מחירים הוגנים וקבועים מראש

בניית קיר בלוקים

o5o-5824225

בניית קיר בלוקים – מה עדיף?

בניית קיר בלוקים כיום עם התפתחות מהירה של הטכנולוגיה בענף הבנייה, עיצוב ויישום מהיר של בלוקים הם שני עקרונות בסיסיים שזכו לתשומת לב מיוחדת בכל הקשור לבנייה בטיחותית חזקה ומהירה. בניית קירות בלוקים חיצוניים ופנימיים הם אחד החלקים החשובים ביותר בכל מבנה וממלאים תפקידים חשובים בכדי לענות על צורכי התושבים. בנית קירות בלוק אשר מפרידים בין פנים וחוץ הבניין וממלאים תפקיד מכריע במתן ביטחון, הגנה מפני אש ותנאים מתאימים ונוחות התושבים (מבחינת חום, סאונד וכו '). בניית קיר בלוקים בצורה נכונה חשובה ביותר בכל מה שקשור לבטיחות ומניעת סדקים ושקיעת קירות בלוקים בעתיד. לפני בניית קיר יש צורך לבצע הכנות כגון קורות יסוד במידה ומדובר בבניית קירות של חומות בית או בניין וחיזוק באמצעות עמודי לחץ וחגורות קושרות. בניית קירות לצורך חלוקת חלל פנים של בתים לרוב מיושמת בבתים בתוך תהליך שיפוץ אך לא רק בניית קירות חוצצים לבית פרטי ניתנת ליישום במספר שיטות של בנייה אשר לכל אחת מהן יש את היתרונות והחסרונות בעת בניית קיר.

בניית קירות חייבת להיעשות בצורה נכונה ללא קיצורי דרך, על ידי בנאי מיומן. יש להתייחס לכל הפרמטרים בעת ביצוע הבנייה, הן בהיבט הבטיחותי והן בהיבט האסתטי של הקיר.

בניית קיר בלוקים

בניית קיר בלוקים

בניית קיר בלוקים הינה בניית קיר בו מבנה רציף, משולב, חזק ויציב עשוי לבנים, אבן, בטון, וכו ', שעוביו משתנה בהשוואה לאורכו וגובהו. הקיר סוגר ומגן על הבניין או האזור או משמש כמפריד חללים זה מזה בצורת רכיבים או חדרים. אנו מבצעים מזה יותר משלושים שנה, תחת קורת גג אחת מגוון רחב של עבודות בנייה ושיקום ושיפוץ בתים ודירות. עבודת בנייה מקצועית הינה למעשה בית בטוח יותר לשנים ארוכות ללא סדקים. יש לקחת ברצינות ולא לקצר דרכים בכל הקשור לביצוע על פי התקנים .

בניית קירות בלוקים נחלקת לשני פרמטרים :

 • בניית קירות בשטח חיצוני
 • בניית קירות בחלל פנים

יחד עם זה עבודות הביצוע הנכונות לצורך נתינת מענה מההיבט הבטיחותי כפי שכבר ציינו, יש כמובן להתייחס לשלמות העבודה והכוונה היא לעבודות הטיח של הקיר או הקירות חוץ או פנים של קיר הבלוקים.

סוגי הבלוקים הנפוצים – בניית קירות פנימיים

 • בלוק שחור
 • בלוק לבן או כפי כולם מכירים בשם בלוק איטונג
 • בלוק חימר (לא בשימוש בארץ)
 • בלוק טיבעי העשוי קש ובוץ ( לא בשימוש בארץ)

בניית קיר בלוקים – בלוק שחור גדלים וממה הוא מורכב

בלוק שחור הוא הבלוק הנפוץ ביותר בארץ לבניית קיר בלוקים, הרבה לפני בלוק האיטונג שרבים כיום מכירים.

בלוק שחור מגיע בגדלים שונים ובעוביים שונים , ובעל חללים פנימיים בגדלים שונים.

מידות הבלוקים הם – 3 ס"מ , 5 ס"מ, 7 ס"מ, 10, 15, ו 20 ס"מ.

