מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
חיזוק אריחים

חיזוק אריחים

o5o-5824225

חיזוק אריחים – חיזוק שיש בבניין

חיזוק אריחים שיש בבנייני מגורים צריך להבחן על פי מספר קריטריונים סביב נושא הבטיחות. לעבודה עם אריחי שיש ישנה קושי משלה אך החסרונות הנוספים לה הם ניתוק אריחי השיש מהבניין המצריכים התערבות מקצועית לביצוע חיזוקים. החל ממשקלן הגדול ונפילתם ועד לדרך התקנת האריחים, ישנו תהליך ביצוע שאם לא נעשה כן, אזי ימצא כשל של התנתקות אריחי השיש או אבן, מקירות הבניין המהווה סכנה ממשית .חיזוק אריחים נכון, למעשה הינו פעולת מניעה והגנה על דיירי הבניין והפוקדים אותו. אחת הטכנולוגיות החדשות להקל על העבודה עם אבני בניין היא שיטת ביצוע הנקראת יישום יבש. חיזוק אריחים שיש טבעי או אבני מחצבות נעשה באמצעות ברגים העשויים פלדת אל חלד ברמות ודרגות שונות, אשר מקובעים אל פני שטח האריחים. באמצעות ביצוע שרשרת קידוחים על פי התקן הישראלי לעיגון אריחי שיש. ישנם מספר שיטות לחיזוק האריחים ורק השיטה בעלת התקן הינה נכונה לחיזוק של אריחים.

חיזוק אריחים בבניינים

חיזוק אריחי שיש ב ענף הבנייה, כמו כל ענף אחר, מתמודד עם חומרים וטכנולוגיות חדשות מדי יום. אחד החומרים החשובים ביותר הדרושים בענף הבנייה הם סוגים שונים של אבני בניין שיש להם יישומים רבים במגזרים שונים. עקב ביצוע לא נכון , נדרש לבצע חיזוק שיש לאריחים המחפים את קירות מעטפת הבניין.

חיזוק אריחי שיש

חיזוק אריחי שיש או אבן נמדד על פי ביצוע נכון של עבודות החיזוקים ולא רק על פי המראה שלאחר הביצוע בשלביו הראשונים. ביצוע קידוחים לא על פי התקן לא רק שלא מחזק את האריחים אלה מחליש ומבקע אותם. צריך להבין שגם אם בתחילת הביצוע לא נראים סימנים של סדיקה על פני אריחי השיש או האבן יופיעו בעתיד סדקים נימיים אשר יובילו בסופו של יום לניתוק האבן מקירות הבניין או הבית.

מניעה והגנה בעת נפילת אריחים

בכל מקרה של נפילת אריחים יש לבצע פעולות בידוד של השטח ומניעה של מעבר אורחי רגל מהאזור המסוכן עד לביצוע עבודות לטיפול וחיזוק האריחים.

חיזוק אריחי שיש

מהן השיטות הנפוצות לחיזוק אריחי שיש?

חיזוק שיש – שיטה רטובה

בניינים רבים ברחבי הארץ צופו בשיש טבעי, אשר למעשה היינו המראה החיצוני של הבניין המשותף. אף ניתן למצא גם בתים פרטיים  אשר המעטפת החיצונית של הבית הינה ציפוי שיש אך מדובר במספר קטן של בתים כאלו.

ציפוי שיש נעשה אז ועדיין בשיטה הרטובה. רק ההבדל הוא שקיום התקן מחייב את הקבלנים לקבע את האריחים בברגיי עיגון לאחר ביצוע החיפוי.

המשמעות של תהליך זה הינה נמדדת בשני פרמטרים. האחד עלות ביצוע מסורבלת ויקרה. השנייה זמן ביצוע ארוך יותר.

תקן חיזוק אריחים

חיזוק אריחים נדרש בבניינים רבים שהיו עוד קודם שהתקן נכנס, נעשו בשיטה הדבקת השיש על ידי מצע טיט וצמנט בשילוב של רשת מתכת.

רשת המתכת מעוגנת לקירות החוץ של הבניין המשותף בעזרת ברזלי עיגון או ברגים, וכך למעשה שימשה כבסיס להנחת החיפוי על גבי הקירות.

