מחירים הוגנים וקבועים מראש

חברת איטום גגות

o5o-5824225

חברת איטום גגות – איך אוטמים גג בצורה נכונה?

חברת איטום גגות מומחית בכל הקשור לביצוע עבודות לאיטום מערכות בבניה חדשה ובבניינים משותפים ופרטיים בצורה נכונה ללא קיצורי דרך. איטום גג של בניינים משותפים או של בית פרטי חייב להתבצע בצורה כזאת אשר תמנע את חדירות הלחות אל חלל הבית או הדירה בצורה מושלמת. לאטום גג הינו למעשה שילוב של יידע וניסיון של החברה תוך הקפדה על בחירת החומרים האיכותיים ביותר לאיטום הגג, ושילוב עבודות הכנת הגג לאיטום בצורה הנכונה ביותר. בחירת חברת איטום גגות צריכה לנוע על פי פרמטר של איכות הביצוע ולא על שיקולי עלות. איטום גגות הינו למעשה מניעת כניסת מים ולחות ויש להתייחס בעת בחירת חברה להבטחות מול ביצוע אמין בפועל.

חברת איטום גגות

אנו מבצעים עבודות לאיטום גגות, ביצוע יריעות ביטומניות – איטום בחומרים משולבים ופתרונות איטום מתקדמים לגגות בבניינים ישנים וחדשים. הצורך בבחינת החומרים והאפשרויות השונות בעת ביצוע עבודות איטום ובידוד גגות , חייב להיות מונחה על פי עקרון של " איטום גג איכותי " ביצוע איטום לגגות הינו שילוב של עבודות הכנה קפדניות, מחשבה רבה ותכנון ניקוז מי גשמים או השקיה בצורה הנכונה ביותר. שימוש בחומרים מתקדמים מהדרגה הראשונה, והקפדה על ביצוע על פי סדר השלבים ולוחות הזמנים ללא דילוג על שלבים וידע בשימוש עם חומרי איטום שונים בעת עבודות איטום גג בצורה נכונה. תיקון חדירות מים ולחות לגגות מבנים הינם למעשה ביצוע נכון ואיכותי של עבודות האיטום.

איטום גג נכון – שלבים לאיטום גגות בטון מפני מים וחום בבניה

חברת איטום גגות בנושאי הנדסה חום הם אחד הגורמים החשובים ביותר המאיימים על הבטיחות והאיכות, ולכן על חברות איטום גגות יש לנקוט ביישום מספר שיטות בבידוד תקרות, אשר נעשות לרוב בשלבים הבאים:

ראשית , לאחר סיום עבודת הבניה יש לבצע עבודות ניקוי יסודי של משטח הגג הנאטם. צביעה בשכבת ביטומן לקראת התקנת לוחות הבידוד התרמי כך שיהיו דביקים היטב. סרט דבק אלומיניום ברוחב 7.5 ס"מ הוא מונח על קווי המפגש של הפאנלים, אז כל פני השטח של לוחות הבידוד מכוסים במברשות פלסטיק כדי להגן על המבודד לפני יציקת שכבת קצף ועובי לוחות הבידוד התרמי לא יפחת מ-7.5 ס"מ.

חברות איטום גגות – השלב השני: יציקת שכבת בטון מוקצף לוחות הבידוד התרמי יוגנו לאחר סיום התקנתם על ידי יציקת שכבת בטון מוקצף מעליהם, החל בעובי של לא פחות מ-3 קג"מ, ובלבד שהשכבה הזו תוגדל בשיעור של 1 ס"מ למטר. .

חברת איטום גגות – השלב השלישי: התקנת יריעות ביטומניות שכבת הצמנט להגנה על הבטון המוקצף תצופה בשכבת ביטומן לקראת התקנת גלילי האיטום. לאחר מכן הוא מותקן על פני השטח הגג על ידי ריתוך באמצעות להבת המבער, תוך התחשבות בחיבור של לפחות 10 ס"מ עבור כל גליל עם השני, וקיבועו לרצפה. בריתוך, הלהבה עוברת על כל רוחב הגליל בצורה יסודית לאיטום הגג נכון.

חברות איטום גגות – שלב רביעי: חברת האיטום צריכה לבדוק את האיטום לאחר סיום התקנת שכבת האיטום, והיא נבדקת ע"י בדיקת הצפה במים לאחר סגירת כל הפתחים באמצעות פקקים מיוחדים למניעת נזילת מים לחלוטין, יש להקפיד על שמירה על מפלס המים יציב ככל האפשר, בגובה 5 ס"מ מהרמה הגבוהה ביותר לאורך כל תקופת הבחינות.

איטום גגות

חברות איטום גגות – שלב חמישי: התקנת לוחות בידוד מעל שכבת ההגנה הצמנטית להגברת ההגנה על שכבות הבידוד. לוחות הבידוד יונחו מעל בעובי של לא פחות מ-5 ס"מ. המטמון יתקבע על שכבת הבטון באמצעות דבק תואם.