מורכבות החומר של הבלוק השחור הינה – חצץ בשילוב חול ומלט שחור ומים בעת בניית קיר בלוקים.

בניית קירות פנימיים מבלוק שחור בעל משקל גדול יותר מאשר בלוק לבן ולכן משקל הבלוקים מחושבים ונלקחים בחשבון במצבים שיש דרישה בעת בניית קיר בלוקים ללא עומסים מיותרים ולכן קיום משומשים בלוק לבן לצורת מטרה זו בכדי להפחית את העומס על הבניין או האלמנט בעת הבנייה של הקירות.

בניית קיר בלוקים

בניית קיר בלוקים בחדר רטוב

העדיפות לבנות קיר בלוקים בחדרים רטובים כמו חדרי אמבטיה ושירותים גבוהה יותר, עקב חוזקם ועמידותם בפני לחות ומים. בניית קיר בלוקים בחדרי אמבטיה בעלי סביבת לחות מתמדת ויש לקחת בחשבון בעת שיפוץ בית או דירה, את נושא העמידות של החדר בפני נזקי מים לטווח ארוך.

עלות בניית קירות מבלוקים יקרה יותר מאשר בנית קירות גבס, אך לכל הקשור למים העדיפות הינה בניית קירות מבלוקים ולא מלוחות גבס מסוגים שונים.

בניית חומת בלוקים

בניית חומת בלוקים בבית פרטי או בניין משותף חייבת להתחשב במספר נקודות. מה המשימה הראשונה של הקיר? הקיר נושא עומד או מפריד, פנימי או חיצוני, ופריטים המסייעים בבחירת סוג הקיר. בחלקים מסוימים של הארץ מהירות הרוח גבוהה מאוד. כדאי שתדעו שאם הקיר חלש, סופות ורוחות חזקות יקרסו את הקיר, לכן יש לשקול בעת בניית קיר בלוקים את העומסים הצפויים.

יש לשקול את גובה הקיר. הבלוקים נושאים משקל מסוים. אם המשקל עולה יותר מדי החלקים התחתונים ישברו. השימוש בעמודי בטון וחגורות חיזוק מבנה ומפרק הרחבה מסייע גם לחיזוקו של קיר הבלוקים. יש לשמור על המרחק בין שתי הרצועות האחוריות מקסימום 2.5 מטר ועובי 20 סנטימטרים. שקול גם את אורך הקיר. אם אורך הקיר גבוה, יש צורך לחלקו למידות קטנות יותר.

כמובן לפני בניית קירות חיצוניים יש ליישם יסודות מבטון בהתאם לתוכנית של מהנדס בניין. יש לחשב את העומסים של הקיר וכמובן את סוג החול עליו נבנה הקיר, ובהתאם לכך מחושבים היסודות של החומה בעת בניית קיר בלוקים מבטון.

בניית קירות עשה זאת בעצמך

בין אם מדובר בבניין מגורים ובין אם בבניין מסחרי, השאלה "איך לבנות קיר בלוקים ובטון" עומדת בנקודה מרכזית. בניית קירות עשה זאת בעצמך כיום, כאשר רוב הבניינים בנויים באמצעות בלוקים. הרצפה שעליה יותקן הבניין, איכות החומרים לשימוש וכמובן הביצוע של מי שהכין את הקיר גורמים להבדלים בשלב בניית הקירות הללו.

אז איך מייצרים קיר לבנים מבטון? יחידות בלוק בטון הן החומרים המשמשים בקירות יסוד, חלקי תומך בבניין, בניית קירות חיצוניים וקירות תמך. יש ליישם תהליכים שונים על פי המטרה שלשמה הוא אמור לשמש. במאמר זה נסביר מה צריך לקחת בחשבון בבניית קירות מבלוקים.

בניית קיר בלוקים מבלוק שחור על ריצוף – תמיד עדיף להניח את הבלוק על יסודות הבית ולא רצוי להניח את הבלוקים על ריצוף.