תעודת מנהל עבודה – משפצי העיר

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

חיזוק אריחים – שיטה יבשה

אופי הביצוע של חיזוק השיש בשיטה היבשה שונה לחלוטין מהשיטה הראשונה. בעת ביצוע חיפוי קירות חוץ של בניינים משותפים או ציבוריים, הצמדת השיש אל הקיר נעשית ללא שימוש בחומרי הדבקה צמנטים אלה רק על ידי מוטות עיגון מיוחדים.

בדיקת אריחים נופלים

בדיקת אריחים נופלים מתבצעת על ידי שימוש בנקישה על האריחים בנוסף לבחינה הוויזואלית. הבדיקה נעשית רק כאשר ניתן לבצעה בצורה אשר תבטיח אי נפילת אריחים מכלל המעטפת החיצונית.

עיגון אריחי שיש

חיבור שיש בעזרת מוטות עיגון אלו הינה שיטה אשר לרוב נעשית במגדלי יוקרה ששם הביצוע אף נעשה עם שיש מסוג אחר אשר נקדחים בו חורים ובעזרת העוגנים הם יושבים האחד ליד השני ומעל .

השיטה הזו כמובן יקרה בהרבה מהשיטה הראשונה אין בסוג השיש ניקר יותר ואין בביצוע העבודה.

חיזוק אריחים נופלים

אריח משיש נראה טוב כאשר הוא במצב יציב וללא בעיות. אך מה קורה שחלקי שיש מתחילים להתנתק מקירות המעטפת החיצונית ולעיתים אף מהפנימית, ונופלים אל השטחים הציבורים סביב הבניינים, ואף נופלים לתוך מרפסות השמש בהתאם למיקומם.

כמובן במקרים אללו אם העריה הגיע קודם בניין שכזה יוכרז כמבנה מסוכן ללא כל צל של ספק ונדרשת בדיקת חיפוי בניין לתיקונותו של החיפוי.

נדמה כי מיותר לציין את הנזקים הנרחבים שעלולים לקרות כתוצאה מכך ואף קורים כל הזמן. אנו נתקלים בבניינים רבים אשר קרוים בהם אריחים נופלים מבניין.

נפילת אריחים בקירות חיצוניים בבניין

כל הבניינים המצויים בסכנה הזו הינם בניינים אשר נבנו לפני שנים נפילת אריחים בקירות חיצוניים בבניין המתרחשות בכל עבודות השיש בבניינים אלו בוצעו בצורה מרושלת.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בדיקת חיפוי בניין – חיזוק אריחים

כל הבניינים שביקרנו בהם ואף את חלקם ביצענו הינם בניינים אם לומר חדשים . מדובר בבניינים שנבנו בלא יותר מ 10 ופחות ששם מתחילה תופעת ההתנתקות של השיש. כמעט אין בניין שמחופה משיש שבשלב זה או אחר השיש לא יתנתק ויפול.

חיזוק אריחים – אבנים נופלים מקירות הבניין

חיפי שיש במעטפת חיצונית תחת השפעת מזג האוויר או בכלל צריך וחייב להיעשות על פי ידע וניסיון.

קבלן לחיזוק שיש או ליישום מחדש צריך להיות בעל ידע ספציפי בנושא חיפוי שיש לקירות חוץ או פנים. חוסר ידע יביא וימשיך ליצור את הבניינים כדוגמת הבניין שלכם ועוד וזה לא הולך להיפסק.

קבלן חיזוק אריחים

אחד הגורמים התורמים לבעיה הוא נושא המחיר הזול. המחיר הזול מסתבר עולה ביוקר. קבלן שמעריך עצמו כזול הינו קבלן עם עבודה זולה. תחרות בין קבלנים זה דבר חיובי, וזה מאוד מקובל ולעיתים אף אנחנו מיישרים מחירים. אך יש גבול שלא ניתן לרדת תחתיו מהסיבה של איכות ביצוע מול הבטחה ללקוח. קבלן חיזוק אריחים איכותי יבטיח לכם עבודה איכותית על פי התקן לעיגון וחיזוק שיש, ביצוע חיזוק נכון על פי התקנים אומנם יקר יותר וקשה לביצוע , אך זוהי הדרך הטובה ביותר להבטחת האריכים בפני נפילה, וכשהטובה שבהם והיקרה ביותר הינה פירוק מוחלט של השיש ויישום ציפוי חדש במקום.

