חיזוק תקרה | איך לחזק תקרה קיימת ותקרת רביץ

מחירים הוגנים וקבועים מראש

תשלומים בפריסה נוחה

מנהל עבודה מוסמך משרד העבודה בכל פרוייקט

5 שנות אחריות

ליווי צמוד של מהנדס בניין

פגישת יעוץ ללא עלות

פגישת יעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם התקשר o5o-5824225 או מלא את הטופס הבא:


ביטחון

100% הסרת צו מבנה מסוכן

נסיון

אנו עוסקים בענף שיפוץ ושיקום המבנים כבר מעל ל30 שנה עם עשרות לקוחות מרוצים

פיקוח

כל העבודות שלנו מבוצעות בפיקוח מנהל עבודה מוסמך ומהנדס

חיזוק תקרה – בניית תקרת רביץ

חיזוק תקרה הינו שלב בו המערכת הכוללת של החומרים ממנו בנויות תקרות,כגון: בטון ותקרת רביץ אשר נמצאות בתהליך של כשל ועייפות החומר. עייפות החומר יכולה להופיע ממספר סיבות שונות המחייבות התערבות של קבלן שיקום מבנים לביצוע עבודות חיזוקים ותיקונים, למניעת קריסה. בנוסף הצורך בחיזוק נועד בעקבות שינויים עיצוביים בתוך חללי פנים של דירות ובתים.יחד עם זאת בעקבות הרצון להרוס קיר או הריסת עמוד בטון, ויש צורך לבצע חיזוקים ועיגונים לתקרה.

חיזוק תקרה

חיזוק תקרה

תקרה היא אחד האלמנטים החשובים ביותר בבניין המתבצעת בדרכים ובחומרים שונים. חלק זה של הבניין חייב להיות בעל ההתנגדות הדרושה כנגד הכוחות המופעלים עליה למניעת קריסה. מערכות שונות משמשות ליישום תקרות על ידי מהנדסים ובונים.

מהם סוגי התקרות הנפוצים?

תקרת בטון, תקרת צלעות, תקרת רביץ, תקרת גבס ותקרה אקוסטית ועוד..

מהי תקרת בטון?

תקרת בטון – תקרת בטון הינה מורכבת מבטון וברזלי זיון ללא בלוקים.

מה תקרת צלעות?

תקרת צלעות – תקרת צלעות הינה תקרה אשר משולבת בצלעות בטון עם ברזלי זיון, בשילוב בלוקים מסוגים שונים.

מה זה תקרת רביץ?

תקרת רביץ – תקרת רביץ הינה תקרה אשר יושמה בעבר בבתים או בדירות עם גגות רעפים. תקרת רביץ לקוחה משמו של חלק מרכיב התשתית של התקרה העיקרי, שהינו רשת רביץ. רשת רביץ הינו רשת ברזל בעלת חורים מעוינים מברזל ,אשר לרוב עוברת תהליך גלוון למניעת קורוזיה. רשת הרביץ נמתחת בין קורות הגג ומקובעת על ידי מסמרים לתשתית העץ בתקרה. השלב האחרון הינו יישום שכבת הרבצה צמנטית למילוי ויישור.

מה זה רשת רביץ?

רשת רביץ כפי שהסברנו הינה רשת ברזל מחוררת דקה מאוד המגיעה בגלילים וברוחב של מטר. הרשת מחוררת בעלת פתחים בצורת מעוינים ולרוב עוברת תהליך גלוון למניעת קורוזיה. רשת רביץ יושמה בתקרות בגגות רעפים ועוד…

מה זה תקרה אקוסטית?

תקרה אקוסטית – תקרה אקוסטית כשמה כן היא. תקרה אקוסטית משומשת למניעת רעשית בתוך חללים ומחוצה. תקרות אקוסטיות משמשות לרוב מבנים ציבוריים או תעשייתיים ובנייני משרדים. אופייה של התקרה מהווה יתרון בתהליך הבנייה, וזאת בכדי להסתיר מערכות בנייה כגון: חשמל, מים מערכות מיזוג ועוד… החומרים הסוגים ממנו עשויה התקרה שונים ומאוד מגוונים.תקרה אקוסטית

איך מחזקים תקרה קיימת?

