מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
איטום

מומחה איטום רטיבות

o5o-5824225

מומחה איטום רטיבות – טיפול ברטיבות בבתים פרטיים ודירות

מומחה איטום רטיבות נדרש למתן פתרונות איכותיים לבעיות רטיבות המחייבות מומחה ויועץ איטום מומלץ לצורך איטום קירות, איטום מרפסות, גגות, ועוד מספר רב של מוקדי רטיבות בבתים פרטיים ודירות. הצורך במומחה הנו לאיתור וטיפול בבעיות לחות ורטיבות בעקבות עבודות איטום לא מוצלחות. תחילת הדרך לאיטום מרפסות, קירות ועוד מוקדים שונים של בעיות רטיבות במבנים הינה ראשית איתור הגורם המחדיר לחות. רטיבות בבית או בדירה היא בעיה מרכזית שלרוב לא מייחסים לה חשיבות עד שהפתרון שלה יקר ויוצר השפעות חמורות. לעיתים בשל אי ידיעה בקיומו, או ליתר דיוק של החומרה והשלכותיה, החורגות מהאסתטיות. כאשר מופיע רטיבות, אל לנו להגיב רק בצביעת קיר, שכן איננו מבטלים בעיה שעדיין קיימת ותחזור להיות מורגשת. צריך לבדוק את המקור ולטפל בבעיה בשורשיה. טיפול בבעיות רטיבות בבתים פרטיים ובניינים ישנים וחדשים כאחד הינם למעשה איתור הגורם לרטיבות בבית או בבניין שלכם ומציאת פתרון איכותי לאיטום בכל אזור המצריך בעל מקצוע שהינו בעל מומחיות בתחום האיטום. למומחים בתחום איטום רטיבות ישנה חשיבות רבה מאוד בדבר איתור והערכה נכונה באיתור המוקד, או המוקדים שמחדירים מים אל תוך מערכות בניה כגון : רטיבות החודרת דרך קירות חוץ, רטיבות במרפסת, או רטיבות בגגות ובפתחי חלונות ועוד…. ביצוע נכון על ידי מומחה איטום רטיבות בה לידי ביטוי בהצלחת עבודות האיטום במניעת 100% חדירות מים ולחות אל תוך חללים, באמצעות ביצוע עבודות איטום מתקדמות ונכונות.

מומחה איטום רטיבות – מהו הידע לאיתור ליקויי איטום?

יועץ איטום למגוון בעיות רטיבות

רטיבות יכולה להתרחש בעקבות בלאי והתיישנות או בעקבות סיבות נוספות:

 • איטום רטיבות שבוצע לא על פי הוראות יצרן.
 • שימוש בחומרי אטימה זולים אשר אין ביכולתם למנוע את חדירת הרטיבות לתקופה ארוכה ובכלל.
 • הכנה לא נכונה של השטח המטופל בעת עבודות האיטום כגון הקיר או הרצפה.
 • ביצוע לא לפי הוראות יועץ האיטום.
 • איטום בחומר לא מספיק בייחס לכמות החומר הנדרשת אשר חייבת להימדד בעת ביצוע עבודות איטום.
 • איטום לקוי מביצוע מרושל ולא איכותי.
 • איטום רטיבות בחומר פג תוקף.
 • חוסר יידע בביצוע.
 • הכנה לא נכונה של האזור המיועד לאיטום.
 • איטום חלקי אשר מוביל לחוסר באיטום ולחדירת מים בגגות ובחלקים שונים בחלל הבית או הבניין.

עבודות איטום – התאמה לאזור המיועד לאיטום

בין אם מדובר בעבודות לאיטום מרפסות, איטום קירות, איטום גגות ועוד… יש צורך לבחון את עבודת האיטום בהתאם לאזור המטופל. לכן בעת ביצוע עבודות לאיטום, יש צורך לבחון את דרך הטיפול בהתאם לאופי המוקד והאזור המטופל על פי שלבי היישום וזאת בכדי להבטיח עבודת איטום איכותית ונכונה שהינה, פתרון סופי לבעיית הרטיבות.