איך לבנות קיר בלוקים חיצוני – איך לבנות חומת בלוקים

כשבונים קירות מבלוקים מבטון, אפשר לדבר על אותם אלמנטים של בניין כמעט בכל קיר. היישום של אלמנטים אלה עשוי להשתנות בהתאם לצורה, לגודל ולאזור השימוש בקיר.

 • יסוד הבנייה: יש להניח קירות בטון על רצפת בטון מוצקה לכל מטרה שהיאתלוי בגודל הקיר ובמשקל שהוא יעלה, עומק הקרן וגודלו עשויים להשתנותנוח לבסיס לרוחב כפול מרוחב הקיר וכסך מטר אחד.
 • גוש בטון: יש לבחור את צורת וגוש הגוש בהתאם לתפקוד הקיר.
 • מילוי בלילה: כל בלוק משולב עם בלוק נוסף דרך ההטבעהתהליך זה חשוב בכדי להגביר את חוזק הבטון.
 • חיזוק: קירות בלוק בטון עלולים להיסדק או להיפגע עקב חשיפה לגורמים חיצונייםלכן הוא נתמך על ידי חיזוקים אנכיים ואופקייםחיזוק אנכי ממוקם ברווחים במרווחי זמן קבועים כאשר הבטון אינו מיובשחיזוק אופקי ממוקם גם אופקית אחרי כל שורה שלישית או רביעית של בלוקים.
קיר בלוק איטונג
 • שרטוט: דיאגרמת יסוד הקיר נוצרת באמצעות יתדות וחוטי בנייה.
 • חפירה: החפירה מתבצעת על פי גודל היסוד והתנאים החיצוניים. הבסיס לתמיכה בקיר חשוב מאוד מבחינת חוזקו הכללי של הבניין.
 • הנחת אבן יסוד: יש לשפוך בטון לשטח החפירה. בדרך כלל החלק העליון של התשתית מכוסה בעץ. לפני שמתחילים בבניית הקיר, יש לוודא שהיסוד יבש לחלוטין.
 • ריצוף הבלוקים: לאחר שהיסוד התקשה לחלוטין, מתווה תרשים פריסה מפורט של הבלוקים. בהתחשב במגבלות תוכנית זו, נעשה שימוש בטיט בעובי 2.5 ס"מ. ואז מתחילים להניח בלוקים וכל לחיצה מונחת נלחצת על מנת להבטיח שהיא משתלבת היטב עם הטיט.
 • תוספת חיזוק: הקיר מחוזק על ידי ברזלי זיון בשילוב בטון.

חומרים וציוד נדרשים לבניית קיר בלוקים

 • כלי חפירה (מכוש, חפירה וכו ')
 • טפסים בסיסיים במידת הצורך
 • יתדות
 • תפוס את אנכי
 • בלוקים
 • אבנית מים
 • כפפות עבודה
 • תערובת בטון
 • מריצה או מערבל מלט
 • עוגן בנייה
 • טיט ומלט
 • את חפירה
 • כלי הידוק
 • מסור
 • ברזלי זיון
 • חצץ
 • מסמרים
 • לוחות
 • קלמרות

בניית קיר בלוקים

בניית קיר בלוקים מצריכה ידע מוקדם בכל הקשור תהליך זה בשונה מבניית קירות גבס ששם הידע הינו פחות הכרחי וניתן ללמוד אך לבנות קירות גבס ללא ידע רב. כמובן פרמטר של איכות הביצוע והמקצועיות של איש הגבס מקצוען מתקבלת תוצאה איכותית יותר בעת הבנייה.

מחיר בניית קיר בלוקים

בכל הקשור למחיר בניית קיר בלוקים הערכת מחיר הינה בניית קיר בלוקים חיצוני מחיר – 120 – 150. כשמדובר בבניית חומה או בניית גדרות או בניית קירות חוצצים מבלוקים, עדיף להיעזר בבעל מקצוע מיומן לצורך בניית הקירות בביתכם, בטח בכל הקשור לבטיחות שלכם והציוד הנדרש לבניית הקירות. כמובן יש לקחת בחשבון את נושא יציקת החגורות והעמודים שיהיה צורך ליישם בעת הבנייה.

