מחירים הוגנים וקבועים מראש
קטגוריות
איטום

איטום בהזרקה | ביצוע איטום בהזרקה על ידי מומחה

o5o-5824225

איטום בהזרקה – מומחה לאיטום

איטום בהזרקה הינה אחת השיטות אשר מיושמות למניעת חדירות מים במשטחי בטון. שיטת איטום זו מיועדת ומומלצת ליישום רק אשר הגישה אל מוקדי הנזילות אינה אפשרית ופעולות איטום רגילות אינן ניתנות ליישום. הזרקת דבק שרף אפוקסי בלחץ המוחדר אל הסדק במשטח הבטון, או באמצעות קדיחת חורים במוקדי הרטיבות, ולאחר מכן מוזרק האפוקסי על ידי לחץ עד למילוי החלל.

אנו במשפצי העיר מבצעים את שיטה זו של איטום בהזרקה מבוצעת רק לאחר ונבחנו כל האפשרויות ולא ניתן ליישמם אם בגלל עלויות מאוד גבוהות הכרוכות בהגעה לאזור התיקון, או כאשר אין אפשרות להגיע כלל למוקד הנזילה, כגון סדק בחיבורים בין משטחי בטון ועוד…

איטום בהזרקה

איטום בהזרקה

הגידול הגובר של מבני בטון ומבנים מחייב מתן שיטות לבקרת התפעול ולהתמודדות עם נזקים אפשריים וסדקים ותיקון בטון . אחד הנזקים החשובים והנרחבים ביותר של בטון סדוק הוא שהוא מאלץ קבלנים להשתמש בשיטות להתמודדות עם נזק זה. פטמות או אריזה והזרקה של אפוקסי לבטון הן בין השיטות המעשיות ביותר להתמודדות עם נזק אפשרי ותיקון בטון המצריך איטום בהזרקה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

בטון הוא אחד מחומרי הבנייה הנפוצים ביותר שעוצמת הדחיסה והעמידות הגבוהים שלו הובילו לשימוש הולך וגובר בענף הבנייה במשך זמן רב. בטון, אמנם בעל תכונות טובות רבות, אך בעל תכונות שאם לא נצפות הנקודות הטכניות והביצועיות במהלך הבנייה, הבטון והעיבוד, היא תגרום נזק והרס בטון, ובמקרה זה יהיה צורך  לעשות מבצע פעולות תיקון בטון. בין דברי חולשה הגורם בבטון היא קורוזיה בסביבת חומצית, טעויות ובעיות ביצועים, בנוכחות סדקים חריגים.

תיקון בטון על ידי אריזה והזרקה של שרף אפוקסי לעומק היא אחת השיטות הטובות והיעילות ביותר לפיצוי על חולשות הבטון ותיקון סדקים עמוקים, המתוארות להלן בשיטת איטום בהזרקה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

כיצד לבצע פעולות איטום בהזרקה של אפוקסי

כדי לבצע פעולות תיקון והזרקת אפוקסי בבטון לעומק , יש לזהות תחילה את האזור עם החולשות  באמצעות שיטות בדיקה קונקרטיות . לאחר קביעת האזור הרלוונטי, הצעדים של פעולות תיקון בטון צריכות להיעשות בדיוק גבוה מאוד ועל ידי צוות איטום מומחה.

איטום בהזרקה
איטום בהזרקה

השלבים לביצוע פעולות הזרקת אפוקסי. ותיקון בטון הם כדלקמן:

  • יש לבצע איטור וסימון אשר מציין את מיקום החורים
  • קידוח חורים במיקומים שצוינו בשלב הקודם
  • התקן פטמות ואריזות
  • מרק והתקנת סיבי FRP
  • בצע פעולות הזרקה באמצעות משאבת הזרקה