מומחי איטום רטיבות

מומחה איטום חוות דעת – איתור בעיות בנייה

הצורך בחוות דעת של מומחה לאיטום לרוב הינם בעקבות כשלי איטום. דוגמא לכשל בבניה

אם מדובר ברטיבות כתוצאה מבעיות בנייה, זה בדרך כלל מתרחש בקיום של סביבה לחה יותר בתוך הבית, אבל זה יכול להתרחש במקרה של פגיעה בצבע על הקירות תוך הופעת כתמים והתנפחויות או כאשר הלחות עולה בליווי ריחות טחב וסימני עובש. רטיבות יכולה להופיע הרבה לאחר סיום הבנייה, גם אם הבית חם ומאוורר. מקורה של לחות וסימני רטיבות יכולים להופיע כאשר מצע המילוי ספוג במים. הייבוש לעיתים ייקח בין שנה לשנתיים. בעיות של חדירות מים באזורים שונים בחללי מבנים הינה אף אחד הליקויים הנפוצים בבנייה חדשה ובטח במבנים ישנים.

צרו קשר עם מומחה איטום רטיבות בחיפה , גליל מערבי, במרכז, צפון וכו'…

מומחה איטום אמבטיות

בכדי לאטום את חדר האמבטיה או המקלחת בצורה נכונה נדרש מומחה איטום אמבטיות זאת בכדי ליצור אטימות ומניעת נזקי מים בשלב מאוחר יותר. איטום נכון הינו למעשה חדר אמבטיה ללא תקלות ובעיות רטיבות האופיינית חדרים רטובים אשר האיטום בהם לקוי או חסר. לעומת זאת דירות ובתים פרטיים סובלים מניזקי רטיבות בחדר האמבטיה מאחר ולא בוצע איטום כלל או שהינו לקוי. במקרה זה של כשל יש צורך במומחה איטום למציאת פתרון יעיל ונכון לבעיות הרטיבות באמבטיה.

עיבוי – לחות

אחד הסימנים של לחות הם סימנים על הקיר או ריח של רטיבות. סימן נוסף הוא היווצרות זכוכית ערפילית (למשך זמן רב), כתמי לחות עם קווי מתאר מעורפלים, לעיתים עובש וריח עבש (ריח העובש האופייני). הם מופיעים בדרך כלל רק בחלק הפנימי של הקיר או התקרה, במיוחד באזורים עם כיוון קר (צפון/צפון מערב).

בדיקת רטיבות בקירות – סימנים לזיהוי מקור הלחות

תסמיניםלחות עולהדליפות גשםדליפות בשוגגעיבויים
הלחות ממוקמת ליד הקירות הגובלים בחוץ +  
יש תפרחות +  
הלחות מופיעה רק כאשר יורד גשם או שפשוט ירד גשם או הפשיר +  
הנקודות מתוחמות +  
לחות עגולה למדי עם עיגולים קונצנטריים++
חלקו החיצוני של הקיר פגום (טיח מתקלף, סדקים…) +  
לחות מתרחשת לאורך פינה + +
הלחות מוגבלת לדרום ולמערב +  
הלחות מוגבלת לצפון ולמזרח   +
לחות על פני השטח (בדיקת רדיד אלומיניום)+
רטיבות קיר (בדיקת יריעות אלומיניום)    
כתמים מסומנים ללא גבולות  +
רטיבות בבסיס כל הקירות+  
מופיע סלפטר+  
הלחות גבוהה יותר בבסיס מאשר בחלק העליון+   
רטיבות מופיעה על התקרה   
רטיבות מופיעה על כל פני הרצפה   
הלחות היא קבועה, גם בקיץ וגם בחורף.  +
לחות נמצאת במכשיר סניטרי  + 
העלייה בלחות עולה בקנה אחד עם השימוש במכשירים סניטריים  + 
הלחות עולה בקנה אחד עם עלייה בצריכת המים, או מים חמים  + 
הלחות מתפשטת לקיר שלם   
הלחות מופיעה רק בחורף   +
ריח רע בחדר   +
חלונות מתערפלים לעתים קרובות ולמשך זמן רב   +
בידוד תרמי גרוע   +
יש בידוד תרמי פנימי   +
רטיבות הופיעה לאחר הגעתו של דייר חדש   +
     