חיזוק תקרה קיימת בבתים ישנים מצריכה יידע רב ואין ליישמה ללא יידע וניסיון בנושא. חיזוק תקרת ישנה קיימת חייבת להיעשות על ידי קבלן שיקום מבנים, מכיוון שיש באמצעותו את הציוד ואת היידע הנדרש לחיזוק התקרה.

בתים ישנים – חיזוק תקרה בבית ישן

חיזוק תקרה קיימת בבתים ישנים לרוב נחלקת לשני סוגים והם: חיזוק תקרת בטון, והשנייה חיזוק תקרת רביץ.

חיזוק תקרה קיימת

כפי שכבר אמרנו חיזוק תקרה הינו שלב בו המערכת הכוללת של החומרים ממנו בנויות תקרות, נמצאות בתהליך של כשל ועייפות החומרים שממינו מורכבת התיקרה. עייפות החומר יכולה להופיע ממספר סיבות שונות המחייבות התערבות של קבלן שיקום לביצוע עבודות חיזוקים. לרוב החיזוקים נעשים בעזרת קורות פלדה יצוקה בשילוב בטון מזויין.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

חיזוק תקרה קיימת – ביטול קיר תומך

פעולות לחיזוק תקרה קיימת אף מחויבות בעקבות שינוי ועיצוב מחדש של חללים פנים של דירות ובתים. שיטה זו מיושמת בעזרת מערכות פלדה בעוביים ובחתכים שונים , בחישוב העומסים המופעלים על התקרה בייחס ישיר לחלק של הקיר הנהרס. בעת חיזוק תקרה יש כמובן לאימוד את ייחס הקריסה ליחס הקונסטרוקציה מפלדה שאמורה להחליף את הקיר התומך . אין לבצע פעולות אלו ללא יידע וניסיון בנושא, חוסר יידע יכול להוביל לאסונות הזהרו.

ביטול קיר תומך

תקרת גבס

תקרת גבס

תקרת גבס – תקרות גבס הינם מאוד פופולריות וכמעט ואין בנין או בית קיום שלא נעשה בו שימוש. תקרות גבס מיושמות באמצעות פרופילים ממתכת מגולוונת בעוביים שונים, אשר מקובעים לקיר או לתקרה, ועליהם מונחים פלטות גבס, אשר גם הם מחולקות לפי דרישה וביצוע, ויש פלטות גבס לתקרה בעלת עובי דק יותר ואילו של ציפוי קירות הפלטה עבה יותר.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

חיזוק תקרת רביץ

מבנים מורכבים מרכיבים שונים, שאחת מהם הינה רשת רביץ. חיזוק תקרת רביץ מיושמת בבתים שנבנו לפני עשרות שנים, לפני עידן הגבס. רשתות רביץ יועדו לרוב כתשתית לתקרות גגות רעפים אך לא רק. השימושים ברשתות רביץ הינם רבים מסגירת נישות ופתחים, עיצובים בבנייה, וכתשתית חיצונית למעטפת בתי עץ פרטיים. תקרות אקוסטיות, ותקרות גבס המבוצעות כיום, הם המרכיבים המחליפים את שיטת יישום רשתות רביץ. 

חיזוק תקרת רביץ

חיזוק תקרת רביץ

רביץ הוא מוצר העשוי יריעות רשת מגולוונות. לייצור תקרות רביץ, גיליונות מגולוונים נחתכים ונמתחים במכונות מיוחדות ומייצרים רשת של חוטים מגולוונים. לרביץ שימושים רבים בבנייה ולעולם אינו נתפס כבסיס. רביץ משמש בתעשיית הבנייה לשיפור הלכידות של משטחים שונים כמו קירות ותקרות, כמו גם לספק מצע מתאים להתקנות מערכות חשמל.

מדוע רביץ עשוי יריעה מגולוונת?