קיבוע שיש ברגי עיגון

קיבוע שיש עם ברגיי עיגון. אי תיקון השיש יגרום להתרופפות השיש לאורך זמן בגלל גורמים כמו סופות, תזוזות אדמה ושקיעה והיחלשות החומר וביצוע לקוי. נפילת שיש היא דבר מסוכן מאוד שיגרום לפגיעות באדם.

על ידי קיבוע שיש החזית תגביר את כוחם. כיום, רוב הבניינים עושים שימוש באבנים שונות כגון שיש כורכר וכד'… . יש אבנים כבדות ומאבדות מכוחן לאורך זמן. כישלון משקל השיש על ידי יביא לנפילת האבנים.

חוסרים או ליקוי בביצוע ,דילוג וקיצור שלבים הם הגורם לנפילת השיש מחזית בניינים!

חיזוק חיפוי אבן

כפי שאמרנו, ישנם שני גורמים אשר יכולים להיות גורמים הסיבה לנפילת שיש וחיפוי אבן מחזיתות והם הגורם האנושי והטבע.

  • כאשר אנו מדברים על הסיבות ועל הטעות האנושית בנפילת שיש, אנו מתכוונים לשימוש במבצעים שאינם מקצועיים וחסרי ידע מוחלט. חיזוק חיפוי אבן ישנם עקרונות חשובים ביישום שיטת הצמדה בעזרת מלט, אי עמידה באף אחד מהם תפחית משמעותית את איכות העבודה הסופית. 
    לדוגמא, חלק ממבצעי החזית שאינם מקצועיים משתמשים באדמת חול בעת ייצור טיט מלט כדי להאיץ את תהליך הייבוש של הטיט. גורם חשוב נוסף שגורם לנפילת אבנים עקב טעות אנוש הוא ייבוש מהיר של השיש בדרכים שונות. 
  • יישום לא נכון ודילוג על שלבים יביא בסוף יום לניתוק השיש מהקיר.
  • אך יש גורם נוסף , הנקרא הגורם הטבעי. גורמים כמו גשם חומצי הם אחד מהם. בערים גדולות ותעשייתיות בהן זיהום האוויר גבוה, אם יורד גשם, הוא הופך לחומצי ועם הזמן יגרום לשיש להישחק. אם לא מתחזקים את חזית הבניין, מים יחדרו בקלות מאחורי השיש וירפו את תערובת המלט. כמו כן, שקיעת בניין עקב יסודות חלשים, עלולה לשחרר את אבני החזית ולבסוף לגרום לנפילתן.
  • אבנים לא צריכות ליפול אם לא מדלגים על שלבים. גם במקרה של גשם חומצי. ביצוע נכון ימנע את ניתוק השיש מהקירות!

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיטות לחיזוק אריחים

ישנן שתי דרכים לחיזוק אריחים, שלכל אחת מהן יתרונות וחסרונות, אותם נבחן בהמשך.

 חיזוק שיש בסנפלינג

הדרך הזולה ביותר לתקן את שיש החזית היא להשתמש בסנפלינג. השימוש בסנפלינג מוגבל לטיפול במספר מצומצם מאוד של אבנים, ומי שיגיד לכם הפוף מטעה אתכם.

ביצוע נכון של עיגון שיש נופל, חייב להיעשות כאשר בעל המקצוע עומד יציב על בסיס ולא כאשר הוא תלוי על חבלים. שימוש באנשי סנפלינג זה בכדי לחסוך בעלויות והוא מתאים לתיקונים מצומצמים.

פיגום זקיפים – חיזוק אריחים

הדרך הנכונה והעדיפה לביצוע עבודת עיגון אבנים היא השיטה המסורתית והידועה מזה עשרות שנים.

