חיזוק עמודים | שיטות לחיזוק עמודי בטון

מחירים הוגנים וקבועים מראש

תשלומים בפריסה נוחה

מנהל עבודה מוסמך משרד העבודה בכל פרוייקט

5 שנות אחריות

ליווי צמוד של מהנדס בניין

פגישת יעוץ ללא עלות

פגישת יעוץ חינם

לפגישת יעוץ חינם התקשר o5o-5824225 או מלא את הטופס הבא:


ביטחון

100% הסרת צו מבנה מסוכן

נסיון

אנו עוסקים בענף שיפוץ ושיקום המבנים כבר מעל ל30 שנה עם עשרות לקוחות מרוצים

פיקוח

כל העבודות שלנו מבוצעות בפיקוח מנהל עבודה מוסמך ומהנדס

חיזוק עמודים בבניין – עיבוי עמודים

חיזוק עמודים הינו צורך חובה במיקרים שבהם עמודי הבניין ניזוקו והיתיישנו. עמוד הוא מבנה אנכי שנוצר בדרך כלל להעברת עומס המבנים העליונים למבנים התחתונים. כמובן שהעמוד לא יכול לתמוך במשקל של מבנה כלשהו אם ישנם פגיעות בחלקים ממנו , כמו חלקי בטון שנסדקו או ברזלי זיון חלודים וחלשים אשר יוצרים פגיעה קשה בחוזקו של העמוד ועמידותו בפני העומסים של הבניין המשותף , ואף היחלשותו בפני רעידות אדמה.

חיזוק עמודים

חיזוק עמודים – עומסים גבוהים ועמודה קצרה

בהנדסת מבנים, טור הוא איבר שיכול לעמוד בכוחות דחיסה; לכן, בעמודות נושא הכיסוי מועלה והוא הגורם הקובע  את חוזקו ויציבותו של הבניין המשותף.

במסגרות מבודדות, העמודים נתונים בעיקר לעומסים ציריים ומופעלים עליהם גזירה ועומסי כיפוף קטנים מאוד. מכאן שהטור ידוע כחבר העומס הצירי. אמנם במבנים עם מערכת מסב גמישה, לטור עומסי גמישה וגזירה משמעותיים ולעיתים כישלון העמוד מושפע מעומסי גמישה וגזירה, אך יש לקחת בחשבון שיש עדיין כמות גדולה של עומס צירי על אברים אלה.

מאידך, ניתן לחלק עמודי בטון לשלוש קטגוריות בהתבסס על היחס בין גובה לחתך:

 עמודים גבוהים: עמוד שגובהו עד יחס החתך המינימלי גבוה מ- 12.

עמודה קצרה עמוד שיחסו בין גובה למימד חתך מינימלי הוא לא פחות מ -3 ולא יותר מ 12.

כנים : זהו עמוד איברים עם יחס אורך למימד החתך הקטן ביותר של פחות מ -3.

משפצי העיר – מומחים בשיקום מבנים

דירוג מומלץ , מצויין
 • מעל ל30 שנות נסיון.
 • 100% מקצועיות.
 • ביצוע מהיר.
 • התחייבות ל – 100% בהסרת צו מבנים מסוכנים.
 • התנהלות מול הרשויות.
 • שיתוף פעולה מלא עם ועדי הבתים.
 • פיקוח צמוד של מהנדס בניין בכל פרוייקט.
 • סביבת העבודה תמיד נקייה ומסודרת.
 • בטיחות הדיירים ועוברי אורח חשובה לנו ביותר.
 • אנו מגדרים בצורה מסודרת מקטעים בהם מתבצעת העבודה.
 • פיקוח מנהל עבודה מוסמך מטעם משרד העבודה.
 • 5 שנים אחריות.
תעודת מנהל עבודה – משפצי העיר

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

חיזוק עמודים בשיטת  FRP

מתחם עמודות, המכונה גם פיתול עמודות או חיזוק עטיפת FRP, הוא אחת משיטות החיזוק לבניין הנפוצות ביותר. אם המידות של עמוד הבטון או כמות החיזוק האורכי נמוכות מהנדרש, העמוד חסר חוזק מספיק וזקוק לחיזוק. כמו כן, אם המרחק בין הסוגרים או התגבורות הרוחביות גדול, גודל החיזוק הרוחבי קטן ממה שמשמש בחישובים. בנוסף, עוצמת הגזירה אינה מסופקת בעמודה. אבזם חיזוק אורכי. אם קיימים פגמים כאלה בעמודה. חוזק הגמיש והלחיצה של העמוד לא יסופק וקרע יתרחש במהלך הטעינה.

