מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
חיזוקים

חיזוק מרפסת

o5o-5824225

חיזוק מרפסת – חיזוק באמצעות קונסטרוקציית פלדה

חיזוק מרפסת הינו צעד הכרחי, אשר חייב להתבצע בצורה מוקפדת. שיקום נכון והוספת מערכת קונסטרוקציית פלדה או בטון, או שניהם יחדיו, יאפשר לכם ולאורחים שלכם לעמוד עליה בבטחה ללא חשש. ביצוע חיזוקים בשילוב ההיבט האסתטי אף ישביח את הנכס.

המרפסת היא אחד החללים שמחוץ לדירה, בו תוכלו לנשום אוויר צח וגם ליהנות מהנוף שבחוץ. כך תוכלו להיות בתוך הבית שלכם, אך יחד עם זאת ליהנות מהרוח הרעננה הנושבת בחוץ.

חיזוק מרפסת
חיזוק מרפסת

מרפסת לא בטוחה – צו מבנה מסוכן

אך מה קורה שהמרפסת נהפכת ללא בטוחה ואף למסוכנת? ברמת העיקרון ביצוע עבודות חיזוק מרפסות נעשה לרוב בעקבות קבלת צו מבנה מסוכן, מהרשות בעיר מגוריכם. צו מבנה מסוכן מעיד כי המרפסת מצויה בתהליך בלאי והתיישנות, עם ליקויים אשר מסכנים את העושים בה שימוש ואת כלל הציבור.

מרפסות קורסות זה עובדה. הסכנות הכרוכות באי ביצוע חיזוק מרפסות ישנות הם רבות, והביצוע כפי שאמרנו חייב להיות בצורה מוקפדת.

איך אני יודע שהמרפסת שלי זקוקה לחיזוק?

ניתן לראות בבירור כי ישנם מוקדים של התנפחות חלקי טיח וברזל גלוי, שהם סימן לניתוק חלקי בטון במרפסת. בנוסף סדקים ובלאי מואץ המופיעים על תקרת המרפסת, או באזורי החיבור הם עוד סימן למרפסת חלשה.

האם רק מרפסות ישנות זקוקות לחיזוק?

לרוב כן, מכיוון שישנם שני פרמטרים עיקריים המצריכים חיזוק – האחת גיל המבנה, והשנייה שיטות הבנייה שהיו נהוגות בעבר.

איך מחזקים מרפסת?

ישנן שיטות רבות לחיזוק, אך לרוב נהוג לבצע חיזוק מרפסת באמצעות קונסטרוקציית פלדה, או באמצעות בטון מזויין.

גם מרפסות קטנות זקוקות לחיזוק?

התשובה היא כן, אין זה פותר מרפסות קטנות מהצורך בחיזוק במידה כמובן שמצויים בה הליקויים שהזכרנו.

האם צריך לחזק מרפסת לבריכה?

זה מאוד תלוי בגודל הבריכה ובגיל המבנה, בייחס ישיר למצבה של המרפסת שלכם. לכן יהיה צורך לבדוק קודם לפני שמחליטים להניח בריכה על המרפסת.

חיזוק מרפסת ישנה

מרפסות ישנות נבנו אף בשיטת הוצאת רלסים מתכת בשילוב בטון ועם תהליך ההתבלות של הבניין ועל אחת של המרפסת, חלקי פלדה מתחילים לצוץ מבין אזורים המשולבים בבטון ויש להתייחס למצב שכזה בזהירות רבה.

מרפסות עשויות לרוב מבטון בשילוב ברזלי זיון. יש להיתייחס בזהירות רבה למקומות בהם החלו להופיע סימני בלאי מואץ כגון – התפוררות של חלקי טיח ובטון ולהחשפות ברזלי הזיון שהם אלו התומכים במרפסת בכדי שלא תיפול.

