מהרצפה בבית קרקע הינה לרוב עקב כשלים בבנייה ודגש על איטום קירות ו או איטום יסודות ורצפות המבנה הנקראת רטיבות קפילארית. כמו כן בעיית הרטיבות שעולה מהרצפה בבתים פרטיים יכולה להיות אף עקב מחסור בניקוז מי גשמים ומרזבים. רטיבות קפילארית הינה בעיה יותר חמורה אשר מתאפיינת בבעיות אסתטיות חוזרות ונשנות. רבים נוטים לחשוב שתיקון טיח או צבע שהתקלף יכול להביא לסיום הבעיה, אך המציאות היא שרטיבות קפילארית בבית קרקע, הינה בעיה יותר מורכבת שמצריכה מומחה בתחום לאיתור הרטיבות בבית שלכם. בכדי לטפל בבעיית הרטיבות בטח ברור לכם שצריך למצוא את מוקדי הרטיבות לאתרם ורק לאחר מכן ניתן להחל בתהליך העצירה של הרטיבות בבית קרקע.

רטיבות שעולה מהרצפה , התנפחות צבע בקיר
רטיבות בבית קרקע

טיפול ברטיבות ועובש בקירות

טיפול ברטיבות ובעובש בקירות צריך להתבצע בכמה שלבים. תחילה יש לאתר את מקור הבעיה ורק לאחר מכן יש לטפל ברטיבות והעובש בקירות. טיפול ברטיבות בקירות ללא טיפול במקור הרטיבות לא יועיל לשום דבר מכיוון שהבעיה תחזור על עצמה. בדרך כלל נדרש לבצע איטום נכון לקיר, התקרה או החלק הניזוק ולאחר מכן יש לשקם את האזור על ידי מומחה איטום.

מהם הגורמים לרטיבות בבית קרקע שעולה מהרצפה?

בעיות רטיבות בבתים צמודי קרקע, הינם מאוד אופייניות בבתים ישנים אך לא רק, ניתן למצוא בעיות דומות המלוות בסימנים של נפיחות וקילופי צבע וטיח מעל קו הקרקע בבתים חדשים בני מספר שנים בודדות. לרוב בעיית רטיבות שעולה מהרצפה בבית קרקע נקשרת לכשל בתהליך הבנייה המכונה בשם רטיבות קפילארית. רטיבות בבתי קרקע לרוב הינה בעיה הקשורה למערכות איטום של יסודות וקירות בבית קרקע, אך לא רק, לעיתים ישנם סיבות שונות ומגוונות כפי שציינו כבר והם :

רטיבות בדירות

בעיית רטיבות בדירות אשר מצויות מעל גובה הקרקע (בניין על עמודים) עם סמנים של רטיבות מעל הרצפה של התנפחויות צבע וטיח יכולות להיגרם בעקבות נזילות מים או דלוחין, יחד עם זאת יש צורך לבדוק כל מקרה של רטיבות בצורה יסודית לאיתור המוקד לרטיבות.

האם רטיבות בבית קרקע מסוכנת?

המילה מסוכנת הינה קצת קשה אם לאומר, יחד עם זאת בעיית רטיבות הנדחית ושלא מטופלת בזמן גוררת אחריה מספר רב של כשלים בחלקם אסתטיים קלים, ועד כדי פגיעה בעמודים וקירות הבית. בעיה רטיבות שלא נעצרת גורמת לנזקים בשלד המבנה אשר ניתן לצפותם עם הופעת סדקים באותם אזורים וגילוי ברזלי הבניין.

האם רטיבות בבית יכולה להזיק לבריאות?

כפי שאמרנו, מחיה בסביבת מגורים רצופה בלחות וריח רע של טחב לא רצויה כלל ואף לעיתים יכולה ליצור בעיות בריאותיות אצל חלק מהאוכלוסייה. רטיבות לרוב מלווה בהופעת סימני עובש על הקירות ולעיתים אף בתקרות.