סה"כ + ו- לפי עמודות

מומחה לרטיבות בקיר

ביצוע פעולות מניעה על ידי מומחה לרטיבות בקיר כגון: איטום קירות בטון של בתים פרטיים, או איטום קירות בבניינים משותפים, על ידי מומחים בתחום האיטום ומניעת הרטיבות חשובה ביותר באיתור המוקד וטיפול יעיל במניעת רטיבות בבית שלכם. איטום לקירות חוץ או באיטום קירות מרתף ועוד, חייב להתבצע על עקרונות ברורים של המומחה ושיטות אשר ימנעו חדירות מים לבית או הבניין שלכם.

מומחי איטום רטיבות

אחד התפקידים של מומחי איטום רטיבות ובידוד, יכולים להיחשב כאחד מבעיות האבטחה החשובות ביותר בכל מבנה ובניין. גגות הם אחד המרכיבים החשובים ביותר של בניין שעלול להיות חשוף לרטיבות ולחות מעת לעת בעקבות מי גשמים, אך לא רק. מסיבה זו ניתן לומר כי גשם יהווה גורם הרסני אם אין גורם מונע לרטיבות במבנים. לכן, לאחר בתהליך בניית מבנים, הצעד הראשון שיש לנקוט לביטחון ויצירת התנגדות בהם הוא התייעצות עם מומחי איטום גגות.

מומחה איטום גגות

חדירות מים דרך שטח הגג יוצר נזקים מיותרים שניתן למנוע על ידי ביצוע נכון ואיכותי. גגות בניינים וגגות של מבנים משותפים הינם המוקד הראשי בבעיות חדירות מים לתוך מבנים המצריכים מומחה איטום גגות. איטום איכותי הינו למעשה פתרון איכותי על ידי מומחה בתחום האיטום. החשיבות הינה רבה בכל הקשור לאיכות ומגורים במבנה שסופג מים והשפעתו רבה על מתגוררי הנכס. מבנים אשר סובלים מבעיות רטיבות הולכות ונשנות בעקבות רטיבות מגג הבית או הדירה זוהי תופעה אשר לעיתים פוגעת קשות בשגרת מגורים תקינה ואיכותית.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

אנו פועלים ללא הרף בענף שיקום מבנים ומומחים בתחום איטום ומניעת רטיבות ושואפים לתוצאה אחת והיא גג לא דולף. יש להבין שתוצאה שכזו חייבת להיות בכל מבנה ובניין. תוצאה שכזו יכולה להתקיים באם מומחה איטום חיפה, ינחה את בעל הנכס או את ועד הבניין המשותף ויעניק לו מספר אלטרנטיבות באם הם קיימות, או ימליץ על דרך אחת שתבטיח את ביטחון הגג מפני חדירות מי גשמים. לאחר הסכמה משותפת ניתן להגיע לשלב הביצוע והעלויות ההוגנות בדבר ביצוע מהדרגה הראשונה של עבודת איטום על ידי צוות מומחים באיטום רטיבות.

מומחה רטיבות

מומחה רטיבות כפי שציינו רבות הינו צורך מתבקש למתן פתרונות איכותיים, בטיפול בבעיות רטיבות באזורים שונים בחלל בית או בנין. פנייה למומחה רטיבות אף יכולה להיות בעקבות בעיות רטיבות לאחר בניית בית או דירה או לאחר שיפוץ כפי שציינו.

איטום תקרה

איטום תקרה בבית פרטי או בבנייני מגורים הינם למעשה איטום של רצפת התקרה שהינה גג המבנה. חדירות מים דרך תקרות הינם בעיות אופייניות למבנים רבים. הצורך במומה נדרש לעיתים קרובות בעקבות כשלי איטום.