בכדי לעגן את השיש אל הקיר יש צורך בתהליך קדיחה של השיש על ידי מספר שלבים ולא בקדיחה אחת.

איש אשר תלוי על סנפלינג לא יכול לאורך זמן לבצע את התהליך כמו שצריך ולעיתים לא ניתן לבצע את העיגון באותו קדח וצריך קדח נוסף וכל זה מתחיל להיות בעייתי לאדם התלוי על חבל בשל מגבלותיו הפיזיות בעת הביצוע.

תעודת מנהל עבודה – משפצי העיר

נקודות חשובות בקיבוע שיש

בעת חיזוק אריחים בהברגה וניתוק אבנים, עליכם לקחת בחשבון את הנקודות הבאות כדי שלאבנים יהיה כוח מספיק על פני השטח.

  • מומלץ להשתמש בברגים מיוחדים אנטי קורוזיה. לברגים אלו יש יכולת המגביר את עמידות הבורג לגורמים כמו שחיקה, חלודה וקורוזיה. ברגים אלה זמינים בגדלים ובגדלים שונים בהם יש להשתמש בהתבסס על עובי השיש.
  • אם אתה מחזק חזית שיש, עדיף להתחיל במקום בו השיש נפלה או התרופפה. לאחר התקנת ובלימת האבנים הנופלות, עבור אל שאר החזית.
  • קידוח האבנים על ידי מספר שלבים ספציפיים אשר בעל מיומן יודע אותם ולא ידלג עליהם. דילוג על שלב אפילו אחד יביא לתוצאה של כשל בעתיד.

חיזוק שיש באבני חזית

עיגון שיש נעשה באמצעות כלים מיוחדים. המטרה העיקרית צריכה להיות ברורה והיא למניעת נפילת  שיש החזית. אבנים המשמשות בחזית הבניין כוללות קרמיקה, גרניט, ובמקרים מסוימים טרוורטין ואבנים אחרות, אשר בשל משקלן והידבקותן הנמוכה למבנה בעקבות ביצוע לא נכון, מתרופפות לאחר זמן מה, ניתקות מהקיר ונופלות.

קצת על שימושים בשיש

שיש היא אחד החומרים הקשים והעמידים ביותר שנמצאים בשפע בטבע והאדם השתמש בה כאחד מחומרי הבנייה החיוניים ביותר מאז תחילתה. חומר זה מופק ממחצבים טבעיים בעלי חוזק, מרקם, עיצוב וצבע שונה ולאחר שהועבר ונוסר מסלעים, הוא מסופק לצרכנים לשימושים שונים.

בחלקם נעשה שימוש גולמי וטבעי ואחרים משמשים באופן מלאכותי. אבנים מלאכותיות נוצרות על ידי שילוב אגרגטים טבעיים עם שרף ונבחרות בעיקר לקישוט ועיצוב חזית.

שיש היא אחד מחומרי הבנייה היקרים ביותר שיכולים לשמש כריצוף בחללי בנייה שונים כמו מטבחים, מדרגות, מסדרונות וחדרי אמבטיה. בשל המגוון הרב והיופי הטבעי, משתמשים בו גם בחלקו החיצוני של הבניין.

חלקם משמשים גם בריצוף פתוח בשל עמידותם הגבוהה בפני שינויי אקלים, לחות ושחיקה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

שיש

חומר זה הוא סוג של שיש גיר מטמורפית עם מינרלים צבעוניים, אשר הוא המינרל המרכיב העיקרי, המתגבש והולך וגדל בתהליך המטמורפי. כאשר אבן גיר נחשף ללחץ וחום גבוה הוא הופך לשיש. סוג שיש זה ניתן למצוא באופן אחיד וגם עם ורידים בצבעים שונים.

הפסים שנראים בו נובעים מזיהומים שהיו בשיש הגיר המוקדמת. וריאציית הצבע של חומר זה נובעת מהימצאותם של חומרים כמו תחמוצת ברזל, סיליקה, נציץ, סרפנטין, גרפיט וחומרים גיריים במבנהו. השיש נמצא בצבעים שלא נמצאים באבנים טבעיות אחרות.