עובש הוא פטריות חיות שהן חלק מהסביבה הטבעית. ישנם אלפי זנים, בצבעים ומרקמים שונים. כל סוגי העובשים גדלים במקומות לחים, רטובים או קרים. הם יכולים להופיע על חומרים שונים: עץ, נייר, טקסטיל, טפטים, קירות ומשטחים אורגניים אחרים. עובש זקוק למעט מאוד מים ומזון כדי לשרוד ולצמוח. העלייה הגדולה ביותר בעובש מתרחשת במקומות שנפגעו ממים.

האם חשיפה לעובש יכולה להזיק?

חשיפה לעובש עלולה להשפיע במיוחד על תפקוד הנשימה, תגובות אלרגיות או תסמיני שפעת. יש סוגים שיכולים להיות רעילים מאוד לבני אדם. ילדים ולחלק מהבוגרים עשויים להיות פגיעים יותר לעובש, כאשר התנאים לעיל קשים יותר במקרה שלהם.

אנו עוסקים כבר למעלה מ30 שנה בשיקום מבנים ומתמחים באיתור וטיפול בבעיות שונות של רטיבות ועוד.. – ביצוע בדיקות מקיפות וטיפול עד לשיקום מלא של הנזקים שנוצרו בעקבות הרטיבות.

בדיקת רטיבות מתחת לריצוף

ביצוע בדיקת רטיבות לאחר נזקי מים, או לצורך בירור ואיתור רטיבות מנזקי מים פעילים כגון :

בדיקת רטיבות מתחת לריצוף בעקבות סימני רטיבות על גבי הקירות בחלקם התחתון, עוד בגלל בעיות כמו מערכות ביוב מרכזיות של בנייני מגורים שאף הם אחת הסיבות, דליפות מים קטנות במערכת האינסטלציה, איטום בחדר האמבטיה לקוי ועוד….

מהם דרכי הטיפול ברטיבות שעולה מהרצפה בבית קרקע?

יש צורך לבצע בדיקות מקיפות וזאת בכדי לאתר את הגורם או הגורמים לבעיית הרטיבות. ישנם מספר דרכים לטיפול שהינם למעשה מצריכים מומחה בנושא שכן הפתרונות לעיתים הינם פתרונות שרשרת ומניע ולא רק פתרון אחד כולל. איטום קירות ויסודות הינו אחד הפתרונות אשר אנו מיישמים, אך הוא אמור להיות מלווה תוך נקיטת פעולות של מניעה וטיפול ברטיבות.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בדיקת רטיבות מתחת לריצוף

בדיקת של רטיבות מתחת לריצוף הינה הכרחית למניעת התפשטות הרטיבות לכל שטח הבית או הדירה. מה גם שבעיות של רטיבות מתחת לרצפה גורמות לנזקים בתקרה אצל השכן או בתקרה בבית שלכם. חול ספוג במים מתחת לריצוף הינו בעיה קשה אשר גורם לנזקים בקירות ותקרות הבית או התקר שלכם.

רטיבות שעולה מהרצפה
רטיבות בעקבות פיצוץ צנרת

כשל במערכות האינסטלציה

מים עולים מהרצפה הם סימן לפיצוץ במערכות האינסטלציה של הבית או הדירה.

במקרה זה יש לפנות לאיש מקצוע מאחר והנזקים אשר יגרמו בעקבות הפיצוץ מתחת למשטחי הריצוף יגרמו נזק לקירות עקב המים שיספגו בהם. בנוסף בעיית רטיבות בארונות מטבח וארונות קיר שיספגו מים ולחות בעקבות המים העולים מהרצפה.

הופעת סימנים של רטיבות מעל הפנלים לאחר פיצוץ צנרת שתוקן אך גרם להרטבת החול אשר מצוי מתחת לריצוף היא בעייה הנוצרת עקב הצטברות מים הכלואים מתחת לרצפה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

מים כלואים גורמים להתנפחות הטיח והצבע מעל הפנלים, הפתרון הינו על ידי יבוש החול או החלפתו בחול יבש.