איטום קיר חיצוני בבית קרקע – בעיות באיטום קירות

איטום קיר חיצוני בבית קרקע הוא אחת הבעיות שאנו נתקלים בהם כ- מומחה איטום רטיבות הינה בעיית איטום קירות שבוצעה בעבר על ידי בעל מקצוע אחר אך לא הצליחה במניעה באיטום קירות. יש צורך להבין את החובה בדבר יידע בהכרת החומרים הנכונים על חסרונותיהם ויתרונותיהם, רק לאחר הכרת החומרים ניתן להתאימם לשטח הקיר המטופל. יחד עם זאת יש חשיבות לא פחותה לעבודת הביצוע, ביצוע ללא קיצורי דרך, או דילוג על שלבים הם ורק הם הדרך למניעת רטיבות בקירות. יישום נכון לעיתים דורש מספר שלבים בביצוע ואין לבצעם בדילוג על המתנות בייבוש של חומרים על פי הוראות יצרן, דבר העלול לפגום בעבודת האיטום של הקירות בית קרקע. קודם לפני איטום קירות חיצוניים בבתים צמודי קרקע או במבנים משותפים, צריך לגלות את הסיבה לרטיבות ואם יש צורך לבצע טסטים לגילוי המוקד או המוקדים לרטיבות יש לבצעם קודם לביצוע עבודות האיטום.

מומחי איטום רטיבות

איתור נזילות מים ובעיות רטיבות

הגישה הנכונה לעבודת איטום על הינה :

 • הכרת החומרים השונים.  
 • התאמת החומר הנכון.
 • ביצוע בעלות הוגנת לעבודה מקצועית מהדרגה הראשונה.
 • אי דילוג על שלבי הכנת השטח בין אם מדובר בקירות או בגגות או בכל אלמנט אחר.
 • המתנה בין שלב לשלב ללא זירוזים.
 • ביצוע עם מרכיבי איטום האיכותיים שקיימים בענף.
 • התאמת עבודת האיטום על האזור הדמוגרפי.
 • אנשי איטום מיומנים מהדרגה הראשונה.

כל אלו ועוד הם הדרך היחידה לעבודת איטום מוצלחת המניע חדירות לחות ומים.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

מומחי איטום רטיבות בצפון

כל סוגי איטום נועדו להאריך את חיי המבנה והשימוש בהם הוא חיוני. בעת בחירת חומרים, על מומחה איטום רטיבות בצפון ישנה משימה מאוד ברורה אשר נועדה להעריך את התהליכים התרמיים של הבניין ואת האנרגיה המשמשת בו. כדי להשלים את הבידוד בהצלחה,  קבלני איטום גגות, הכרחיים כחלק בלתי נפרד מההמרה של הגג וכדי לזכור כי איטום חזק מוביל לשקט לשנים רבות לכן יעוץ עם מומחה בתחום רצוי בהחלט. גרוע עלול להזיק למערכות הבטון והברזל של המיבנה, עד לגרימת נזקים פנימיים וחיצוניים בציפוי הטיח והצבע ולהביא לפגיעה באיכות החיים.

על מנת למנוע דליפת מים והצטברות במבנה ובמקביל לשמר את תכונות הנשימה שלו, מומחי איטום רטיבות בצפון מבצעים פעולת הגנת מים בשכבות העליונות. בדרך כלל מערכת האיטום של הבניין נחסמת על ידי יצירת מערכת אטומה, כך שלחות לא תוכל לחדור לבית.

מומחי איטום רטיבות

סוגי איטום גגות

ציפויים קשיחים לאיטום גגות משומשים על ידי קבלנים, כולל חומרים פולימריים, פוליסטירן מורחב או מוחץ, איזוגום, בידוד מלט ולוחות איטום גבס ועל ממוחי איטום רטיבות לדעת להישתמש בחומרים השונים לפי ערכם הביצועי במניעת רטיבויות.

