מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
איטום

איטום קירות

o5o-5824225

איטום קירות חוץ – מומחה איטום

איטום קירות חוץ בבניינים או בתים ישנים מעיד על כשל במערכת הכוללות של ציפוי הקירות. לרוב בניינים ישנים צופו בשפריץ או בטיח חלק, אך לא רק. שיטות נוספות לציפוי בניינים ברחבי הארץ מיושמות על גבי קירות החוץ כמו, ציפוי אריחי קרמיקה, פסיפס ואבן ובמידה וישנו כשל בהם ובמערכת האיטום יחדרו מים לתוך חללי הפנים של הדירות ויש צורך לאטום את הקירות.

הצורך באיטום קירות חוץ נדרש לרוב לאחר שנים רבות שבו נקרים סימני עייפות והתיישנות של הבניין. לרוב מופיעים על גבי קירות חוץ אלו סימני התנפחויות וקילוף של השפריץ והטיח. גם סדקים ופגיעה בציפוי האבן או הקרמיקה, הם אחד הגורמים המשפיעים על מערכת האיטום של הקירות החיצוניים. טיפול במוקדי הרטיבות יכול להתבצע במספר אופנים שנעסוק בהם במאמר זה.

איטום קירות חוץ

כפי שכבר הזכרנו כשל איטום קירות חוץ ובעיות נזקי מים יכולים להיות בגלל עייפות החומרים של המעטפת החיצונית. הבחירה בטיפול בבעיה יכולה להיות נקודתי או טיפול יותר כולל של כל מעטפת החוץ של הבית או הבניין המשותף.

טיפול נקודתי בבעיה יכול להתבצע באמצעות מריחה או התזה של חומרים דוחי מים. יחד עם זאת רצוי לאבחן את רמת הפגיעה בציפוי החיצוני מאחר והתעלמות מנקודה חשובה זו, תגרום לכך שהבעיה תחזור תוך פרק זמן קצר.

שיפוץ חזית באמצעות סנפלינג
שיפוץ חזית באמצעות סנפלינג

איטום קירות חיצוניים

איטום קיר חיצוני שפריץ יכול להתבצע במצב בו השפריץ של הקיר החיצוני במצב תקין יחסית. יש צורך לבדוק את חוזק השפריץ ועמידותו, אחרת התיקון לא יהיה יעיל. בטח לתקופת זמן ארוכה. קירות חיצוניים עם שפריץ ישן ניתן לאטום על ידי חומרים דוחי מים. בשילוב ביצוע תיקוני טיח ובטון והתזת שפריץ מחדש בהתאם למצב הציפוי.

במידה והשפריץ והטיח חלשים ונפוחים , חובה לבצע תיקונים בהתאם לשלבי ביצוע. רק לאחר מכן יהיה ניתן לאטום את הקיר החיצוני בצורה יעילה.

קיר לח – איטום קירות

קיר לח לרוב הינו אחד הסימנים של חדירות מים. יחד עם זאת יש צורך לבחון בשטח האם מדובר בלחות פנימית או לחות אשר חודרת מספיגת מים דרך קירות החוץ של המבנה. נזילות מים בקיר פנימי חייבת להתבצע מחלקו החיצוני של הקיר. קיר נוזל זה סימן מובהק לכשל במערכות הציפוי של הבניין. יש צורך לבצע עבודת שיקום יסודית לפתרון בעיית חדירות מים לקירות הבית. מו בשיטה למעלה יהיה צורך לקלף את כל השכבות החלשות ולאמוד את השטח הניזוק. במידה והשכבות חלשות ומתפוררות בקלות יהיה צורך לבחון פעולת שיקום לקיר או הקירות באופן כוללני.