אחת השיטות הטובות ביותר לחיזוק חברים כאלה היא להשתמש בשיטת סגירת העמוד בבד FRP. כדי לחזק את העמודים בתנאים אלה, ניתן לחבר סיבי FRP להיקף העמוד עם דבק אפוקסי. מתחם עמוד בשיטה זו מגביר את חוזק הדחיסה והגמישה של העמוד. יש לציין כי חוזק הדחיסה של בטון סגור גבוה מבטון רגיל מכיוון שהסגירה גורמת למתחים דו כיווניים בבטון. ראוי לציין כי בשיטה זו של חיזוק כיוון הסיבים צריך להיות בניצב לכיוון העמוד, כלומר באותו כיוון כמו קשתות העמודים.

חיזוק עמודים בבניין

כפי שכבר שציינו לעיל עמוד בבנייה הוא אלמנט שנבנה אנכית כדי להיות מסוגל לעמוד בעומס החלקים העליונים של המבנה ולחבר את החלק העליון של המבנה לחלק התחתון. לפעמים עמודים לא מיוצרים לשאת עומסים ויש להם רק היבט דקורטיבי. עמודות בדרך כלל עומדות בכוחות דחיסה, ולכן מופעלים עליהם הרבה כוחות ציריים לכן יש חשיבות בטיותית רבה המחייבת חיזוק עמודי בניין משותף או בכלל.

בשל הגעת עומסים ציריים, כיפוף עומסים ועומסי גזירה, יש לחזק את העמודים כדי למנוע כשל וקריסה. אם חיזוק העמודים לא נעשה כראוי, העמודים ישברו ועוצמת המבנה תהיה נמוכה בהרבה.

לאורך זמן, יש לחפש את הדרך הטובה ביותר לחיזוק עמודים בבניין כדי להגביר את הבטיחות הכוללת של המבנה.

חיזוק עמודים – חיזוק עמודי בטון

חיזוק עמודי בטון בבניין כפי שכבר חזרנו מספר פעמים בכדי לחדד את הנושא הבטיחותי בכל הקשור ליציבותו של בניין משותף. העובודות צריכות להיתבצע על ידי קבלן שיקום מבנים בעל ניסיון של שנים רבות.

לעיתים אנשים נוטים להקל ראש בנושא, אך הזנחה תגרום לעלויות גבוהות בעתיד.

אי טיפול בזמן עם הופעת הליקויים הראשונים, הנזקים הבלתי הפיכים בעמודי הבניין החלשים רק יגברו והוצאות המתחייבות יעצימו עצמן ביחס להוצאה של טיפול בזמן ללא דיחוי.

חיזוק עמודים – הנזקים שיגרמו בעקבות עמודים חלשים

אם העמוד או העמודים של בניין אינם חזקים, לאחר זמן מה כנראה תראו את הדברים הבאים:

 • קורוזיה של מוטות פלדה
 • סדיקה לאורך הטור של מבנה הבניין
 • חלקי בטון ניתקים מהעמודים
 • הפחתת חוזק הדחיסה של העמודה
 • כשל בעמוד בגזירות העמודים
 • כשל העמודים בפני רעידות אדמה

כדי למנוע זאת, עליך לחזק את העמודים המבניים בצורה נכונה להגברת עמידות העמודים.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

באילו שיטות ניתן להשתמש לחיזוק עמודי בנייה?

כדי להגדיל את עוצמת בניית העמודים, ניתן להשתמש בשיטת FRP, מעטפת בטון וחיפוי פלדה. לכל אחת משיטות אלה יתרונות משלה, עליהם תלמדו בהמשך מאמר זה על שיפוץ עמודי בניין.

 חיזוק עמוד בשיטת FRP:

FRP מייצג פולימר מחוזק סיבים. מוצר זה הוא שילוב של סיבים ופולימרים. היישום החשוב ביותר של שיטת FRP הוא יישומה לחיזוק מבני בטון. בעזרת שיטה זו ניתן להעצים את עמודי הבניין ולהגדיל את עמידות הבניין מספר פעמים. FRP יעיל בחיזוק עמודי בטון. בשיטה זו מחזקים את העמודים, חוזק הבטון עולה וגמישותו עולה. בעזרת חומרים מרוכבים FRP ניתן לחזק את עמודי הבניין כנגד עומסים וזעזועים – חיזוק יסודות.