 • בידוד פולימרי עמיד למים וחום ומחולק לקטגוריות שונות כגון אקריליק, סיליקון, אפוקסי ו .. חומרים אלה יכולים לשמש כמילוי הרחבה ותפרים.
 • בידוד פוליסטירן מיוצר בשתי צורות, מורחב ומחולל:
 • הסוג המורחב של מוצר זה כולל פולימר פוליסטירן וחומר קצף. חומר זה מתרחב כאשר הוא נחשף לחום או לאדים והוא מעוצב בצורה אחידה וכמובן יש להתאימו נכון בשל תכונותיו אלו.
 • פוליסטירן מוחצן עשוי גם מפולימר פוליסטירן מחומם וניתן למרוח אותו בתהליך שחול.
 • איזוגום היא אחת השיטות הנפוצות ביותר שמומחי איטום משתמשים בה לאיטום גגות בטון ובעלת סוגים שונים בהתאם לתנאי האקלים של הסביבה. מוצר זה עשוי מכמה שכבות של דבק, ביטומן, סיבים מיוחדים ולבסוף ציפוי נעשה שימוש כדי לכסות את השכבות.
 • מבודדי מלט מיוצרים בדרך כלל בשני חלקים, אחד מהם אבקה והמרכיב השני הוא נוזל מיוחד. נוזלים ואבקה מעורבבים יחד, אשר בשל תכונותיהם האלסטיות, יהיו בעלי עמידות גבוהה בלחץ. כמו כן, האיטום שנוצר עמיד בפני תנודות טמפרטורה קשות ואינו סובל מכל נזק.
 • טיח לוח עמיד למים הוא פלטה לא דליקה ואחידה. לוח זה משמש בדרך כלל כקרש כיסוי על בידוד רצפות פלסטיק, כמחסום תרמי על סיפון פלדה או כמחסום אדים.
מומחי איטום רטיבות

מומחי איטום גגות

בחדרים מתחת לגג שטוח ישנם לעתים קרובות איטום לא אטום ופגום. סיבה אחרת עשויה להיות גילוי באופן שגוי. חיסול נזילות הוא הכרחי מכיוון שהם גורמים לבעיות רבות.

מטרת הביצוע של מומחי איטום רטיבות בעת שיפוץ של גג שטוח היא להחזיר את הפונקציונליות שלו. אין זה אומר להסיר את כל שכבות הגג בבת אחת. חלקים מסוימים יכולים לשמש מצע לשכבות חדשות. עם זאת, הכל תלוי בניתוח המצב הקיים. לכן, לפני תחילת השיפוץ, תנו למומחה להעריך את מצב הגג השטוח. חוות דעתו תאפשר לנו להחליט על גודל העבודה ולעיתים להימנע מתיקון יקר – כמעט כל שכבה קיימת ניתנת לתיקון.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

מומחי איטום רטיבות – ברזל חלוד

אז מה קורה כאשר מים נספגים בברזלי הבניין הנמצאים בקירות המבנה ועמודי הבניין בעקבות איטום לקוי או חסר?

קורות, יסודות, חגורות ועמודים כל אלו מצויים בהם ברזל בשפע

אז מה קורה עם ברזל חלוד המצוי בבניין שלכם? מומחי איטום במרכז יודעים כי ברזל חלוד לרוב גורם לתופעת שרשת הפוגעת בשלל מערכות הבניין ובין הראשונים הוא עמודי הבניין ותקרות.

עמודי בניין ותקרות בטון הם המוקד הראשי לפגיעות והתחמצנות הברזל והופעת חלודה במוטות ברזלי הזיון של עמודי הבניין הינה אופיינית.

טיפול בברזל חלוד חייב וצריך להיות ככל האפשר ללא דיחוי ולהעשות על ידי מומחים לאיטום.