ראשית, יש לזהות את המיקומים בהם יש לבצע את פעולת ההזרקה. לרוב, השטח הכללי של מקומות אלה נקבע באמצעות בדיקת בטון והמיקום המדויק של החורים שצריך להזריק אליהם אפוקסי בכדי לאטום, נבחרים על פי התקנות במרחק אופקי ואנכי בין 10 ל -20 ס"מ. בשלב זה החורים מעוצבים על פי הפרטים שהוזכרו והקידוח נעשה באמצעות מקדחה לעומק מסוים. לאחר הקידוח יש צורך לנקות את החורים בזהירות ויסודית רבה מאוד, באמצעות משאבות אוויר כדי שלא יישארו בהם חלקיקים נוספים, אשר יכולים ליפגום בתהליך איטום בהזרקה. אי התייחסות לנתון זה יוביל לכשל בכל תהליך האיטום של המיבנה.

לאחר סיום הקידוח והניקוי הגיע הזמן להתקין את הפטמות והארוזות. פטמות ואריזות זמינות בגדלים שונים הנבחרים בהתאם לעומק הנדרש לצורך פעולת ההזרקה.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

איטום בהזרקה מחיר

ההבדל במחיר עבודת איטום בהזרקה, הינו על סמך הידע והניסיון של איש האיטום, והיכולת הביצועית . בנוסף בסוג החומר המשומש למקומות בהם לא ניתן להשתמש במארזים סטנדרטייים בגלל צפיפות המעקות.

לאחר התקנת מרק, יש לחבר אותן למקומן. לאחר פעולת המרק יש לאפשר למרק להתייבש לחלוטין ואז להתקין שם שכבת סיבי FRP .

לאחר שהשרף מתייבש ומתייצב FRP ,   הגיע הזמן להזריק שרף אפוקסי . ההזרקה מתבצעת באמצעות משאבת הזרקה מיוחדת. ההזרקה מתחילה מהחור התחתון ונמשכת. זה נעשה בצורה כזו שהזריקה נמשכת עד שהיא לא דולפת מהחורים הבאים בכדי ליצור אטימה מקסימלית ודחיסות. ברגע שחומר האיטום המוזרק מחלחל החוצה משאר החורים, ההזרקה נעצרת וממשיכה דרך החורים האחרים.

איטום בהזרקה

איטום בהזרקה – נזילות מים

נזילה ודליפת מים בבטונים הנמצאים בלחץ מים (כמו איטום מנהרות, מתקני בטון תת-ימיים, פירי מעליות וכו ') ניתנים לתיקון ואיטום באמצעות הזרקת פוליאוריטן דו-רכיבית. פוליאוריטן מגיב בשילוב עם מים ועובי פי 10 עד 15. באופן זה ממלאים את כל המפרקים, הנקבוביות והסדקים בתוך הבטון. מוצר זה מוזרק לבטון על ידי משאבה מיוחדת על ידי הצוות המנוסה של החברה לאיטום לחץ המים השלילי, וגם כאן יש לתת דגש רב על עבודת ההכנה המוקדמת, וזאת בכדי להגיע לתוצאת איטום מקסימלית ככל האפשר.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225

איטום בהזרקה – שרף אפוקסי

  • הזרקת שרף אפוקסי: שרפי אפוקסי מעובדים מוצקים בעלי חוזק גבוה ומודולסטיות גבוהה יחסית. הידבקותם של שרפי אפוקסי לבטון היא כזו שעם יישום נכון הם מסוגלים להחזיר את החוזק המבני המקורי של בטון סדוק. המודול הגבוה של האלסטיות של שרף אפוקסי הופך אותם ללא מתאימים להדבקה של בטון סדוק העשוי לנוע בעתיד. שרף אפוקסי משמש לאיטום סדקים מימיים. עם זאת, בשל מהירות הריפוי הנמוכה של שרפי אפוקסי, במיוחד בטמפרטורות נמוכות ובנוכחות זרימת מים גבוהה, לא ניתן להשתמש בו לאיטום. סדקים בהם מוזרק שרף אפוקסי צריכים להיות ברוחב בין 0.005 ל- 0.25 אינץ '. הזרקת שרף אפוקסי בסדקים ברוחב של פחות מ- 0.005 היא קשה ובלתי אפשרית, וקשה גם לשמור על השרף המוזרק בסדקים רחבים מ- 0.25 אינץ ', אם כי זה לפעמים המקרה של הזרקת שרפי אפוקסי בצפיפות. את האמור לעיל ניתן לעשות בהצלחה. שרפי אפוקסי מעובדים הם בעלי מצב שביר, עםחוזק ההדבקה גבוה יותר מגזירה ועוצמת מתיחה של בטון. אם משתמשים בחומרים אלה לחיבור בטון סדוק שנחשף לעומסים גדולים מגזירה ועוצמת מתיחה, ניתן לצפות כי סדקים יופיעו שוב לאורך מפרק הזרקת האפוקסי. במילים אחרות, אין  להשתמש בהזרקת שרף אפוקסי לתיקון סדקים פעילים, פעולת איטום זו אף תיכשל.