כאמור לעיל, הרשתות ממוקמות בעיקר מתחת לפני השטח ונמצאות במגע עם לחות עקב הציפויים המונחים עליהם, ולכן עליהם להיות עשויים מחומרים עמידים בפני לחות. מצד שני, מכיוון שרביץ נמצא בתוך חללים של גגות, ולכן קשה מאוד לגשת אליו, מה שלמעשה לא יהיה שווה להרוס ולבנות שוב, לכן, זה חכם לייצר רשתות מתכת אלה מחומרים עמידים כגון יריעה מגולוונת.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

 קורת תליון – חיזוק תקרת רביץ

קורה תליון ראשית מיועדת להעביר את העומס העיקרי של תקרת הרביץ אל הגג הקשיח הראשי או קורות הגג על ידי חציבות בקירות או מרותכות.  חיזוק תקרת רביץ על ידי הוספת קורות באזורים הנבחרים לפני ביצוע התקרה, וכאשר מבצעים את הגג, חלק ממנו טמון בגג וחלקו נשאר תלוי.
על ידי כיפוף החלק הקצה של קולב הריתוך והחלת ריתוך על רכיבי הגג לאורך הנדרש, אנו מכינים את המקום לחלק הבא. בביצוע מתלה הריתוך, יש להקפיד כי מוט זה צריך להיות כפוף אנכית בנקודת החיבור לגג הנוקשה וכי יש לנו את אורך הריתוך המתאים. חיבור נקודת ריתוך אינו מקובל כלל. בחלק מהמקרים ניתן ליצור ריתוך אורכי העונה על הצורך ללא כיפוף. אורך הריתוך המינימלי הוא 2 ס"מ. בהתאם למשקל תקרת הרביץ, הקוטר המינימלי של מוט זה הוא 6 מ"מ.

חיזוקים לתקרת רביץ

המרחק המרבי בין המפתחים התלויים הוא 60 ס"מ, שיכול להגיע ל 30 ס"מ בתקרות כבדות ומעוצבות. החומר של מוט זה לא יכול להיות עשוי מפלדות יבשות פי> 3600. לא משנה אם הוא מחוזק או לא, אך יש להשתמש ב- Fy = 3600 פלדה עדינה. העיקול המינימלי חייב להיות פי 10 מקוטר המוט, בתנאי שכל אורכו של הכיפוף נמצא על החלק הנושא. בעת חיבור המתלים, בטח ובטח הינו חייב להגיע לחוזקו של 28 יום. בקורות נושאות בטון יש לחבר את המפרקים על המשטחים הצדדיים ולפחות במרחק של 12 ס"מ מתחת לקורה.

פינות נושאות – בניית תקרת רביץ

 בניית תקרת רביץ על ידי חיבור למוטה התלוי, פינת המסב ממלאת את התפקיד העיקרי של העברת עומס תקרת הרביץ למוט התלוי ולגג הראשי. הגודל המינימלי של פינות אלה הוא 3 ס"מ והמקסימום תלוי בעומס ובמרחקים של הפינות ובאורך המפתח לרוב הינו עד 5 ס"מ. המרחק המרבי בגגות פשוטים עם עומס רגיל הוא 60 ס"מ. יש צורך להשתמש בפינה ליד הגג.  באופן כללי, אורכו המרבי של שלוחה של מוט המעקה ללא ביצוע פינה הוא 15 ס"מ.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

   
המפרט הטכני לבניית תקרת רביץ


הפינות הוא מסוג סטנדרטי ומיוצר מפלדה עדינה. יש להימנע מצריכת פינות מחומרים ממוחזרים.

טורי רביץ – בניית תקרת רביץ

זהו רשת שנוצרת על ידי חיבור חוטים דקים לסדרת בסיסים ראשיים מגולוונים העשויים יריעה מגולוונת הנקראת גשר. מדרגות מחולקות לשתי קטגוריות: מדרגות ראשיות ומדרגות צד.
למפרט הטכני של ייצור רשת רביץ
ייצור רביץ אין תקן ספציפי והמגוון שלו בשוק מאוד גבוה. המידות הנפוצות ביותר הן 200 x 80 ס"מ.