הזנחה של ברזלי בניין לאורך זמן תביא למצב של היחלשות עמודי הבניין ונזק בלתי הפיך ואף לנזק ממוני גדול מאשר טיפול בזמן במניעת ספיגת מים ורטיבות. רטיבות בין מרכיבי הבטון לבין האדמה או מי הגשמים או ההשקיה צריכה להיות מטופלת על פי הנחיות מומחה בתחום.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

איטום מסביב לבית – איטום בית צמוד קרקע

איטום מסביב לבית מתבצע על ידינו תוך מתן דגש רב בטיפול יסודי של אזורי חדירת המים אל תוך הבית או הדירה. ביצוע עבודות מניעת ספיגת מי גשמים ומי השקיה בקירות מבוצע על ידינו בצורה קפדנית ביותר. לעיתים יש צורך במתן פטרונות משולבים ולא רק בשיטה אחת כפי שרבים נוהגים לחשוב. הצורך הרב בזיהוי תוך שילוב בשיטות איטום מהמתקדמות ביותר ובשיטות איטום מסורתיות ייתנו מענה הולם במניעת חדירות מים.

לפיכך איטום בית צמוד קרקע חייב להתבצע על ידי בעל מקצוע מיומן ובעל ניסיון במציאת המוקדים המדויקים לבבית צמוד קרקע ובחינת השפעת ספיגת המים בקרקע. איטום בית צמוד קרקע מונע חדירת לחות ומים אך לא רק. איטם בית מונע נזקים ליסודות הבית. אי טיפול והזנחה יכול להביא לעיתים לנזקים כספיים והנדסיים.

רטיבות על גגות בניין, מי אחראי?

הגג הוא מרכיב משותף לבניין ולקהילת הבעלים. האיטום שלו מתאים לקהילה. על הבעלים שמוקצה לו שימוש בלעדי במרפסת הגג מוטלת החובה לשמר את השטח הזה בשקידה, אך שימור הגג כמתחם הבניין הוא באחריות הקהילה. כבר ידוע שמדי פעם יש לחדש את הגג כדי שיישאר עמיד למים. זו הוצאה משותפת. אם נדון מקור הבעיה, נדרשת הערכה של מומחה.

כעת, באחריות הבעלים לדווח בהקדם האפשרי על כל בעיה שעלולה להתקיים למנהל או לוועד הבניין, רצוי בכתב, על מנת שיוכלו לתקן אותה והנזק לא יחמיר. הבעלים לא יבצע את התיקון בעצמו אלא במקרים דחופים בהם לא ניתן לעשות אחרת כדי למנוע נזק נוסף, תמיד ליידע את הקהילה בהקדם האפשרי. 

במקרה שנדון על ידי בית המשפט המחוזי של תל אביב, הבעלים של בית עליית הגג תיקן את הגג בעצמו ולאחר מכן תבע את הסכום מקהילת הבעלים, שדחתה אותו . השופטים מבינים שהוא לא הודיע ​​להנהלת הקהילה, לא על קיומה של הבעיה, לא שהוא מתכוון לבצע את העבודות ולא שהחל אותן, אלא שעל חשבונו ובאחריותו הוא נשא הוציא את העבודות ותבע את עלותן לקהילה. אין מצב חירום, כי הלחות הייתה קיימת יותר משנה לפי הנפגע.

לכן, השכן עצמו נאלץ לשאת בעלות תיקון הגג – שבוצעה באופן חד צדדי על ידו, כ-8,800 ש"ח – למרות שהקהילה נאלצה לשלם עבור הנזק שנגרם לבית עקב רטיבות .

כפי שאמרנו איטום בתים צריך להיעשות בצורה קפדנית ללא קיצורי דרך.

קבלן איטום בצפון – אנו מבצעים עבודות איטום בכל הארץ .

קבלן איטום בקריות – קבלן איטום ברחובות

לסיכום – מומחה איטום רטיבות

נידמה כי מיותר לציין את החשיבות הרבה במערכת איטום נכונה ולא חדירה. יש צורך להבין שביצוע נכון הינו שילוב של ידע בענף האיטום לצד ידע במכלול ענף הבניה והכירות החומרים חסרונותיהם ויתרונותיהם. מומחה איטום ידע להגיע לתוצאה של גג או קיר מרתף, שאינו חדיר למים ובטח די ברור בדבר התמורה הרבה לבעלי הנכסים, כאשר עבודת האיטום הינה מוצלחת ביותר.

אל תהססו לפנות עוד היום ונכוון אותכם לדרך הנכונה במכלול עבודות האיטום.