לשאלה כמה זמן לוקח לחול מתחת לרצוף להתייבש קשה לתת תשובה חד משמעית מכיוון שזה מאוד תלוי בכמות החול וכמות המים אשר ספוגים בו.

יש לבצע בדיקת לחות לחול ולקבוע את דרכי הטיפול השונות כפתרון למניעת בעיית רטיבות שעולה מהרצפה.

כשל במערכות הביוב

רטיבות קפילארית בעקבות כשל במערכות הביוב של הדירה או הבית יכולה לנבוע, עקב חוסרים או כשל של גומיות אטימה בין החיבורים השונים.

חוסר של אטמים אלו הינו נזילות מים והרטבת החול מתחת לריצוף. בנוסף הופעת סימני פטריות וריח רע מתלווים כאשר הבעיה לא טופלה וכבר נמשכת זמן רב, כמובן יש לאתר את המוקד על ידי התקנת אטם לפי הדרוש.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

רטיבות שעולה מהרצפה – איטום

סימני רטיבות מעל הפנלים בשל רטיבות קפילארית נגרמים עקב כשלים באיטום קירות ואף כשלים או חוסרים של איטום יסודות הבית.

בעית רטיבות תת ריצפתית וביסודות המבנה היא תוצאה של חוסר תשומת דגש בעת בניית בית.

חוסר או ביצוע לקוי של עבודות איטום בעת בניית הבית גורם לכך שמים נספגים בקירות או ביסודות המבנה או בשניהם והם הגורם לנפיחות בקירות מעל הפנלים ואף לעיתים לריח של לחות בחלל הבית.

אנו עוסקים כבר למעלה מ30 שנה בשיקום מבנים ומתמחים באיתור וטיפול בבעיות שונות של רטיבות ועוד.. – ביצוע בדיקות מקיפות וטיפול עד לשיקום מלא של הנזקים שנוצרו בעקבות הרטיבות.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

רטיבות תת רצפתית – ניקוז מזגנים

הופעת סימני רטיבות מעל הפנלים יכולים אף להיגרם מכשל במערכות הניקוז של המזגנים המצויים בדירה או בבית ויש לבצע בדיקה למערכות אלו בכדי לאתר האם הם הגורם לנפיחות בקירות מעל הפנלים.

רטיבות שעולה מהרצפה – ניקוז מי גשמים מהגגות

בבניה אשר מערכות ניקוז מי גשמים טמונים בתוך הקירות ולא גלויים כמו בבניינים או בבתים אשר מערכת הניקוז נעשת על ידי מרזבים חיצוניים בדרך כלל מפח או פי.וי.סי.

כשל כמו סדק של אחד הצינורות בעת בניית הביניין או הבית או חוסר באטמים אף הם יכולים לגרום לבעיית רטיבות בקיר למטה וכמובן גם כאן יש לבצע בדיקת תקינות לצנרת לגילוי המוקד.

קדיחה בטעות בצינור הניקוז הטמון בקיר בעת ביצוע עבודות שיפוץ, אף הם לעיתים אחת הגורמים להופעת סימני רטיבות בקירות בתוך הדירה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

רטיבות תת ריצפתית – מי תהום

מי תהום אף הם לעיתים גורם לרטיבות ולחות בתוך הדירה.

בעיה זו מופיעה רק בדירות צמודי קרקע ואופיינית לרוב בבניה ישנה, שבה הריצוף מונח ישירות על גבי האדמה וללא רצפת בטון בשיטת הבנייה המודרנית, או כאשר אין הפרדה ואיטום מהיסודות.

פתרון לבעיית זו של מים עולים מהרצפה הינו מורכב יותר ודורש פעולות מקיפות בבית ומחוץ. בנוסף לעיתים יש צורך לערוך בדיקת קרקע בכדי לבחור בדרך היעילה ביותר למנע ממי התהום לחדור לתוך הדירה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

עוד על מבנים לשיקום בערוץ היוטיוב משפצי העיר .