איטום בהזרקה ההצלחה בהזרקת שרפי אפוקסי על סדקים רטובים משתנה. ישנן מספר טכניקות מיוחדות ומתפתחות להדבקה מחדש ואיטום של סדקים מימיים עם שרף אפוקסי. שיטות איטום וטכניקות מיוחדות אלה מאוד מיוחדות וטכניות ומשמשות במקומות מסוימים. שיטות אלה משמשות רק בפרויקטים של תיקונים כאשר לאחר בדיקה וניתוח אנו מסיקים כי שיטות קיימות וסטנדרטיות אחרות אינן מגיבות ומתאימות לתיקון, ורק לאחר שניבדקו כל האלטרנטיבות לאיטום המיבנה בשיטות המקובלות, רק אז ניתן לבצע עבודת איטום בהזרקת אפוקסי.

איטום בהזרקה

הזרקת שרפי פוליאוריטן : שרפי פוליאוריטן משמשים לאיטום והסרת נזילות מים מסדקים ומפרקים בבטון. הם יכולים להיות מוזרקים גם לסדקים שיאפשרו תזוזות קטנות. מערכות כאלה, למעט מערכות פוליאוריטן דו-רכיבי מוצקות, בעלות חוזק נמוך ואין להשתמש בהן כדי לחבר סדקים מחדש. אין להשתמש בשרף פוליאוריטן ולהזריקו לסדקי בטא ברוחב של פחות מ 0.005 אינץ ' פעולת איטום זה תכשל. עד כה להזרקת שרפי פוליאוריטן, לא הוגדרה מגבלה לגודל הסדק המקסימלי. שרפים מפוליאוריטן זמינים במגוון משמעותי מבחינת התכונות הפיזיקליות. כמה שרפי פוליאוריטן הופכים לקצף גמיש לאחר העיבוד. מערכות שרף פוליאוריטן אחרות הופכות למוצקות לאחר עיבוד עם גמישות יחסית וצפיפות גבוהה שניתן להשתמש בהן כדי לחבר מחדש מפרקים אטומים. שרפים מפוליאוריטן מוקצף כדי להתחיל את פעולת הריפויהם זקוקים למים, ולכן טבעי להשתמש בהם לתיקון בטון החשוף למים או רטובים. עד כה לא נקבעו סטנדרטים לשרפי פוליאוריטן כמו אלה שנמצאו בתקנים תקפים לשרפי אפוקסי. בשל היעדר תקן מחד ושינויים נרחבים בתכונות הפיזיקליות של שרפי פוליאוריטן מאידך, יש להקפיד מאוד בבחירת שרף זה לביצוע איטום בהזרקת חומר אפוקסי.

לסיכום איטום בהזרקה

כפי שאמרנו, איטום בהזרקה הינו צעד המיושם רק לאחר מיצוי כל השיטות או בדיקתם ושלילתם מסיבות שונות. אל תהססו לפנות אלינו באם אתם זקוקים לטיפול או ליעוץ בנושא.

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר צור קשר עוד היום! O5O-5824225