יש צורך אף לקחת את נושא הטיח על גבי קירות חדשים אלו, וביצוע של טיח על כל שלביו הינו עוד נושא בפני עצמו, בכל הקשור למיומנות הנדרשת בביצוע של טיוח של קירות בלוקים מסוגים שונים.

חגורות בטון

חגורות העשויות מברזלי זיון ובשילוב בטון הינם עוד צעד בתהליך בנייה. חגורות בטון מיושמות על פי תחשיב של גובה הקיר הנבנה ואורכו. החשיבות של חגורות בטן אלו הינה רבה וביצוע נכון ללא קיצורי דרך, הינו למעשה קיר בלוקים חזק ובטוח בכל הקשור להפעלת לחצים כמו הדף בקירות פנים, רוחות וסופות בקירות חיצוניים ועוד…

חגורות בטון משולבות ברזלי זיון מחושבות כפי שאמרנו על פי אורכו וגובהו של הקיר אך יש לקחת בחשבון את העיגון של ברזלי זיון אלו אל הקירות הקיימים של המבנה. במידה ואין הכנה קודמת בעת הבנייה יהיה צורך לקדוח חורים כהכנה לקיבוע ברזלי הזיון ורק לאחר מכן לצקת את החגורות ואת העמודים במידה ויהיה צורך בכך.

בניית קיר חוצץ
בניית קיר חוצץ – בלוק פנימי

בניית קירות

כיום, עם התפתחות מהירה של הטכנולוגיה בענף הבנייה, עיצוב ויישום מהיר הם שני עקרונות בסיסיים שזכו לתשומת לב מיוחדת ברחבי העולם. קירות חיצוניים ופנימיים הם אחד החלקים החשובים ביותר בכל מבנה וממלאים תפקידים חשובים בכדי לענות על צורכי התושבים. הקירות מפרידים בין פנים וחוץ הבניין זה לזה וממלאים תפקיד מכריע במתן ביטחון, הגנה מפני אש ותנאים מתאימים ונוחות התושבים (מבחינת חום, סאונד וכו ').

איך לבנות קיר לבנים – רמת חוזק גבוהה

לכן, שמירה על תנאים נאותים בבית תלויה במידה רבה בביצועים, ביעילות ובעמידות של המפרידים. בדרך זו, במקרה של דרישות או משימות חשובות של הקירות, ניתן לשלוט על זרימת החום והאוויר, לשלוט בזרימת הלחות ואדי המים, למנוע חדירת שלג וגשם, לשלוט באור השמש, לשלוט על העברת רעש, למנוע העברת אש, לספק התנגדות מונה את המכני והנשא העומס הדרוש, ומספק עמידות מתאימה ומספק את מראה הבניין מבחוץ (חזית).

סוגי מערכות קיר:

מערכת קיר חסומה בטכנולוגיה חדשה:

קירות כאלה עשויים גושי בסיס מלט או גבס (בלוקים) ודורשים פעולות בנייה, טיח, אדמה, סידוד וגימור סופי.

מערכת קיר תלת ממדית הנקראת פאנל תלת ממדי  :

קירות אלה כוללים רשת פלדה ושכבת בידוד פוליסטירן או פוליאוריטן ודורשים כיסוי בטון. קירות אלה דורשים פעולות בנייה ונגרות.

מערכת קיר יבש:

קירות אלה כוללים מסגרת מגולוונת קלת משקל, צמר סלעים או בידוד פוליסטירן ולוחות טרומיים שהפ למעשה קירות הגבס שאנו מכירים וכפי שכבר הסברנו בניית קירות גבס מיושמת למטרות שונות ודומות אך לא זהות לצרכים וההגנה של קירות בלוקים.

