מחירים הוגנים וקבועים מראש

החלפת קו ביוב

o5o-5824225

החלפת קו ביוב

בעת החלפת קו ביוב יש צורך לתכנן את צנרת הביוב בהתאם לעקרונות והחוקים הנדרשים בהקמת מערכות סניטריות. ביצוע נכון על ידי בחינת השיפועים והזוויות בצורה מדויקת, ימנע שלא יהיו לנו בעיות בריקון הפסולת אשר תגרום לסתימות גם בקווי ביוב בבתים חדשים.

החלפת קו ביוב

אי התייחסות לכללים נוקשים וברורים אלו, יגרום לריח לא נעים מהצינורות ולסתימות חוזרות ונשנות. התעלמות מהכללים תוביל למצב של החלפת צנרת ביוב, לכן, יש צורך לתכנן את מערכות הביוב של הבית או הבניין על ידי מומחים בעלי נסיון למניעת תקלות.

החלפת קו ביוב בבית
החלפת קו ביוב בבית לפני
החלפת קו ביוב בבית
החלפת קו ביוב בבית
החלפת קו ביוב בבית
החלפת קו ביוב בבית
החלפת קו ביוב בחצר
ניסור בטון בחצר
ניסור בטון בחצר
החלפת צנרת ביוב בחצר
החלפת צנרת ביוב בחצר
החלפת צנרת ביוב
החלפת צנרת ביוב
החלפת צנרת ביוב לפני
החלפת צנרת ביוב לפני
החלפת קו ביוב אחרי
החלפת קו ביוב אחרי
חפירת צנרת ביוב
חפירת צנרת ביוב
שבירת בטון בחצר
שבירת בטון בחצר

החלפת קו ביוב בחצר

העברת קו ביוב חדש
העברת קו ביוב חדש
החלפת קו ביוב בחצר
החלפת קו ביוב בחצר
החלפת קו ביוב
החלפת קו ביוב
צינור ביוב בחצר
חיבור צינור לבריכת ביוב
חיבור צינור לבריכת ביוב

החלפת קו ביוב בחצר – מערכת ביוב נכונה אשר תשרת אותכם לשנים רבות, הינה שילוב של שני מרכיבים.

בעת החלפת צנרת ביוב יש לשים דגש רב, בבחירת החומרים הטובים ביותר וכפי שכבר אמרנו ביצוע נכון. ביצוע נכון על פי הכללים בצורה קפדנית.

טיפים לבחירת הצינור המתאים לצנרת ביוב

החלפת בריכת ביוב
לבריכת ביוב
החלפת קו ביוב
החלפת קו ביוב
יציקת בטון
יציקת בטון

מערכת צנרת הביוב של המבנה חייבת להיעשות בצורה העקרונית והסטנדרטית ביותר כדי להיפטר ממים מזוהמים .הזרמת פסולת לביוב במהירות ראויה, ללא שאיפת ריחות לא נעימים בתוואי הצנרת, הכל יתאפשר רק על ידי שמירה על עקרונות החלפת צנרת ביוב וחיבורה למערכת הביוב העירונית. 

הנקודה הראשונה שיש לשקול לגבי יישום צנרת ביוב היא בחירת חומר הצינור לשימוש. כיום קיימים בשוק צינורות שונים בעלי חומרים, עוביים ויישומים שונים לבניית צנרת ביוב. לדוגמא, צינורות עשויים ברזל יצוק, ברזל, פוליאתילן, פלסטיק ובטון, שכל אחד מהם מיועד לשימוש בתנאים מסוימים ויש לו יתרונות וחסרונות משלו.

כאשר אנו בוחרים את הצינור המתאים לצנרת הביוב של הבניין, אנו שמים לב לנקודות הבאות בהתאם לתנאי הבנייה:

החלפת קו ביוב – בחירת הצנרת

 1. יש צורך שצינור הביוב יהיה עמיד בפני אור שמש ופגיעות.
 2. עליו להיות בעל הכוח הדרוש כנגד לחצים פנימיים וחיצוניים של הצינור.
 3. הצינור לא אמור להחליד ולהירקב.
 4. חיבור צינורות הביוב צריך להיות בעזרת אטמים איכותיים.
 5. חייב שיהיו קיימים בשוק בצורה רציפה – האביזרים הנדרשים ואביזרי הצינור.

מה שיפוע צנרת ביוב ?

שאלות רבות סביב השאלה, מהו שיפוע צנרת ביוב? שיפוע ראוי הינו אחת הנקודות החשובות ביותר שיש לבחון בקפידה ביישום צנרת ביוב. כל חוסר זהירות בעניין זה עלול לגרום לבעיות במערכת צנרת הביוב של הבניין. אם צינור הביוב מתוכנן בצורה כזו שהשיפוע הרצוי יהיה גבוה מהגודל הסטנדרטי, קצב זרימת הפסולת בצינור יהיה יותר מהרגיל וזה יגרום למים לעבור בצינור וחלקיקים מוצקים יהיו יותר עשוי להישאר בצינור. ועם הזמן מצב זה גורם לצינור להיסתם.