רטיבות בקיר מרתף

רטיבות בקיר מרתף אף היא אחד הבעיות השכיחות בדירות אשר מצויות מתחת לגובה אדמה. הרטיבות גורמת לריח רע במרתף ולנפיחויות וסימני פגמים והתנפחויות של טיח וחלקי צבע ובטון. רטיבות במרתף הינה בעיה מאוד נפוצה בבניינים ישנים אך לא רק. גם בבניינים חדשים ישנם לעיתים כשלים בעת ביצוע האיטום. איטום קירות מרתף רצוי שיתבצע על ידי מומחה איטום. מכיוון שיש צורך לבחון מספר פרמטרים אשר הם הגורמים לבעיות ולנזקי מים בתוך המרתף שלכם ולא רק בעיית החדירה.

רטיבות בקירות המרתף שונה לחלוטין מרטיבות בקיר מעל גובה פני הקרקע. הסיבה לכך היא שיש צורך לבחון את פני הקרקע ביחס של שיפועים וניקוזים. יחד עם זאת צריך לבחון את סוג האדמה. בנוסף את אופן בניית הקירות ועוד מספר פרמטרים שיקבעו שיטת האיטום היעילה ביותר.

איטום קירות בית

איטום קירות בבתים ישנים עדיף שיתבצע תוך חשיבה והגעה לפתרון ארוך טווח. אנו בוחנים את המצב הכללי של הקירות של הבית הפרטי. רק לאחר מכן אנו נציע לכם את הדרך היעילה והנכונה לטיפול ופתרון לשנים ארוכות.

אחד הסימנים של בעיות במערכת הציפוי החיצונית של הבית היא, תופעת סימני לחות בקירות הבית. סימני לחות יחד עם ריח של לחות באוויר יכולים להזיק לבריאות הכללית. יש לטפל בהם ללא עקובים.

רטיבות בקיר מתחת לחלון

רטיבות בקיר מתחת לחלון לרוב הינה בעיה הקשורה לאיטום סביב החלונות. כאשר מדובר בדירות ישנות מאוד אך יתכן ויש בלאי בחלונות העץ אשר מחדיר מים לתוך הדירה מתחת לחלון. לא מחייב כי הבעיה היא רק מהחלון. ייתכן כי מדובר בבעיה באדן החלון עצמו אשר מחדיר מים. אפשרות נוספת היא בעיה בציפוי החיצוני מתחת לחלון.

תיקון ניזקי רטיבות

תיקון ניזקי רטיבות בדירות או בבתים לרוב נובע מפיצוץ צנרת מים או נזילה ממערכות הדלוחין, או מחדירות מי גשמים מקירות החוץ כפי שכבר הזכרנו רבות. במידה והרטיבות נובעת מפיצוץ צנרת, יש צורך לבחון את כמות המים אשר ספוגה בחול מתחת לריצוף מכיוון שאם ישנם מים כלואים בכמות גדולה יהיה צורך לטפל בנקודה חשובה זו קודם לטיפול בקירות. ביצוע תיקון ניזקי רטיבות מחדירות מי גשמים צריך להתבצע כאשר הקיר יבש ולא לח. יש צורך לגרד את כל שכבות הצבע והטיח החלשות בצורה מוחלטת וליישם תיקון בהתאם לאופי המוקד המטופל.

כמובן שיש לבצע את התיקון לקיר רק לאחר שמוקד הבעיה טופל בצורה יסודית. אי טיפול בבעיה אשר מחדירה מים לתוך הקיר או הקירות יחזיר שוב את המצב של צורך בתיקון ניזקי הרטיבות.

איטום קירות חיצוניים המלצות

איטום קירות חיצוניים בצפון או בכל אזור בארץ מבוצע על ידינו תוך הקפדה מלאה וללא קיצורי דרך. במידה ויש לכם בעיית חדירות מים בקירות החוץ אשר מצריכים איטום קירות חוץ, אל תהססו לפנות אלינו.

אנו מבצעים איטום קירות בחיפה, בקריות ,בחדרה ,בצפון, במרכז ובכל רחבי הארץ.