חוטים מגולוונים

חוטים מגולוונים, הידועים גם בשם חוטי רביץ הם חוטים של 0.8 מ"מ לכל היותר עשויים מחומר פלדה מגולוון שהוא רך יותר מחוט חיזוק. חוט זה מחבר את רשתות רביץ למוטות הצד ואפילו לפינות המסבים וביניהם.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

חיזוק תקרת רביץ – תקרת רביץ מצופה בטיח או מלט

 תלוי בעיצוב ובמיקום תקרת הרביץ עם חזית החשופה ללחות, אוויר פתוח או מיקום בחזית, הציפוי על הקורות נעשה בעזרת טיח או מלט. ביצוע עם כל אחד מהחומרים שניתן לעשות כולל שני שלבים:
– מילוי חורי רשתות רביץ: שלב זה קשור לצריכה גבוהה של חומרים אלה ואף להדבקה רבה בעת טיח לבן. יש צורך להשתמש בטיח (טיח קשה) כדי למנוע נפילת החומר מרשת הרביץ.


השימוש העיקרי בטיח לבן הוא בשלב זה, וכמובן יש השפע רבה בדבר הניסיון של המבצע, על מניעת נפילת החומרים מהרשת בעת היישום..
– זהו הציפוי הסופי שמלוטש בקפידה ויוצר משטח אחיד וחלק. כאשר משתמשים בטיט מלט לכיסוי שלב א 'עם טיט אבקה, מורחים חול ומלט מעורבב במים, ואז מניחים עליו את הטיח .


חיזוק תקרה – בנייה נכונה


בתחילה על מנת לחזק את התקרה יש להקפיד על חיבור הרשת לקורות הגג בעזרת עוגני הברגה, ובהתאם לתכנון באזורים הרצויים.
ראוי לציין כי בגגות בטון לא ניתן להשתמש בעוגנים ריתוך ויש ליישם עוגנים שקועים לפני החלת גג בטון. מכיוון שהכנף התחתונה של מוטות גג בטון אינה מיועדת לריתוך ולשאת העומס של גג השווא ואין ביכולתם לעשות זאת.


לאחר מכן, על ידי מריחת קו מפלס (המבוצע על ידי מפלס לייזר או צינור מפלס) מסמנים את המתלים ואת עודפי הקולבים נחתכים בנקודות הרצויות. הפינות צריכות להיות גדולות יותר, יש להגדיל את הגודל.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

המרחק המרבי בגגות פשוטים הוא כ 60 ס"מ והשימוש בפינות בצד הגג (פינות) הוא חובה. על ידי חיבור סורגי הצד במרחק של 15 עד 25 לפינות המסבים, העיצוב נוצר על ידי ריתוך של לפחות 2 ס"מ ואז רשת רביץ מחוברת לקורות המתכת הצדדיים באמצעות חוטים מגולוונים. יש לציין כי באזורים בהם רשתות רביץ מגיעות זו לזו, יש לשקול חפיפה של לפחות 7 עד 10 ס"מ ובמיקום חפיפה זו, יש לחבר את הרשת זה לזה באמצעות חוט רביץ.

חיזוק תקרת רביץ – בנייה נכונה

סגירת רשת רביץ לקורות מתכת הצדדיים צריכה להיות כזו שהרשת תהיה נוקשה לחלוטין ומחוברת לקורות המתכת בנקודות קרובות. בכל שלבי היישום יש צורך לשלוט ברמת החלקים השונים ובגג הראשי בכל חלקי הגג. בתקרות פשוטות ללא עיצוב, יישור זה הכרחי מאוד ושליטה עליו במקומות שונים היא אחת המשימות החשובות ביותר מכיוון שבשלב הלבנת ויישום ציפויים אחרים, לא ניתן לעשות דבר להבדל זה.

כאשר מיישמים את הפרש הרמות בעיצובים שונים, ההפרש המינימלי הניתן להחלה הוא 3 ס"מ ואין הגבלה על הפרש המפלס המרבי.