אם מתחשבים בשיפוע קל בתכנון צנרת הביוב של הבניין, זה גם ישבש את זרימת הפסולת בתוך הצינור והצינורות ייסתמו. לכן השיפוע הרגיל הטוב והסטנדרטי ביותר ביישום צנרת ביוב הוא בערך (0 עד 5%) ולרוב מיושם בשיפוע של 2% ברוב המקרים.

החלפת קו ביוב
החלפת קו ביוב

באילו סטנדרטים צריך להקפיד בעת החלפת צנרת ביוב וכיצד לחבר צינורות ביוב?

עליכם לדעת כי בעת החלפת צנרת ביוב השימוש בחומרים ובצינורות מתאמים הוא חשוב מאוד. מתאים לבחור צינורות מסוג לחץ 6 או 10 בר ויש להשתמש בצינורות אנכיים בקוטר של פחות מ -110 מ"מ לכל צד של הבניין. 

שים לב כי אביזרי 45 מעלות משמשים בצורה הטובה ביותר בצינורות ביוב. עליך לדעת כי צינורות פלסטיק או פולימרים בעלי חוזק גבוה משמשים לביצוע צנרת ביוב. 

ברוב המקרים צינורות הביוב מחוברים בצורה כזו שהם מחוברים בקלות מהאורך ומשתמשים בדבק מיוחד בכדי להבטיח שהם צמודים. על ידי חיבור מפרקי הצינורות יחד, הצינורות הופכים לחתיכה אחת.

סוג אחר של צנרת ביוב בבניין משתמש במפרקי לחץ. צנרת מסוג זה, המתאימה יותר לכיורים, אמבטיות ושירותים, ומפרקי הצינורות מחוברים בלחץ, ומשתמשים למכונות כביסה ובתוספת חישוקים מפלסטיק כדי להבטיח את חיבורם.החלפת צנרת ביוב שיטת הדחיפה.

לפעמים חיבור צינורות הביוב נעשה בשיטת דחיפה. שיטת הדחיפה היא כזו שהצינור החלק מוחדר בקלות לשקע בלחץ קטן ומתהדק, אך יש לשים דגש כי אכן אטם הצינור אכן נמצא במקומו בעת לחיצת הצינור פנימה, אחרת הדבר יגרום לחוסר אטימות ולבריחת מי שפכים אל הקרקע, חדירת שורשי עצים, בריחת אדמה ועוד…

כיצד להתקין ולבצע קווי ביוב?

תכנון צנרת הביוב של הבניין צריך להיעשות על ידי חברה מומחת בתחום האינסטלציה. החישוב יעשה על פי מספר קומות הבניין מקומת הקרקע למעלה, ועדיף לבצע את הצנרת בדיוק על פי התוכניות שנקבעו מראש. שים לב ששיטת ההתקנה והצנרת של הביוב צריכה להיות חלקה ככל האפשר ולא לעבור מתחת לבניין. אם עליכם להעביר את הצינורות מתחת לבניין, שימו לב כי עליכם לשפוך לפחות 15 ס"מ של בטון רגיל על הצינורות, ואם הצינורות ממוקמים במרחק של כמטר אחד מהיסוד והקירות, המשטח התחתון חייב להיות מכוסה בבטון.

הקפידו להתקין שסתום סתום לפני חיבור הצינורות אנכית לרוחב, והציבו שסתום בקצה הצינורות בצורה אופקית. תכנון צנרת הביוב של הבניין צריך להיות כזה שהצינורות מותקנים מלמעלה למטה ופונים לכוח ספיגת הקרקע בכדי להעביר ולהעביר פסולת במהירות רבה יותר. כאמור, צינור הביוב האופקי גורם לכיוון הפסולת והמים המשמשים בבניין אל הצינור האנכי. הצינור האנכי, כשמו כן הוא, מותקן אנכית ומחובר לצינור האופקי בקומה התחתונה. צינור זה מכוון גם את הפסולת לבאר הביוב.

החלפת קו ביוב

בשיטות המסורתיות לבניית אינסטלציה, רוב הצינורות עברו דרך רצפת הבניין והצינורות כוסו בחומרים כמו מלט. כיום משתמשים בשיטה אחרת יותר (שיטת צנרת תת-תקרה). בשיטה זו, במקום שהצינורות מותקנים על הרצפה, הם עוברים מתחת לתקרה, ומכיוון שלא מופעל לחץ על הצינורות, האפשרות לשבירה ופגיעה בצנרת בשיטה זו מופחתת מאוד. יתרון נוסף שניתן להזכיר לשיטה זו הוא כי הרבה יותר קל לגשת לצינורות ולבצע תיקונים והחלפת צינורות, והוא מפחית את עלות התיקונים לאנשים.