איטום מרפסת

איטום מרפסת נעשה על ידי פירוק הריצוף מתחת למרפסת והחלפת שכבת האיטום והמילוי הקיימת .לאחר סיום הפירוק נבצע יציקת שכבת קצף הצמנט, ריסוס שכבת הבידוד התרמי שהינו חומר פוליאוריטן המתאפיין ביכולת גבוהה בבידוד תרמי ומים בתנאי שעובי שכבת חומר הבידוד אינו פחות מ-5 ס"מ. לאחר ריסוס שכבת הבידוד מגנים עליה באמצעות צביעתה בשכבת הגנה.

השלב הבא : בדיקת שכבת הבידוד כמו בשיטת הבידוד המסורתית, שכבת הבידוד נבדקת על ידי הצפת המשטחים במים לאחר סגירת כל פתחי המרזבים באמצעות פקקים מיוחדים למניעת נזילת מים לחלוטין על מנת לוודא שאין נזילת מים. במקרה שלא מתרחשת נזילת מים, שכבת הבידוד מכוסה בגלילי פלסטיק כהכנה לשכבת הנוספת.

שלב נוסף : יציקת שכבת הבטון הסופית לאחר סיום בדיקת שכבת הבידוד התרמי והמים, מגנים עליה באמצעות יציקת שכבת בטון, בתנאי שהתאמת הנטיות לפני יציקת שכבת הבטון. יש לקחת בחשבון את הנקודות הבאות ביישום משטחים:1. לפני תחילת עבודת המרפסת או הגג, על הגג להיות נקי וללא אבק ופסולת בניין.2. על המשטח להיות יבש לחלוטין ולא מכוסה בשכבות בידוד לפני שחלפו שלושים יום מאז יציקת הבטון.3. לוחות בידוד החום יהיו בעלי בידוד תרמי גבוה והם יהיו נקיים מפערים או הצטברות של חומרים זרים.4. יש לסיים את עבודת השכבות שלאחר האיטום תוך תקופה שלא תעלה על שבוע מיום הבדיקה המוצלחת, על מנת למנוע פגיעה באיטום.

חברת איטום גגות – בידוד ואיטום נכון של גג

על חברת איטום גגות לבחון את ביצוע עבודות האיטום על פי פרמטרים משתנים אשר מותאמים בדיוק לאופי הגג המיועד לאיטום. יש לבצע הערכות בדבר השיפועים הנכונים לזרימת מי גשם לפני הוצאת תוכנית איטום לגג. כמובן יש לקחת בחשבון את מיקום הגג ואזור הבניין ואת השפעות הסביבתיות ומיקומו הגיאוגרפי. על החברה המבצעת לבחון חלופות במידה ודרך הביצוע המקורי לא מתאים לאזור הנאטם. הבידוד הגג כמו גם איטום הגג הוא אחד העניינים החשובים והמשפיעים בענייני הבנייה והביטחון שלו. חשיבותו של נושא זה עולה כאשר יודעים כי בידוד גגות נחוץ למניעת בזבוז של אנרגיית חימום וקירור בחורף ובקיץ. מכיוון שאוויר חם נוטה לעלות, זהו בידוד מתאים בקיץ ובמזג אוויר חם למניעת איבוד חום.

הכל על בידוד גגות ואיטום גגות נכון

כמו כן, בעונת הקיץ והופעת הצורך באוויר מאוזן וקריר לבני אדם, הצורך בבידוד גג מתאים הוא אחד מהצרכים, שכן אחרת, עם יותר אנרגיית חימום או קירור, ייצור חום וקור יהיה מבוזבז והרבה פעמים יותר אנרגיה תושקע כדי לענות על הצרכים האנושיים. בנוסף לפונקציה של מניעת בזבוז אנרגיה, בידוד גגות חשוב מאוד בערים סואנות ועמוסות, כי בידוד זה מונע יצירת רעש רב בתוך חללי דירות ובתים. יש להשקיע חשיבות רבה בעת ביצוע עבודות איטום לגגות באזורים סואנים ויש לשקול שילוב של בידוד אקוסטי ותרמי לאיטום יעיל במשאבי אנרגיה.

בידוד אדניות ואיטום

אדניות היא אחד המקומות שצריך לאטום עקב שתילת פרחים וצמחים בהם והצורך של הצמחים במים. אחד הפתרונות הטובים ביותר לאיטום אדניות הוא שימוש בשיטות וחומרים איכותיים לפני בנייתן.

אם תהליך זה של איטום אדניות בגג יתבצע בצורה נכונה, בעתיד לא רק תיהנו מבניית המבנה הזה, אלא שלא נסבול מבעיות שנגרמות מאי שימת לב לכמה נקודות. במקרה של הזנחת שלב איטום אדניות בגג לפני הקמתה, בעתיד הלא רחוק, תחדור רטיבות לתוך המבנים דרך הגג והמבנה יעמוד בפני בעיות קשות. אבל מה הפתרון?

כדי לתקן רטיבות בקיר או בתקרה , ניתן לדחות את תהליך האיטום של אדניות הגג עד לאחר בנייתה ולמנוע היווצרות בעיות נוספות. לצורך כך ועל מנת לגשת אל פני השטח של גינת הגג, יש צורך לרוקן את כל התכולה שבתוכה ולאטום גם שלב זה.