ביישום האור הנסתר ניתן לעשות בשתי דרכים:

א. אור נסתר באזורים עם הבדלים נמוכים במשטח אינו מצריך מוט קדמי, אך את האור הנסתר הזה יש לעשות על ידי יצירת כלי הזזה.
ב. ניתן להסתיר אור נסתר באזורים עם הבדל פני שטח של יותר מ -10 ס"מ כפס אנכי.
בביצוע יש לציין כי יש למרוח את האזורים בכל דרך שהיא באמצעות טיח (חומר קשיח) כך שייבוש הטיח לאורך זמן לא יגרום נזק ל טיח ונפיחותו.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

יישומים של תקרות רביץ

בשל חוזקם הרב, רשתות רביץ משמשות בעיקר כאלמנט מחזק. בין היישומים הנפוצים והמוכרים של קארי רביץ, ניתן להזכיר את הדברים הבאים

 • ביצוע סוגים שונים של תקרות צפות
 • ביצוע עבודות טיח וטיח בעיצובים וסגנונות שונים
 • חיפוי קורות וחיזוקים
 • חיפוי בטון בבנייה
 • תיקון סדקי בניין קטנים וגדולים
 • ביצוע עיצובי קישוט שונים בחלקים שונים של הבית
 • ביצוע פרויקטים של תאורה סמויה
 • ביצוע סוגים שונים של דלתות בחללים חיצוניים
 • רשת רביץ מיושמת כתשתית לטיח לקירות חוץ בבתי עץ

סוגי רשתות רביץ

הסיווגים שנעשו עבור סוגים שונים של רשתות רביץ מבוססים יותר על המבנה הפיזי של המוצר. לפיכך, רשתות רביץ מחולקות לפי מספר העמודים ומשקלן, כדלקמן.

 • רשת 9 עמודים במשקל 650 גרם, 780 גרם, 870 גרם ו -900 גרם
 • רשתות רביץ 11 עמודות במשקל 830 גרם ו -860 גרם
 • רביץ 13 עמודים במשקל 860 גרם, 930 גרם, 1000 גרם ו -1080 גרם

איך בונים תקרת רביץ – החלפת תקרת רביץ

בשימוש ויישום של רביץ ליישומים שונים, חשוב מאוד להתבונן ולשים לב לסדרת נקודות. את הנקודות החשובות ביותר ניתן להזכיר להלן לבניית תקרת רביץ או להחלפת הרביץ.

 • שים לב להתאמה של משקל רביץ למארז בו נעשה שימוש, כך שתשומת לב לנקודה זו תמנע הטלת עלויות נוספות.
 • שימו לב לשיעור מספר הרשתות רביץ שנרכשו עם אזור העבודה. מכיוון שהגודל הסטנדרטי של רשתות רביץ הוא 40.2 על 0.6 ס"מ, ולכן הוא משתרע על שטח של כ 44.1 מטר, אשר בדרך כלל מחושב על ידי התחשבות בזהירות  ערך זה הוא 2 מטר. על ידי חלוקת שטח העבודה במספר זה, מתקבל המספר הדרוש של רשתות רביץ והוא נמנע מהטלת עלויות נוספות על הבונים.
 • לשימוש ברשתות רביץ סטנדרטיות איכותיות תהיה גם השפעה רבה על איכות העבודה הסופית ואורך החיים שלה.
 • עמידות של רביץ בפני קורוזיה וחייה השימושיים שלה הן נקודות נוספות שיש לקחת בחשבון.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

איך בונים תקרת רביץ? – יישום הרשת

כאמור לעיל, לרשת רביץ מגוון יישומים בענף הבנייה. אחד החשובים ביותר ביישומים אלה הוא יישום תקרות רביץ .הוצאה לפועל של רשתות רביץ בתקרה נעשית על פי כמה צעדים, להלן.

זמן נדרש: 2 ימים.

איך בונים תקרת רביץ?

 1. שלב ראשון בבניית תקרת רביץ

  בשלב הראשון של עבודת רביץ, ראשית יש לסלול את הגג בזהירות באמצעות קורות ולטות עץ, בהתאם לעקרונות ולתקנים שנקבעו מראש.

 2. שלב שני בבניית תקרת רביץ

  בשלב השני, לאחר ביצוע התשתית והמסלול, הגיע תורו של רשת הרביץ בשלב זה, אנו מתקינים את רשת רביץ על התשתית בערת ברגי עץ למניעת ניתוק ונפילת הרשת מהתשתית.

 3. שלב שלישי איך בונים תקרת רביץ?

  בשלב זה, הטייח עובד על יישום הטיח על סמך העיצובים שנקבעו מראש ברשת רביץ. פעולה זו נמשכת עד למילוי המשטח והחלקתו.