בניית קיר אבן

בנייה של קירות מאבן הינה דורשת מיומנות רבה מבעל המיקצוע. תהליך בניית קירות מאבנים לרוב נועד לחומות בתים ולעיצוב. בנייה שכזאת משלבת בתוכה אלמנטים בטוניים לחיזוק הקירות.

בלוק איטונג

בלוקים כאלה מוכנים באמצעות בטון סודה קל. בטון קל: בטון שמשקלו פחות בקנה מידה נפחי מבטון קונבנציונאלי (כ 555 ק"ג / מ"ק). השימוש בו בבנייה גם מפחית את משקל העומס המת ומגביר את ההתנגדות התרמית והאקוסטית של המבנה. בלוקים אלה מוכנים בסוגים הבאים:

– בטון גרגר קל (באמצעות אגרגטים מינרליים קלים, או אגרגטים קלים מפסולת תנור תעשייתית, או אגרגטים סינתטיים)

– בטון ללא חלקיקים עדינים

– בטון עם כימיקלים אירוביים (באמצעות בטון רצפה או בטון סודה) 

איך לבנות קיר בלוקים – רמת קושי דרגה גבוהה

מאפייני בלוק איטונג:

בטון מאוורר איטונג, המכונה בקיצור בלוק איטונג ודומיו , הוא סוג מיוחד של בטון נקבובי קל העשוי בעיקר מחומרים מבוססי סיליקה, מלט וסיד .

– קלילותו נובעת ממרקם נקבובי הנגרם כתוצאה מתגובה כימית של אבקת אלומיניום עם חומרי גלם מבטון .

– מוצר זה כולל שני תהליכים עיקריים ליצירת נקבוביות במטבע (תערובת של מלט, סיד ואבקת סיליקה) ועיבוד בטון באמצעות אוטוקלב .

דבקים (בעיקר מלט וסיד) מגיבים עם סיליקה בתהליך החיטוי לייצור סיליקט סיליקט .

 • – המבנה הנקבובי של בלוק לבן עקב תגובת סיד חופשי מתרכובות (מלט, סיד ואבקת אלומיניום) הוא בעל תכונות תרמיות טובות (בידוד תרמי) ויש לו גם יחס עמידות בצפיפות, הדבקת בלוקים . בתפזורת גבוהה יותר מאשר סוגים אחרים של בטון .
 • – המוצר המתקבל לאחר החיטוי אינו מצריך עיבוד נוסף וניתן להשתמש בחלקים המיוצרים לאחר הקירור .
 • – בטון מאוורר מיוצר במסה נפחית ובעמידות שונה, שתלוי ביישום המיועד .

יש לציין כי בטון קל סודה אינו משמש בדרכים קונבנציונליות ליישומים מבניים .

מחיר בניית קיר בלוקים כולל טיח

היישומים העיקריים של בלוק לבן בשל משקלו הנמוך וחוזקו המתאים של מבנים שאינם:

 • אבני בניין קלות לבניית קירות מחיצה.
 • חלקים מחוזקים מבטון מאוורר ליישומים כמו לוחות מילוי גגות וקירות שאינם נושאים עומס.
 • תיקון חומת אבן

תיקון חומת אבן באמצעות בטון משופר. תיקון חומה באמצעות בטון שחור בדומה למצב הנתון. בחירת סוג החומר ל תיקון חומת אבן צריכה להיעשות בהתאמה לחומר הקיים שבנו בעבר.

בניית קיר בלוקים – סיכום

בניית קיר בלוקים חייבת להיעשות בצורה נכונה ללא קיצורי דרך, על ידי בנאי מיומן. יש להתייחס לכל הפרמטרים בעת ביצוע התהליך, הן בהיבט הבטיחותי והן בהיבט ההסטתי. בנייה נכונה הינה למעשה קיר דיאגונלי מפולס המחוזק הייטב בברזלי זיון ובטון משופר. אי התייחסות לפאן הביצועי ושמירה על איכות החומרים תיצור קיר חלש בעל מראה לא הסתתי ולא בטוח למגורים.

אל תהססו ופנו אלינו עוד היום לקביעת פגישה בדף צור הקשר או בנייד.