שיטת ה– FRP מחזקת את הטור ומגדילה את חוזקו. בשיטה זו עמודי המבנה הופכים עמידים יותר לרעידות אדמה, קורוזיה, שחיקה, חום ואש. אחד היתרונות של חיזוק עמוד FRP הוא שהוא מהיר וחסכוני. אם תשווה שיטה זו לשיטות חיזוק מסורתיות אחרות, תראה כי עלות חיזוק העמודים עם FRP נמוכה מעלות החיזוק בשיטות מסורתיות והיא קלה מאוד וזולה ליישום.

ניתן להשתמש בשיטת FRP למגוון עמודים כגון עמודי בטון עגולים, עמודי צינור בטון

עמודי ספר מחוזקים או עמודים מלבניים, עמודי בטון מרובעים ועמודי בטון טרומיים.

לאחר סיום חיזוק הבטון בשיטת FRP, תראה שעוצמת הדחיסה, חוזק הגזירה ועוצמת הגמישה של העמוד יגברו והעמוד יהיה עמיד יותר בפני קורוזיה. הגדלת עמידות וחיי הטור, הגדלת משיכות ושליטה בסדקי העמודים הן תוצאות אחרות לחיזוק העמודים בשיטת FRP.

בשל מהירות גבוהה בביצוע, משקל נמוך, עלות חומרים נמוכה, עובי נמוך של חומרי FRP וללא מגבלות על ביצוע, שיטת חיזוק זו נמצאת בשימוש נרחב וניתן להשתמש בה כדי להגדיל את עמידותם של כל סוגי העמודים.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

חיזוק עמודים – עיבוי עמודים

עיבוי עמודים או אחד השיטות המקובלות בארץ לביצוע תהליך של שיקום עמודי בטון בכדי לחזר עמוד בבניין משותף או בכלל.

עיבוי עמודים הינו  שכבת בטון, מוטות אורכיים וחיבורים סגורים. ציפויי בטון מגבירים את הגזירה ואת חוזק הגמישות של העמוד ויהפכו את העמוד לשיוך. השימוש בציפוי בטון תלוי בתנאים וצריך לצקת אותו אותו סביב סביב כל העמוד ולכל אורכו עד ליסודות של המבנה.

חיזוק עמודי בטון – ביצוע לא נכון לא עד היסודות זה חצי עבודה וזה אומר עמוד בעל יכולת עמידה פחותה בהרבה מעמוד אשר טופל ושוקם מחלקו ביסודות הבניין ועד להיתחברות שלו עם אלמנטים נוספים כגון תקרה…

בחיזוק בעזרת עיבוי עמודים, העמודים יתחזקו על ידי הוספת מוטות ראשיים ובטון מחדש. לאחר השלמת שיטה זו, יגדילו את עוצמת הדחיסה והעמידה. בסוף התהליך חוזקן ועמידותן של העמודים גדלים ובטוחים יותר.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום!

חיזוק עמודים – רעידות אדמה

עמודי בניין רבים ברחבי הארץ נמצאים המצב אשר מסכן את ביושבים במבנה.

רעידות אדמה הם למעשה הביטוי לצורך במערכות כוללות של כלל האלמנטים השונים בבניין, שאחת מהן הוא עמוד המבנה.

חיזוק עמודים בבניינים יכול להיעשות מסיבות שונות ולא רק מהסיבה שהם פגועים.

יש להבין בניינים רבים ברחבי הארץ נבנו ללא תקינה בכל הנוגע לחיזוק מבנים לרעידות אדמה.

בניינים שנבנו לפני שנת 1980 ברובם הינם נבנו על פי דרישות התקן שלאחר, משמע בניינים שנבנו לאחר שנת 1980 הינם בניינים עם תקן נגד רעידות אדמה והם חזקים יותר.

אין זה אומר שהבניינים אשר נבנו לאחר  1980 בטוחים במידה והביצוע אכן נעשה על פי התקינה, ופרמטר נוסך הינו האם העמודים מצויים במצב תקין, כי אם לא עדיין יהיה צורך לטפל ולבצע חיזוק עמודים בבניין.

חיזוק עמודים בפני רעדות אדמה אינו באחריות המדינה. בעלי בתים משותפים אשר חוששים לשלומם או שמעוניינים לדעת האם הבניין שלהם בטוח. האם העמודים של הבניין צריכים לעבור תהליך חיזוק עמודים ומהי השיטה הנכונה לכך, ניתן לפנות אלינו עוד היום לפגישה בבניין שלכם בכדי לבחון את מצבו של הבניין כולו ושל עמודי הבניין בפרט.