יש להגן על מוטות הפלדה של המרפסת מפני לחות מפני קורוזיה, יש לכסות אותן בבטון בשילוב תהליך לשיקום ברזל חלוד. בעבר קבלני הבניין השתמשו בתרכובות על בסיס צמנט ובקישוטים אדריכליים על חזיתות המרפסות. 

המרפסת בביתכם בנויה מפלטה שטוחה הבולטת לאורך ההיקף. בכל המקומות לאורך קצה הקצוות החיצוניים של הרצפה, חייב להיות קו טפטוף שאינו מאפשר למשטח התחתון להירטב. הלוח העליון של לוח המרפסת צריך להיות מיוצר בשיפוע של 1-2% ממסך הקיר. בכל מקרה של פגיעה באזורים אלו יהיה צורך לבחון את רמת הנזקים ובמקרה של פגיעות קשות במרכיבים ההנדסיים יהיה צורך לבצע חיזוק מרפסות.

חיזוק מרפסת לבריכה

חיזוק מרפסת לבריכה משמעתו מרפסת אשר לא תוכננה לשאת את משקל הבריכה העודף. זאת סכנה גוברת כאשר מדובר במרפסות בבניינים ישנים. בבניינים ישנים או חדשים צריך לנקוט בזהירות רבה קודם להחלטה להציב בריכה. מרפסת חלשה לא תוכל לשאת את משקל הבריכה ותצטרך חיזוק מרפסת לבריכה. בריכה גדולה אשר ממולאת במים הינה למעשה הוספת עומס רב ויכולה לסכן את העושים בה שימוש. חובה לבדוק קודם לפני את יציבות המרפסת ואת מצבה, בעקבות השנים הרבות והנזקים אשר נלוו לכך.

בנוסף לפני התקנת בריכת שחיה על המרפסת שלכם, המרפסת צריכה להיבדק על ידי מהנדס בניין. לאחר בדיקת התוכנית הקונסטרוקטיבית ניתן יהיה לקבוע אם אכן המרפסת יכולה לשאת את המשקל או שמה יהיה חייב לבצע חיזוק מרפסת לבריכה.

חיזוק גג לבריכה

חיזוק גג לבריכה לרוב מתבצע באמצעות עיגון על ידי הוספת מערכות תמיכה מפלדה, אך כאן יש לשים דגש רב לאופן הביצוע על ידי קבלן שיקום מבנים, מכיוון שחייבים לקחת בחשבון לא רק את ההיבט של החיזוק אלא גם בכל הקשור למראה ואסתטיקה של מערכות הפלדה.

מערכת פלדה לא אסתטית הינה ירידת ערך לבית או לדירה. לכן יש לחשוב הייטב קודם ליישום. חיזוק נכון הינו למעשה עבודת צוות של קבלן מבצע ומהנדס אדריכל, אשר יחדיו ימצאו הפתרון הטוב ביותר אשר ישרת את שתי המטרות.

  • מרפסת או גג אשר יכול לשאת משקל המים או אם מדובר בג'קוזי, אז גם את משקלו, ללא כל חשש ולהעניק לכם ולילדכם ביטחון ושקט נפשי.
  • מרפסת בעלת מראה אסתטי, בעל מראה קפדני שלא יפגע בערך הדירה אלה אף ישביחה.

בדיקת מרפסות

בדיקת מרפסות נעשה במספר שיטות. ביצוע העבודה לרוב מחייב אישור מהנדס אזרחי ואין לבצע חיזוק ללא ידע בנושא וזאת בכדי לבחון את מצבה הבטיחותי של המרפסת.

מרפסת ישנה מחויבת לעבור תהליך חיזוק מרפסות והשיטות הן שונות. בהתאם לממצאים.

במידה ויוחלט כי אכן יש צורך בביקור המהנדס שלנו תקבלו דוח מפורט. הדוח יכלול, מה ההחלטה לגבי מצבה של המרפסת. בנוסף מה הפתרון המתאים לחיזוק מרפסת ישנה.