בשל עמידותו ויופיו הייחודיים, אדריכלים ומעצבי פנים משתמשים בו בכדי לגרום לעיצובים שלהם להיראות יוקרתיים יותר. שיש מעניק יופי וכדאי להשקיע בעיצוב הפנים והחוץ של הבניין בזכות חוזקו הגבוה ואטרקטיביות.

סוגי שיש

לבניין זה ולשיש דקורטיבית יש סוגים שונים והסיווג שלהם נעשה על פי הצבע. שיש לבן, ירוק, ורוד, כחול וכו 'הם דוגמאות לאבנים אלה. כמו כן, סוגים שונים נקראים על פי מקום המיצוי.

חיזוק אריחים משיש בחלק החיצוני של הבניין

חיזוק אריחי שיש – אדריכלים רבים של בנייני יוקרה משתמשים בשיש בחלקו החיצוני של הבניין בזכות האטרקטיביות והיופי המרשים שלו. חזית הבניין נחשבת בדרך כלל כפני הבניין. אם בכוונתכם להשתמש בשיש בחלק החיצוני של הבניין, יש לקחת בחשבון יופי, מודרניות, חוזק, בידוד תרמי, פיזור אנרגיה בתוך הבניין ועוד…

שימוש בשיש כריצוף

השימוש בריצוף שיש  בבתים  ממלא תפקיד ביופיו של החלל הקיים. אחד היתרונות בשימוש בשיש זו כרצפה הוא הניקוי הקל שלה. כמו כן, השימוש בשיש זו מתאים מאוד לאזורים עם אקלים חם, מכיוון שלשיש זו יש בדרך כלל משטח קר.

השימוש בריצוף שיש מתאים מאוד לסלון. אם תשתמשו בצבעים ניטרליים בנוסף לריצוף שיש, התוצאה תפתיע אתכם.

אריחים נופלים – מניעת חדירת מים

חיזוק אריחי שיש – כשאתה מסתכל על בניין , הדבר הראשון שמושך את העין שלך הוא המראה שלו. החזית היא המעטפת של כל בניין וממלאת תפקיד חשוב מאוד ביופיו ובקסמו. בתכנון החזית אדריכלים ובונים בוחרים את סוג החומרים על פי תנאי מזג האוויר, מיקום גיאוגרפי, מספר קומות הבניין, טעמם של אנשים ותקציבם.

החלק החיצוני הוא שכבת מגן לבניין המגן עליו לא רק מפני גורמים שונים אלא גם ממלא תפקיד חשוב מאוד ביופיו. חזית בניין ועיצוב חזית בניין מגורים מעצבת את הנוף העירוני, כך שעיצוב חזיתות שונות צריך להיות בהרמוניה זה עם זה. 

בניין עם שיש נופל מעכיר על הנוף מלבד הסכנות הכרוכות בו.

חומרים המשמשים בחזיתות בניין

בחזית הבניין משתמשים בחומרים שונים, כולל מתכת, שיש, שיש, מרוכבים, בטון, עץ וכו ', שלכל אחד מהם יתרונות משלו. להלן אנו מציגים את סוגי חזיתות הבניין. תישאר אתנו.

אבני חזית שיש

חזית השיש היא אחת החזיתות שהתקבלו בברכה מהעבר להווה. שיש מיוצרות בסוגים שונים וזמינות ללקוחות. תכנון חזית שיש מגוון מאוד בשל המגוון הגבוה של השיש, ואדריכל יכול לבצע את העיצוב היפה ביותר לפי טעמו.

את לבני הבניין ניתן לתכנן בצורה פשוטה או דקורטיבית ומעניקה אפקט יפה למבנה בשתי הצורות. 

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

קריטריונים לחזית שיש

על פי הכללים, בעבר לא היה ניתן לעשות שימוש בצבעי שיש כהים לחזיתות הבניין. לדוגמא, ובהתבסס על המרקם המסורתי של העיר, היה אפשר להשתמש בבז ',וצבעי שמנת.

כיום ניתן לראות מספר הולך וגדל של צבעי ציפוי חוץ, אפילו בגוונים של שחור.