החלפת קו ביוב

צנרת שפכים לאסלה נעשית בדרך כלל בבניינים ישנים על ידי צנרת רצפה, ולכן תיקון צנרת אסלה היה הרבה יותר קשה ויקר בתנאים אלה. מסיבה זו, אנשים כיום נוטים יותר להשתמש בשיטות צנרת מתחת לגג לצנרת ביוב.
בדוק את המעגל לאחר הניקוז כדי לוודא שאין נזילות. זה נעשה בדרך כלל עם מים, אוויר דחוס או עשן. הדרך הנפוצה ביותר לבדוק נזילה היא להשתמש במים על ידי סגירה ראשונה של כל הפתחים בעזרת צינור ואז הכנסת המים לצינורות כדי למלא אותם לחלוטין. בשלב זה, עליך לבדוק היטב את כל המפרקים לאיתור נזילות.

החלפת קו ביוב

במקרה של בדיקת צנרת ביוב בת שתי קומות, יש לעשות זאת במספר שלבים. כדי לוודא שצנרת הביוב של הבניין הדו קומתי שלכם מתבצעת כראוי, בדקו תחילה את קומת הקרקע ואז את הקומה העליונה בנפרד וודאו כי תהליך הצנרת נכון. עדיף לבדוק את הביוב במשך כמה שעות לפחות כדי לוודא שהצינורות לא דולפים.

נקודות הכרחיות ביישום צנרת ביוב

יש לזכור את הנקודות הבאות ביישום צנרת ביוב:

 1. לביצוע צנרת ביוב, דאגו לבדוק לפני תחילת העבודה כי הצינורות אינם שרוטים או סדוקים, מכיוון שיהיה הרבה יותר קשה לבדוק זאת לאחר ביצוע העבודה וזה יוביל למאמץ ועלות רבים.
 2. כדי לחזק את החיבורים, יש צורך להשתמש בחוט או מהדק מתאים.
 3. כדי לחבר את צינור הפליקה זה לזה, עליכם להשתמש בדבקים חזקים ומיוחדים למטרה זו.
 4. שים לב כי השימוש בחומרים ובציוד איכותיים ישחק תפקיד חשוב בתוצאות עבודתך, לכן אל תשתמש במוצרים באיכות נמוכה כדי להוזיל את עלות הצנרת.
 5. השתמש באוורור מתאים לכל הסיפונים המשמשים לביוב.
 6. לעולם אל תשתמש בצינורות מגולוונים לצנרת רצפה.

החלפת קווי ביוב

 • עדיף להמשיך בצנרת הביוב על פי התוכנית ולהימנע מתמרון.
 • יש לבצע את בדיקת הצנרת של הבניין לפני התקנת כלים סניטריים ולמשך 15 דקות לפחות בלחץ של 6 מטר עמודת מים.
 • על הנשמה להאריך עד לנקודה הגבוהה ביותר של הבניין כדי לאפשר לגזים להימלט. זה עוזר גם לאוורור צינורות הביוב וגם לניקוז הפסולת לצנרת על ידי יצירת זרמים ולחץ אוויר בצנרת הביוב. יש לציין כי התקנה לא נכונה של צינורות אלו עלולה לגרום לריח לא נעים בסביבת הבניין.
 • יש להתקין שסתומי בדיקה באופן שניתן יהיה לגשת אליהם בכל עת.
 • התקנת סיפון במערכת הביוב מבטיחה שתמיד יש בה מים ומונעת התייבשות הצינור וחרקים וריחות לא נעימים לא יכולים להיכנס בקלות לסביבת הבניין שלכם.
 • יש צורך למנוע את חשיפת הצינורות לאור שמש ישיר, ולהקפיד לכסות את הצינורות בבידוד, מכיוון שאור שמש ישיר גורם לצנרת להיפגע בטרם עת.

החלפת קו ביוב

סיבות רבות יכולות לאלץ אותנו למצב בא נהייה חייבים לבצע החלפת קווי הביוב בחצרות בבניינים משותפים, אך לא רק גם, בבתים פרטיים. לא אחת נגרמות תקלות כגון קריסת צנרת ביוב , חדירת שורשים (מערכת לא אטומה) ועוד סיבות רבות המצריכות ביצוע נכון בכל התהליך לתקינות המערכת ולמניעת הישנות מקרים כאלו בעתיד.

אנו מקפידים על ביצוע מחמיר ומקפיד הן בבחירת החומרים מהאיכותיים הקיימים בתחום והן בביצוע מוקפד ביותר. אל תהססו לפנות אלינו בנייד ובדף צור קשר.