קרא עוד: איתור רטיבות 

אילו תכונות יעילות צריך להיות בידוד גגות?

בשלב זה, אנו הולכים להסביר לכם את התכונות של בידוד גגות כדי שתבינו את החשיבות לעשות זאת בבנייה:

מרכיבים איכותיים

חומרי איטום גגות חייבים להיות מהשורה הראשונה וללא חומרים באיכות ירודה. רצוי שננו וחומרים טהורים יכולים להיחשב כאופציה מתאימה לעבודה זו ושימוש בחומרים אלו בבידוד גג מבנים ימנע בעיות עתידיות. למשל, ספיגת לחות בעונות שונות היא אחת הבעיות של שימוש בחומרים באיכות ירודה.

בידוד עמידות אש

תכונה נוספת שצריכה להיות לבידוד הגג היא עמידות האש שלו. המשמעות היא שבמקרה של אירוע כמו שריפה, האש לא תתפשט מנקודה אחת לאחרת ולא תגרום נזק רב יותר למבנים.

חברת איטום גגות – עמידות גבוהה של בידוד גגות

עמידות ארוכה של בידוד גגות הם בין הנושאים שיש לשים לב אליהם. בידודים בעלי עמידות גבוהה הם נגד סדקים ונגד התרחבות, אשר לא יגרמו לבעיות אם הם ייחשפו לתנועה רבה.

בידוד קל משקל

אחד המאפיינים החיוביים של בידוד טוב ויעיל הוא משקלו הקל. מבודדים אלו אינם פוגעים במבנים ואינם גורמים להעמסה על יסודות הבית או הבניין במידה ונתון זה הכרכי, בעת ביצוע עבודות איטום גגות בשיקום מבנים.

התנגדות קרה

בהחלט, בעונות הקרה והחורף של השנה, יש צורך בבידוד שאינו מפחית מהפונקציונליות שלו במקרה של הפרשי טמפרטורות בתוך הבית ומחוצה לו ויכול לשמש כבידוד גג טוב, או במילים אחרות, יכול להיות שומר טוב לשמור על טמפרטורה חמה. הבית צריך להיות חשוף לאוויר הקר והאוויר הקר מחוץ לבית לא צריך להיכנס לבית.

הגנה מפני לחות – חברת איטום גגות

אחד התפקידים החשובים של בידוד הגג על ידי חברת איטום גגות, הוא להגן על המבנה מפני רטיבות ומזג אוויר גשום, שאינם מאפשרים כניסת מים. ככל שלבידוד המשמש בבניינים יש תכונה זו, כך הוא משמש כבידוד גגות טוב יותר.

איטום גגות נכון – סובלנות גבוהה לטמפרטורות הגבוהות והנמוכות ביותר

יכולת גבוהה נגד חום וקור קיצוניים בעונות שונות, כולל חורף וקיץ, היא אחד ממאפייני השוק של בידוד ואטום גג. המשמעות היא שהמבודדים לא צריכים להיסדק ולאבד מיעילותם נגד קור עז, בנוסף, החום לא אמור לגרום להם להתרכך בקיץ.

של בידוד מבנים ואיטום גגות, כל אחד מהם כשיר בהתאם לסוג החומר והחומרים המשמשים בהם ומידת ההגנה מפני רטיבות, חום וקור, כמות המשקל, עמידות בפני השפעות מזג האוויר ושינויים קיצוניים, עמידות בפני סופות וגשמים עזים, עמידות בפני אש…

שיטות ליישום בידוד תרמי ואקוסטי בעזרת קלקר

עם התקדמות חומרי ושיטות הבנייה בזמננו, הקלקר שהוא פוליסטירן ללא נקבוביות, הוא משמש כפנלים מבודדים לחום וקור בתקרות, קירות , יסודות ומחסום מים.

EPS (Styrofoam) נמצא בשימוש יותר ויותר בבנייה אזרחית, איטום קירות , כדי לסייע בבידוד תרמי ואקוסטי. ישנם חומרים נוספים המקלים על סוג זה של בידוד…היתרונות המשמעותיים שלהם הם שהם בעלי תכונות ריפוד יוצאות דופן, קלים מטבעם, בעלי מוליכות תרמית נמוכה וסופגים מעט מאוד לחות, בעיקר 98% אוויר ו-100% ניתנים למחזור. השימוש קלקר הינו שילוב באיטום גגות למניעת ובידוד אקוסטי ובידוד ומניעת חדירת חום וקור לגגות בניינים ובתים פרטיים.

לסיכום – חברת איטום גגות

חברת איטום גגות חייבת לבחון מספר דרכי איטום ולא את הדרך הקצרה ביותר. אנו מתמחים בביצוע איטום גגות ורכיבים שונים בבנייה תוך הקפדה על שילוב ויידע בביצוע נכון ועמיד. איטום גגות חייב להבחן על פי שיקול של עמידות ומניעה ולא על פי פרמטרים אחרים כמו " עלויות זולות " יש לבחור את החומרים מהשורה הראשונה בעת ביצוע עבודות איטום לגגות בצורה היעילה והנכונה ביותר.