תיקון תקרת רביץ – סדיקה של התקרה

תיקון תקרת רביץ מאוד תלוי באופי הליקוי המצוי בתקרה. אם מדובר בסדיקה של התיקרה שאינה סדיקה קונסטרוקטיבית. במידה והסדק אינו ככזה ניתן לבצע תיקון תקרת רביץ בעזרת חומרים המצויים בשוק המיועדים לתיקון סדקים.

חיזוק תקרה

במידה והסדק הינו בטיחותי יש להעריך את מצבה הכולל של תקרת הרביץ, ואף יש לבחון את מצב קורות הגג בכדי לאפיין את הנזק, ובהתאם לכך ניתן ליישם את דרכי התיקון של תקרת הרביץ.

תיקון תקרת רביץ – שקיעת התקרה

במקרה זה של שקיעת התקרה באזור, או באזורים נוספים, יהיה צורך חובה לאבחן את הסיבה כמו במקרה הקודם. ייתכן והכשלים הם ניתוקים של מסמרי החיבור של רשת הרביץ אל קורות הגג, או יתכן וחלק מהמערכת של הגג כגון: לטות העץ או קורות העץ נרקבו ובעקבות כך ישנה היחלשות באחיזה של רשת הרביץ עם משקל הטיח והבטון.

פירוק תקרת רביץ – זהירות

פירוק תקרת רביץ אף היא צריכה להיעשות על ידי בעל מקצוע מיומן, בשל משקלה העצום בשטחים גדולים היכולים להינתק ולקרוס בעת הריסת תקרת רביץ. יש חשיבות רבה לבצע חיזוקים בכל שלבי פירוק תקרת רביץ מחשש לפגיעה באדם. כמובן יש להתייחס לשטח ההריסה והפירוק של תקרת הרביץ בכדי לאבטח את בעל המקצוע בעת עבודת ההריסה.

כמו כן יש לוודא שבעת ההריסה מערכות כגון חשמל ומים לא מחוברות בצורה כל שהיא את רשת הרביץ, מאחר ולא ניתן לדעת מה נשתל בתוך מערכת הצמנט בעבר, וייתכן ובוצעו תיקונים או שיפוצים קודמים אשר מחייבים זהירות בעת הריסה תקרת רביץ למניעת פגיעות באדם.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

יש להתייחס לתהליך פירוק תקרת רביץ, בדומה להריסת תקרת אבן מאחר ומשקלה של התיקרה רב ובנוסף ישנו פרמטר נוסף והוא רשת הרביץ, שהינה יכולה להוות סכנה ממשית בעת ההריסה הנהפכת למסמרים הניתקים עם משטחי בטון ויצוקים בו. זהירות בעת הריסת תקרת רביץ הינה חשובה ביותר!

היתרונות והחסרונות של תקרת רביץ

לקרת רביץ יתרונות וחסרונות בשל מבנהו ותהליך היישום שלו, והחשוב שבהם מוזכר להלן.

יתרונות

 • זמינות החומרים המשמשים בתקרות רביץ
 • התאמה אישית וזמינות גבוהה בעיצובים וסגנונות שונים
 • עמידות גבוהה וחוזק עקב מבנה הרשת של רשת מגולוונת
 • נושא משקל גבוה ומתאים לטיח

חסרונות

 • משקל גבוה יחסית בהשוואה לשיטות תקרה אחרות כגון: תקרת גבס או תקרה אקוסטית
 • מהירות ביצוע נמוכה יחסית

סיכום חיזוק תקרה – חיזוק תקרה קיימת ותקרת רביץ

חיזוק תקרה הינו שלב בו המערכת הכוללת של החומרים ממנו בנויות תקרות, נמצאות בתהליך של כשל ועייפות החומר.תקרת רביץ הוא אחת השיטות ליישום תקרות וכן עיצובים דקורטיביים רבים בחללים פנימיים וחיצוניים. רשתות רביץ משמשות בעיקר בבית ולמטרות שונות. עמידות וחוזק גבוה הם המאפיינים החשובים ביותר של רשתות רביץ. יש לנקוט בזהירות רבה בבחירת סוג הרשות וכמובן שיטת העיגון של הרשת אל התשתית , חייבת להיות בטוחה מאוד למניעת קריסת התקרה