חיזוק מרפסות

אם יתברר כי המרפסת שלכם מסוכנת יהיה צורך לבצע חיזוק. שיטות הביצוע הנפוצות בעיקר הינן שילוב של קורות פלדה .

יהיה צורך לבצע קידוחים בנוסף למערכת הפלדה שתיוצר בעבור חיזוק מרפסת זו. רק לאחר מכן תותר לשימוש רגיל ובטוח.

צו מבנה מסוכן אשר ניתן לבניין משותף מחייב את הבעלים לתקנה. יש לבחון את המחדלים אשר מופיעים בדוח מהנדס מבנים מסוכנים. אם חלק מהליקויים מהווים צורך לשיקום מרפסת ישנה, יהיה עליכם לפנות לקבלן שיקום מבנים בעל ניסיון רב ומומחה בתחום.

יחד עם המהנדס שלנו תקבלו אומדן עלות שיקום המרפסת וכל העבודות הנוספות. כל זאת על מנת להביא להסרת צו מבנה מסוכן.

תקבלו הסבר מפורט לגבי היישום ושיטות הביצוע שנקבעו על ידי המהנדס שלנו. בנוסף, תקבלו לוח זמנים לביצוע.

חיזוק מרפסת הינו מאחד הדברים שצריך לטפל בזמן. מיותר להסביר את ההשלכות של אי התייחסות לפרט בטיחותי שכזה.

פנו אלינו עוד היום ואנו נדאג לכול השלבים של תהליך חיזוק מרפסת, מתחילתו ועד להוצאת הצו מהעירייה בעיר מגוריכם.

חיזוק מרפסת תלויה

מרפסות תלויות נבנות לרוב בבניינים ישנים, ויש צורך לבצע את תליית המרפסת בצורה אשר תבטיח את יציבותה ואת העומסים המתווספים בעת השימוש. ביצוע לקוי מחייב זהירות רבה ואסור לעשות שימוש במרפסת כלל.

חיזוק מרפסות תלויות נעשה כבר בשלב ההקמה, אך לעיתים ישנם כשלים או פגמים המופיעים לאחר שנים מספר. יש צורך לאבחן את מוקד הכשל ובהתאם לבצע עיגון וחיזוק בהתאם. סימני חלודה על גבי קונסטרוקציית הפלדה של המרפסת חייב טיפול מידי ואין להזניחו. סימני חלודה הינם תחילת תהליך קורוזיה בברזל שהוא הרכיב העיקרי של המרפסת בבית או בבניין שלכם, ויש לטפל ולשקם את הברזל בכדי לעצור את התהליך.

בנוסף יש לבחון את העגונים ואת מצבה הכללי של המרפסת ובהתאם לקבוע את תהליך החיזוק למען ביטחונכם וביטחון הסובבים את הבניין.

שיפוץ מרפסת – שיקום מרפסות בבניינים משותפים ובתים פרטיים

שיפוץ מרפסת, לרוב כפי שכבר אמרנו יכול לכלול מספר פרמטרים אשר יעידו על מצב המרפסת, שבראש ובראשונה הינו גיל המבנה או הבית אך לא רק. לעיתים אנו נתקלים בבניינים חדשים שאף בהם נמצאים ליקויי ומפגעים במרפסת אשר מסכנים את הדיירים ואף את הציבור. הליקויים לרוב הינם חלקי טיח ובטון אשר נופלים לחצרות ולרחוב, לעיתים מדובר ברחוב הומה באזרחים והדבר חייב טיפול ללא הזנחה מפני שהאחריות בתיקון הליקויים חלה על בעלי הנכס.

בין אם מדובר בעלות שיפוץ מרפסת אשר אמור לחלוק בין שאר דיירי הבניין או לא, האחריות הינה של בעל הנכס ועליו לדאוג להסרת הסכנה ללא דיחוי.

תעודת מנהל עבודה – משפצי העיר

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225