סוגי ציפוי חזיתות – חזית מלט

חזית המלט של הבניין היא אחת החזיתות שמחירן זול יותר בהשוואה לחזיתות אחרות. מהירות הביצוע של חזית זו גבוהה והיא ניתנת ליישום על המשטח החיצוני של הבניין בזמן הקצר ביותר. הבניין מכוסה במלט תוך שימוש בחומרים הטובים ביותר כך שמשטח העבודה יהיה איכותי.

חזית המלט היא בעלת עמידות האש הנדרשת ומונעת את התפשטותה במקרה של שריפה. בבניית חזית המלט של הבניין משתמשים במלט לבן או במלט צבעוני, שלכל אחד מהם יופי משלו.

חיזוק אריחי שיש

חיזוק אריחי שיש – חזית שיש היא אחת מחזיתות היוקרה שתמיד מראה את יופייה וקסמה בתקופות שונות ומבוצעת באמצעות סוגים שונים של אבני בניין . מחיר שיש חזית גבוהה יותר בהשוואה לחומרים אחרים המשמשים לחזית.

חזית זכוכית

חזית הזכוכית של הבניין היא אחת מחזיתות הבניין הפופולריות ביותר שניתן לראות בכל בנייני המגורים, המשרדים, המסחר ואחרים. סוג זה של חזית, המכונה גם חזית קיר מסך, ממלא תפקיד חשוב במתן אור לחלל הפנימי.

הזכוכית מושכת מאוד בשל החזרת האור והשימוש בה בחזית זכוכית עכביש לחזית זכוכית ללא מסגרת, בנוסף ליופי, מספק את האור והחום הדרושים עקב מעבר האור לבניין. בעיקרון, זכוכית Securite  או זכוכית רפלקס משמשים לביצוע חזיתות זכוכית .

יישום קריטריונים לחזית זכוכית

קריטריונים ליישום חזית יכולים להיות שונים בערים שונות ומבוססים על ההקשר של העיר. לדוגמא, אסור להשתמש בחזיתות זכוכית ובמשקפי רפלקס בחזיתות הראשיות והצדדיות.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

חזית קרמית

בעבר חזיתות קרמיקה היו לאחד מסוגי החזיתות הפופולאריים ביותר בעיצוב מבנים. באופן כללי, קרמיקה חזיתית נעשית בשיטת התקנה רטובה או מודבקת.

כמובן גם במצב זה ביצוע לא נכון של הדבקת אריחי קרמיקה, יביא לכשל ולהינתקות חלקי קרמיקה מהקירות.

בדיקת אריחים בבניינים משותפים – חיזוק שיש

חיזוק אריחי שיש או אבן נמדד על פי ביצוע נכון של עבודות החיזוקים ולא רק על פי המראה שלאחר הביצוע בשלביו הראשונים. ביצוע קידוחים לא על פי התקן לא רק שלא מחזק את האריחים אלה מחליש ומבקע אותם. צריך להבין שגם אם בתחילת הביצוע לא נראים סימנים של סדיקה על פני אריחי השיש או האבן יופיעו בעתיד סדקים נימיים אשר יובילו בסופו של יום לניתוק האבן מקירות הבניין או הבית.

חיפוי אבנים מינרלי

חזית מינרלים היא שילוב של אבנים מינרליות, גרניט לבן ושיש עם טיח. יתרונות השימוש בחזית זו בבניין כוללים עלות חסכונית, מהירות ביצוע גבוהה, ידידותית לסביבה, מגוון צבעים ועיצובים ועמידות באש. אחד החסרונות הגדולים ביותר של חזית מינרלים הוא היעדר עמידות בפני לחות. כתוצאה מכך הוא עלול להיפגע קשות לאורך זמן.

לסיכום – חיזוק שיש

הבאנו לכם מס' דוגמאות של ציפויים אופייניים לחידוש ובניית מעטפות חוץ אך, אם יש לכם בעיות של נפילת שיש, אל תהססו ופנו אלינו ליעוץ והכוונה, אנו עוסקים זה למעלה מ 30 שנה בכל ענפי השיקום של בניינים. יש בידינו ידע וניסיון רב בכל הנושא של מה מותר ומה לא בחיפוי שיש או בשלל בסוגים הקיימים בענף.